• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    MATHES
    MATHES --- ---
    JOHNNYCAGE: wtf? na dovolenou rozhodne e-book. to je uplne lozeny.
    RASTASHAMAN: no pockej pockej, ono dat si draftik a po jeho konci si ve vice lidech sednout najebany k modu ma taky neco do sebe:D
    JOHNNYCAGE: #justvladanthings
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    RASTASHAMAN: Kdo si nevylil pivo do commanderu za 100k, neví co je adrenalin! :-D
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    pivo, brko, papirove karty! s timto upgradem zazijes něco co na onlinu…… proste ne :D
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    KUTAS: To srovnání s HS je přesně to co to pošle nakonec do kytek. Snažej se za každou cenu co nejvíc napodobit hru která byla na online vymyšlená a nadesignovaná a přitom maj v ruce 100x komplexnější věc která do tý podoby uspokojivě ani převést nejde se všema aspektama i kdyby měli fakt dobrý designery a programátory, což teda rozhodně nemaj.
    Osobně to vidim zatim jako velkej průser pro online magic že radši nenajmuli někoho schopnýho a nedali do kupy MODO a místo toho začali vyvíjet další píčovinu.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    JOHNNYCAGE: uvidíme za pár let... možná, když to udělaj šikovně, tak dokážou přitáhnout další hráče k reálnýmu mtg a budou to mít jako doplněk.

    Zatím mi to přijde fajn na trénování draftů a seznamování se s novejma kartama... a možná právě jako casual hráč jsem ta správná cílovka.
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    KUTAS: Ano, knížky možná i když sám bych si teda ebook na dovolenou rozhodně nevzal.

    Ale ten pocit když si lízneš tu správnou kartu, podíváš se orosenýmu oponentovi do očí, jemně pozvedneš obočí, vyskočíš na stůl a začneš tancovat čardáš... to na onlinu nezažiješ :-D
    (ok občas jsem rád že sedim doma v klídku s pivkem a nemusim se s nikym bavit u toho, ale to je jinej případ a jiná hra)

    Navíc sběratelská základna je brutální a z onlinu máš prd.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    JULIAN: mě by zajímalo jestli tam nafrkaj i starý edice... ale to by vlastně mohli jít proti sobě a nemaj důvod.
    No hlavně, ať tu hru nezačnou ještě víc zjednodušovat... když jsem to teď spustil, tak to byl pro mě úplnej balzám, jakmile jsem se zorientoval - srovnávám s HS, s kterým jsem snad definitivně skončil.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    KUTAS: nejakou dobu zpet se na asi 14 dni dal v Arene hrat jednokartak, ale jakoze Brawlovej. Tj 60 karet, non-basic landy max 1x. Bez commanderu zatim, ale tak nejak se ocekava ze tam casem pujde hrat plnohodnotnej Brawl.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    ASYD: mám pocit, že HSko vydělává Blizzardu víc než WOW... to je jen o nastavení cen a celého systému, takže ekonomika je na tom to nejsložitější, protože engine mají v podstatě hotový.
    Navíc, když máš platformu a prostředí, tak nevidím důvod proč tam časem neuvolnit i další formáty.... to už je v podstatě nic nebude stát + samozřejmě dodělat skupiny atd.
    Je samozřejmě pravda, jak moc si chtějí kanibalizovat klasickej byznys... jen mi přijde, že ten potenciál tam je.

    JOHNNYCAGE: mrtvej není a svoje místo bude mít vždycky, ale mění se to a z mainstreamu ustupuje, ukázkovým příkladem je beletrie.
    A duály zatím neprodám, jen jsem nad tím zauvažoval :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    JOHNNYCAGE: myslel jsem si, ze by te dualy mohly zaujmout:D

    KUTAS: arena je porad extremne primitivni, takovej ten zakladni ABC magic to zvlada, ale nedokazu si predstavit, ze bych v tom klientu hral treba storm

    ASYD: ekonomickej model je tam spatenka hlavne proto, ze neni hotovej
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    KUTAS: papír rozhodně mrtvej neni lol :-D
    aréna je podle mě strašlivej paskvil zatim a competetive hraní se to nepřibližuje ani vzdáleně. Pro casual hráče co si jednou za čas daj pár her možná dobrý ale to je tak všechno.
    Duály chci samozřejmně :-D
    ASYD
    ASYD --- ---
    je to hodne omezeny a digitalni produkty MTG maj tradicne hodne slaby vyvojarsky tym
    navic ten ekonomicky model je taky spatenka

    fakt tomu neverim ani trochu... je to dobra hricka. hraje se tam standart...mozna v budoucnu brawl.

    meh
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    ASYD: proč? Jestli do toho budou sypat prachy (což má dost logiku)...
    ASYD
    ASYD --- ---
    arena na to nema ani nahodou imo
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    KUTAS: Já v roce 2000 prodal skoro všechny svoje karty, protože se mi zdálo, že papír je mrtvej a všechno bude na internetu :)
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    MATHES: no já se toho asi zbavovat nebudu..., ale napadlo mě to, že v nějakém dlouhodobém výhledu to půjde dolů. Jasně, že to mrtvý nebude, ale právě mě napadlo, že není důvod, proč by to pak vlastně nešlo na okraj zájmu... a hráči budou hrát na online.
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    KUTAS: papir imho nikdy nebude mrtvej. nicmene kdyby ses chetl zbavovat nejakej eternal staples, tak dej vedet JOHNNYCAGE :))
    HRADECAK
    HRADECAK --- ---
    WIRUSS: Ne. Hraje se na legacy v Miraclu, abys mohl v soupeřovym upkeapu zahrat Terminus. Ale jinak je to líznutí příští kolo prostě moc velká nevýhoda.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    KUTAS: hele co vím, jak to má fungovat, tak s tebou nedraftuje nikdy člověk, ale vždy počítač a bere karty dle tabulek...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam