• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEVáclav Havel *5.10.1936 - +18.12.2011
    VÁCLAV HAVEL - diskuze o člověku, který byl u moci, přesto se nikdy nad nikým nepovyšoval.
    Nechť pravda a láska skutečně zvítězí nad lží a nenávistí - aneb buďme k sobě prosím slušní.

    Prezidentka Táňa Fischerová






    Václav Havel - oficiální web
    rozbalit záhlaví
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    LONESTAR: Lone, vis ze polemizovat s tebou nema smysl... a ja na to fakt nemam cas...
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    THE_MIRACLE: to moc konkrétní není :-P)
    tak obráceně - v čem byly všechny předchozí (bez výjimky) vlády, co ČR měla, LEPŠÍ než ta Topolánkova? ;-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    LONESTAR: ze zacatku bych rekl skoro vsim... Akorat za poplatky u doktora jsem je chvalil :-)
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    THE_MIRACLE: přesvědčení ti samozřejmě neberu, ale přesto - v čem konkrétně podle tebe "Topolankova vlada byla nejhorsi vladou co CR mela"?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    LONESTAR: no rekneme, ze nez jsem vystrizlivel, tak se o tomto moc nemluvilo.
    Stojim si za tim, ze Topolankova vlada byla nejhorsi vladou co CR mela, na druhou stranu v dobe predsednictvi se chovala mimoradne dobre a s jejim svrzenim jsem rozhodne nesouhlasil (podilel se na nem Paroubek, komousi i Klaus). ODS si me nekterymi vecmi trochu ziskala, bohuzel jen nakratko, protoze jako jedina strana nestoji za zakladnim vyzkumem, ale podporuje presun penez ze zakladniho do aplikovaneho. Coz je pro me za prve osobni zajem, za druhe si myslim i spolecensky zajem, protoze nechapu, proc by mely soukrome firmy dostavat prachy z mych dani na vyvoj a inovace svych produktu, ktere budu nakupovat. Nehlede na to, ze se odtamtud mnohem lepe budou prachy tunelovat.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    THE_MIRACLE: a (případná) vláda Paroubka s komunisty ti taky přišla v první chvíli jako lepší nápad než vláda ODS?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    LONESTAR: ano, mne v prvni chvili taky prisel Paroubek vcelku sympaticky... Nazory a pohledy se vyvijeji... to je zcela prirozene...
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    THE_MIRACLE: na tohle by se ale nemělo zapomínat...
    Před čtyřmi lety spolu ti dva vycházeli opravdu dobře. Paroubek ještě coby premiér pozval Havla na snídani do hotelu Four Seasons a tam na bývalého prezidenta udělal velmi příznivý dojem.
    "Nemám to štěstí být prezidentem v době, kdy pan Paroubek je premiérem. Ale já myslím, že by to klapalo, kdybychom vládli spolu," pochválil Havel Paroubka, který se dmul pýchou. "Myslím, že my bychom se snadno dohodli," přitakával šéf ČSSD.
    Bývalý prezident se ho dokonce zastal před kritiky, jimž se nelíbila Paroubkova vstřícnost ke komunistům.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    FTN: oki... Dik
    FTN
    FTN --- ---
    THE_MIRACLE: Všechno dobrý. :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    FTN: Pak jsem te asi fakt spatne pochopil, takze se ti verejne omlouvam. Hol minus psane diskuze.
    FTN
    FTN --- ---
    THE_MIRACLE: Podívej se. Je sice moc pěkné, že ses rozhodl mne okamžitě urazit, ale myslím zcela upřímně, že jsi nepochopil to co jsem napsal.
    Nevím, s jakými ideály jsi toto téma zakládal, ale faktem je, že už dlouho slouží jen k uražení, diskreditaci a pomlouvání našeho exprezidenta. Pokud toto byl tvůj cíl, spolehni se, že zmizím - jak si přeješ ve svém příspěvku.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    FTN: Ja taky nevidim zadny smysl tve existence, ale klidne zij dal :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    FTN: Pozor, inteligent promluvil. Mozna je na case, aby si spis zmizel, kdyz te to tu nezajima, co myslis?
    FTN
    FTN --- ---
    Já myslim, že je na čase toto vlákno zrušit. Nevidím v tom žádný smysl.

    "Pouhý" filosof. :-D Zkusili jste si někdy něco o těch "pouhých" filosofech přečíst? Doporučuji začít u Platóna a jeho "podobenství o jeskyni". Lze to vysvětlit několika větami a je to přesně o vás. :-)
    To je určeno hlavně naším kašpárkům (oni vědí), nikoli HAREMHEBovi.
    Nic to však nemění na tom, že VH není filosof, nebo by se tomuto označení jistě bránil.
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---

    Nově zvolený prezident Václav Havel vyhlásil k 1. lednu 1990 rozsáhlou amnestii, která neměla v celé historii Československa obdoby. Z celkového počtu téměř 31 000 trestanců v celé tehdejší ČSSR bylo během několika týdnů propuštěno 23 260 osob. Amnestie se týkala i 652 vězňů v Leopoldově. Nově jmenovaná ministryně spravedlnosti JUDr. Dagmar Burešová dokonce měla v úmyslu věznici zrušit a svůj záměr také veřejně prezentovala...
    HAREMHEB
    HAREMHEB --- ---
    Já mám úctu k oběma prezidnetům stejnou, i když VK si považuji více, protože je to státník a ne jen "pouhý" filosof. Neznamená to však, že bych měl potřebu útočit na VH. Nehodlám se k tomuto snižovat.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: ja to rekl prvni
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: neberes, jsi lhar.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam