• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa
    RASTA
    RASTA --- ---
    Přidávám se do komunity :) 2018 XT, 80k najeto. Po ujetí prvních 2 kilometrů stále úsměv na tváři.

    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    Ahoj, nekdo tip na Subaru servis v Praze krome AWD? Vcera mi zacal znicehonic silne cukat motor a zjistil jsem, ze historicky nekdo neco delal s OBD konektrem, kterej tam vubec nemam, nebo nekde elegantne ukrytej :-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    4PTO: jako jo, ale já teda měl diesel rv. 2010, najel jsem s nim 140k km, jednou mi za tu dobu nějak náhodně zablikala ikonka DPF a jednou se uvolnila nějaká hadice v sání (s tím jsem jel do servisu). Takže já jsem ten jeden disentní hlas. :–]
    4PTO
    4PTO --- ---
    SWOP: diesel jsme nikdo neměli, všchni ale víme že byl úplně nahovno a už nás nikdy nikdo nepřesvědčí, že už je nebo bude "ok"... a asi bysme stejně nikdo nechtěli i kdyby byl :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Nemáte náhodou někdo zákulisní info, jestli Subaru plánuje do Evropy dovážet Levorga (Layback)?
    SWOP
    SWOP --- ---
    Ahoj, zvazujeme s manzelkou koupi Subaru forester, chceme to hlavne na cestovani s autostanem po evrope a severske zeme. Mame rozpocet max 350000,- . Poradite co hledat? Je automaticka prevodovka problemova? Novejsi diesely jsou snad ok pry, ale rad si necham poradit. Diky
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    XV 2012
    Už se zafirou jsem odjel přes 110k na plyn. Cena poloviční, nebylo co řešit.

    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    LOPLEI: Emil Frey?

    YFALET
    YFALET --- ---
    TANTRAMAN: No já doufám že nic,kupuju XV a chci ho nechat prohlídnout.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    YFALET: Co s tím máš?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    RONDALUS: Tak na půl jihočech a pražák :-D.
    Senzory jsou koukám v balkáru never ending story. Já měl kamery, ale neměl jsem přední ani zadní. Také dodělávané a někdy se chovají jak popisuješ. Jedu, kolem mě prázdno a najednou pípám, je to teda jen v nízkých rychlostech, ale taky jsem to s nima řešil několikrát.

    Já mám jak z vyčištěním interiéru i záručním servisem dobrou zkušenost. Jednou mi praskly svody a na záruku vyměněno a Subaru se trochu cukalo :-). Ale zvolil jsem je z toho samého důvodu, byly jediný kdo měli auto v barvě a výbavě skladem.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    YFALET: awd.cz
    YFALET
    YFALET --- ---
    Ahoj,
    poradíte mě prosím servis Subaru v Praze?
    Děkuju
    RONDALUS
    RONDALUS --- ---
    DICK85: to jsi taky jihočech? :)
    No mě trochu potrapili z prednima senzorama... nechal jsem si je tam dodelat u nich rovnou pred prodejem a musel jsem tam to auto 3x dovezt, aby to opravili. V podstate piskaly i kdyz jsem jel v desti. Jako chapu, stane se, ale dost me sralo, ze ze me ty technici delali pitomce otazkama, jestli nahodou jsem nejel v garazich nebo tak neco. Mel by tam bejt totiz gps senzor, kterej je v urcity rychlosti odpoji.
    Nakonec to vyresil az primo jejich dodavatel po emailu na majitele.
    Pak jsem je prosil pri vymene voleje o vicisteni predniho okna zevnitr, slibvali, ze neni problem a vykaslali se na to.

    No a ted jsem jeste zjistil, ze ochrana proti kunam co davaj do motoru a uctujou si za ni 4900Kc pri prodeji novyho auta za 1,2M stoji na eshopu 1200Kc. To mi pride jako opravdu hodne nastrelena marze.

    Popravde nevim jak bezne chodi prodej novejch auta, chapu, ze doba je zla (na podzim 2022 byla jeste horsi) a auta spis nebyla nez byla, ale todle mi prijde sprosty. No nic, pouceni pro priste :)

    Na druhou stranu Balkar byl jedinej, kdo to auto byl schopen sehnat. Mel jsem ho pred tim pul roku objednany v Sedlcanech a tam mi ho 4x nezaplanovala fabrika do vyroby.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    RONDALUS: Já mám taky Outbacka z Balkaru :-) za mě vlastně taky spokojenost. Teď už pokukuju co dál, jestli taky koupím posledního nebo kam se vydám dál, už mi skončila záruka a za těch pět let už má 173 k nalítáno.
    RONDALUS
    RONDALUS --- ---
    DICK85: moje zkušenost s Balkarem byla celkem v pohodě až na pár drobností. Kupoval jsem Outbacka MY22 a taky to měli jako volný vůz a přitom ještě nebyl na krámě, ale někde v německu odkud to berou. Každopádně domluvený termíny a obecně všechno klaplo dle domluvy.
    RONDALUS
    RONDALUS --- ---
    DICK85: Tam jsem to už nedočetl.. vycházel jsem z hlavní stránky, kde je to popsáno jako volný vůz ze skladových zásob

    DICK85
    DICK85 --- ---
    RONDALUS: Dostupnost na objednání nezní jako skladem 🤔
    RONDALUS
    RONDALUS --- ---
    LOPLEI: jedno BRZ je v Českých Budějovicích
    BRZ 2.4i Limited MT – Auto Balkar s.r.o. | Subaru | Kia | České Budějovice
    https://www.balkar.cz/cars/brz-2-4i-limited-mt-8/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam