• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    MATHES
    MATHES --- ---
    PREVRACENY: rytir je z brna a az po docela dlouhy dobe fungovani si otevrel pobocku v praze. pobocka v praze je na skvelym miste a je to docela i dobrej prostor, proto jsem necekal, za kdyz pujdu do "originalu" tak to bude mala klaustrofobni kobka nekde na okraji tyhle diry, co si rika mesto.

    nicmene nejde moc o mesto, staci to misto, proste herny pritahujou takovy ty "wanna be pros"
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    JANDOS: Nechces se o tom vic rozepsat? Me treba do tehle doby ani nenapadlo, ze by mohl nekdo systematicky a dlouhodobe podvadet, takze soupere vubec nekontroluju. Na co si teda davat pozor? Je to podvadeni v ramci ochcavani pravidel a znalosti, jak vyhravat judge cally, nebo vylozene podvadeni typu lizu si o X karet vic, namicham si knihovnu tak, abych vedel, co mam na vrsku a tak? Popripadne, jestli se citis jako odvazny whistleblower, rovnou rikat jmena?
    JANDOS
    JANDOS --- ---
    ICARUS: Nemluve o poctu lidi co se snazej podvadet a nekteri jsou v tom fakt dobri a prochazi jim to dlouhodobe.
    ASYD
    ASYD --- ---
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    JANDOS: Jj, tihle grinderi co berou magic jako jejich jediny smysl zivota a jediny zpusob sebevalidace jsou fakt zlo. Dodnes mam zive v pameti scenu, jak jeden z nich prijel k nam na vesnici na pptq, uz od prvniho kola zacal strasne nadavat ze ma spatny matchup a po tom, co prohral tak venku vyragoval uplne neuveritelnym zpusobem.

    A nejhorsi na tom bylo, ze jeho ostatnim kamaradum, co s nim prijeli to bylo celkem jedno a bylo videt, ze jsou na tohle jeho chovani zvykli a prijde jim normalni.

    Tresnicka na dortu byla, kdyz jsem toho cloveka na letosnim GP v praze zaslechl, ze by to tu “cely vypalil”. Bohuzel tihle lidi jsou duvod, proc jsem se nikdy nesnazil o kompetitivni magic, protoze na rptq a dalsich eventech je presne tenhle typ hracu.

    Porad je to jen hra s barevnymi kousky kartonu a nesmi se to brat vazne.
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    MATHES: Tak já mluvím o hernách ve městě, ne na vesnici.:P
    MATHES
    MATHES --- ---
    PREVRACENY: najada je jeste ta lepsi varianta. brnenskej rytir je teprve peklicko
    JANDOS
    JANDOS --- ---
    PREVRACENY: Podle me teda uplne stejny jako v rytiri, proste vetsinova komunita kolem toho jsou sileny hovada.
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    ICARUS: Tak já se nedivím. V Najádě jsou hrozný lidi.
    ASYD
    ASYD --- ---
    tohle se dela idealne v uzavrene playgrupe
    MATHES
    MATHES --- ---
    Papirovej draft jsem v herne hral naposled nekdy pred rokem a byl to takovej zazitek, ze jsem ho radsi neopakoval.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    JANDOS: Asi zalezi s kym hrajes, kdyz jsem naposled hral draft v najade a 2 ze 3 hracu byly zpruzeny ksichty, tak me to taky moc nebavilo, no.
    JANDOS
    JANDOS --- ---
    ICARUS: Kvuli lidske interakci jsem papir hrat prestal :D
    Jinak se ale o nej nebojim, uz kvuli tomu ze karty jsou atraktivni i z hlediska sberatelske hodnoty narozdil od digitalu.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    "casual multi edh"
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    ale jiank samozřejmě souhlas, je to zbytečně drahý :)
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    DOOMGUY: aha, mě by nikdy nenapadlo EDH zařadit mezi obskurní shit formáty, když to pravděpodobně hraje víc lidí, než všechny ostatní formáty dohromady
    DOOMGUY
    DOOMGUY --- ---
    CHOBOT: to jsem prave zahrnul do toho, ze te to tlaci hrat ruzne obskurni shit formaty.

    imo ta arena co ted vysla je to nejlepsi co se mohlo papirovemu mtg stat, protoze si na ni prave novacci obrousi zuby, pochopi mechaniky a hru a ziskaji prehled o kartach, nauci se draftovat a pak je to treba zlaka na real thing, kde neprijdou jako totalni zacatecnici.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    CHOBOT: ale stejně imo většina aktivních hráčů časem propadne oblíbený mtg minihře "secondary market," je to prostě součást celýho mtg jako hobby.
    A pak je tu ještě draft, ten se taky dá považovat za vstupní formát, a poměrně levnej.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    DOOMGUY: formát prakticky bez paywallu pro nováčky existuje, casual multi edh, který nejspíš i bude fskutečnosti aktuálně nejhranějším formátem vůbec.
    Že se zase multi EDH naprosto nehodí na učení pravidel nováčky, je věc druhá... Ale spoustu nových hráčů se imo od kitchen table šedesátkových decků hladce a rychle přesune k multi EDH, u kterýho už je možný zůstat velmi dlouho, a to jen s drobnýma investicema.
    DOOMGUY
    DOOMGUY --- ---
    nevim jestli je ten vyser pochopitelny, ale TLDR by asi bylo: "je to zbytecne drahy"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam