• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHORTYMikrotik, Alix a jina mala reseni... Arduino, RaspberryPi, Mikrotik, Alix a jina mala reseni...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MCKIDNEY: Jo tak to taky může být. Ty aktualizace to chce dělat s poslední 6.x na 7.12.1.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DELVIT: Ja si myslim ze to byl problem s kumulativnim update - na jednom jsem sel nekolik verzi za sebou rucne pres hlavni obrazovku.
    Na druhem jsem sel pres applet z relativne noveho rovnou na posledni.

    Co me prekvapilo je vubec ten popup na hlavni obrazovce QuickSetup - je to poprve co jsem ho vubec pouzil.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MCKIDNEY: Zvláštní, osobně jsem automatckou aktualizaci měl vždy vyplou.

    Na stejném modelu, ale nejsou trochu jiné?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    tam me to 7 ani nenabidne.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DELVIT: Ano, narozdil od appletu vlevo nabidnul 7cku a skoncil v boot loop. Na stejnem modelu jsem to nemohl zreplikovat.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MCKIDNEY: jako myslíš automatcký update ROS 7x?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HaP - bricked po automatickem update.
    Jeste zkusim netinstall, ale quick setup nabidnul spatnou branch a tak bacha.
    VITEX
    VITEX --- ---
    DELVIT: misto dockerovych kontejneru tedka ale uvazuju o nejakem malem kubernetu
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VITEX: k čemu to používáš?
    VITEX
    VITEX --- ---
    RPi5 ClusterHat + 4x PiZero2w

    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DELVIT: hmm tak asi nic... To je jech tovární release:

    What's new in 7.12.2 (2023-Dec-20 10:41):

    (factory only release)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Nevíte někdo, jaký je change log mezi ROS 7.12.1 a 7.12.2? Nemohu nic najít...
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    uff,tak sem dneska uchodil novyho capsmana. super ze funguje i se staryma cap ac od 7.13 (bohuzel ne s cap lite), ale jinak to nekdo vymejslel kokotem teda...ve starym capsmanu se vsechno nastavilo na capsmanu (masteru/serveru), na ty capy vpodstate nebylo skoro treba sahnout...v novym capsmanu je to tak nak napul..kus na capsmanu,kus na capu (treba vlany,slavy,apod)..nevim jestli je to zmena "fylozofie",nebo jestli to je naky nedodelany..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    celkove je lifecycle 10 let
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: Asi záleží jak to trefíš, podle tohlodle (https://support.ruckuswireless.com/end-of-life-tables) je to pět let od ukončení prodeje.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    10 let, zrovna mam eol u r600 co mam tady v praze
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: co uděláš s tím ruckusem h550, až bude EOL? Oni dávají myslím 5 let podpory ne?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja to tak nejak mam na baraku, 3xWLAN/vlan guest,iot, rodina.
    ruckus h550 + mikrotik
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MARTEN: Ono je dobré na začátkusi přesně ujasnit co nutně potřebuješ a co by byla třešnička na dortě.

    Já jsem si na začátku minulého roku řekl, že do toho taky hrábnu a celková doba nakonec byla asi 3 měsíce s tím, že jsem postupně ladil a nechával tam to původní síť, až jsem si byl poměrně jistý, že základ bude fungovat, tak jsem to přehodil.

    ABE: Ano, ten začáteky jsou bolestivé, ale když to překousneš tak dostaneš za to podle mě nepřekonatelný poměr cena/výkon a dobu aktualizací.
    ABE
    ABE --- ---
    MARTEN: Resim presne to same. Bohuzel RouteOS mi osobne vubec nejde pod kuzi, i presto ze na to existuje milion tutorialu a ukazek a vetsina veci se "vyklikava", tak me UI i cely ten system mi prijde strasne neprehledy a komplikovany.
    A wi-fi na mikrotiku co mam, tak zadna slava. Ale jsem hobik a v tehlech vecech se zase tak nevyznam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam