• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    WOLFBANE
    WOLFBANE --- ---
    WRATA: ja bych to treba nepodporil :D
    WRATA
    WRATA --- ---
    RUI: Myslim ze na svete neexistuje hrac kterej by zruseni reserved listu nepodporil. Problem je v tom ze ty zaloby by asi Wizardy smazalo z povrchu zemskeho a to Hasbro nedovoli :)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    MATHES: trvalo mi par desitek vterin nez mi to doslo ;)
    MATHES
    MATHES --- ---
    Kdepak, jsi moc pomalé kuře Marengo, moc pomalé na Kocoura.
    MATHES
    MATHES --- ---
    MIKEE: matka umi chranit sebe, giver ne.
    MATHES
    MATHES --- ---
    VRBIK: ehm? matka je o nekolik trid lepsi
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    YETTY: chudák Mother of Runes :(
    MATHES
    MATHES --- ---
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    WIRUSS: ... kterýho fakt odhalil jako spoil kartu Jůza :)
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Nový Juzam ;-)



    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    WIRUSS: moment, tím jsem nemyslel, že mm něco proti proxování já sám. Já zrovna se nestydim celej deck vytisknout a strčit do obalů včetně crapu, kterej mam doma, protože se mi to nechce zrovna hledat.
    Jen to tak prostě nemá každej, byť je to i pro mě nepochopitelný.
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    WIRUSS: jo, pokud nemáš místo pořádný proxy 2cm papírek na kterym je černou fixou něco škrábnutýho(prostě pokud to neomezuje komfort protihráče), tak proti tomu imho nemůže v hospodě nikdo nic mít :-)

    RORSCHACH: docela zajímavý, kolik si myslíš že je tak rozumná cena za jednu proxu? :-)
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    CHOBOT: No já to mám tak, že mám tunu karet naproxovaných - vždy barevně vytisknuto a dávám to nad samotnou kartu (ano je to trošku větší), proxuji jen karty co mám, mám asi 20 modernových decků a nebudu kvůli tomu kupovat 40 fetchek od každé (i tak mám některé třeba 8x). Hraji s tím v hospodě, když jdu na turnaj prostě tu kartu přehodím z decku kde teď je. Pokud by si v hospodě někdo stěžoval, tak ho pošlu do ... a už s ním prostě hrát nebudu ať si hraje s kým chce.
    MATHES
    MATHES --- ---
    co se tyce brawlu, tak tam mi prislo, ze to zkusili, dosli k zaveru, ze nechtej drolit EDH a tak to zase zahodili.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Jenže ono je to asi i těžký, s tak konzervativní komunitou. Hraju mtg se spoustou lidí, ale že by někdo třeba jen chtěl vyzkoušet proxnout a zahrát oathbreakera? Ani hovno.

    Ale zrovna wotc by tohle měli vědět a být trochu vytrvalejší.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    RORSCHACH: možná překvapivě existuje docela dost lidí, kteří jsou totálně proti proxování. I v rámci hospodskýho hraní. Aneb nechme vítěze hospodský zábavy u piva rozhodnout finanční situaci :))

    RUI: to ale je imo obvykle omylem, a spíš důsledek toho, že křivka powerlevelu standardu se trochu zhoupla nahoru.

    ICARUS: jsou to kašpaři. Zrovna Brawlu je mi docela líto. Ohlásili formát a mysleli si, že se sám od sebe chytne podobně jako EDH, akorát ze dne na den. A když se to nestalo, tak se na to totál vysrali. Diletantsví, zrovna v rámci tak specifickýho byznysu, kterej dělaj.
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    CHOBOT:
    ICARUS:

    Taky nechápu co furt vymejšlej, pár posledních specialních sad se mělo prostě jmenovat EDH masters :-)
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    hele jen jestli na druhou stranu zase neprecenujeme kompetentnost wotc. kdyz si odmyslim tu wtf situaci s kompetetivnim hranim a MPL a zamerim se jen na formaty, tak me napada treba brawl - tedy potencialne nejzabavnejsi format za nekolik poslednich let, ktery byl s velkou slavou oznamen, jen aby se dockal nulovy podpory a doted neni ani na arene (WTF??). cimz jen chci naznacit, ze nas kolektivni implicitni predpoklad, ze wotc ma nejaky masterplan, kterym se ridi, muze dost dobre byt uplne chybny.
    RUI
    RUI --- ---
    Každopádně je smutné, že oficiální smrt eternal formátů přichází ve chvíli, kdy se WOTC konečně podařilo najít recept, jak zasahovat do eternal formátů skrz standardové sady. Poslední dva roky v každé sadě vyšlo několik karet, co se hned začaly hrát na legacy a vintage, a WAR přinesly úplné žně.


    MATHES: Taky tomu moc nerozumím, ale u WOTC očividně mají takový pocit :)
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    CHOBOT: Tak zrovna u EDH je to celkem jedno. Ten je v pravidlech jen dost málo a podle mě ani neexistuje nějaký oficiální DCI banlist. Osobně se docela divím, že si lidi na to hospodský hrají ty karty netisknou. Třeba ty turnaje v duel commanderu by mohli jít klasickou cestou, že za každou proxy dáš +X korun navíc do prize poolu. Pak je to pro obě strany výhodný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam