• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    MATHES: nevím, třeba Urza sága, ravnica, phyrexia atp nemají moc podobné předobrazy. Jako nemá smysl se asi bavit o tom, zda je originalita možná nebo ne, ale perníkový panáček podle mě spadá spíše do kategorie na pomezí bezradnosti a un- sady. Neřekl jsem, že by mi to kopírování extra vadilo, ale trochu zbytečně to podle mě tu hru sráží když už mají na to takový týmy, který asi nejsou placený za pár buráků...
    ASYD
    ASYD --- ---
    ASYD
    ASYD --- ---
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    ACHERON: jakej set za poslednich 10 let podle tebe byl originalni?
    ASYD
    ASYD --- ---
    + je to vubec zahodno? je snad orginalita prostredi etalon kvality dane sady

    jakoze pohadky co ted budou jsou obv presny opak originality, ale prave v kontextu MTG je to - imho - osvezujici zmena oproti nekonecnym bojuvkam dracich polobohu s cosplay teplousema
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    CHOBOT: píšu jak kokot, sdělení doufám jasný :)
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    ACHERON: umm a na tom je špatnýho co? Vymyslet něco úplně originálního je dost kumšt, a povedlo se to jen málo jedincům např. v historii fantasy literatury.

    Sám Tolkien sice "vymyslel" celej high fantasy setup (který všichni podle tebe asi "vykrádaj" dodneška?), ale sám se inspiroval v severský mytologii/saský nebo jaký. Podle tebe tedy ani Tolkien vlastně nebyl originální?

    Bylo by hezký kdyby ve wotc měli čuch na mladý talenty typu China Miéville a nechali si dyzajnovat planes od takových, ale to je jaksi... blbost.
    ASYD
    ASYD --- ---
    orly? a maj v mongolsku dragon overlords a dve casove linie?
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    tarkir mi teda prisel dost jako mongolska/kocovna tematika
    ASYD
    ASYD --- ---
    ale jo, Tarkir este docela fajn
    ASYD
    ASYD --- ---
    JOHNNYCAGE: ani jedno nic moc originalniho
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    ASYD: Ravnica, Tarkir?
    ASYD
    ASYD --- ---
    mno a kdyz uz sme u toho...je vubec nektera case MTG originalni?

    asi Mirrodin/Phyrexie.... mozna Alara a Zendikar
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    reference na podobný věci jsou v MTG už od začátku, Frankenstein´s Monster anyone? :)
    ASYD
    ASYD --- ---
    mno to by me zajimalo co originalniho si clovek muze ve fantasy predstavit
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    ASYD: potom co ukázali že radeji nez vymyslet nové světy hodlají recyklovat vsechno co tu uz bylo (včetně pirates vs dinosaurs a řecké mytologie) mi uz nejaka Karkulka 2/1 s Wine counter a Protection against wolves nepripadne nijak moc bizar :)
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    ICARUS: No nevím, pokud vezmu skoro vše kde se hraje, tak je to jako by jsi hrál úplně jiný deck pokud ho máš ve 2. na stole a pokud ne :-)
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ASYD: Proc? Vzdyt to jsou docela proflakle postavy evropske mytologie.
    ASYD
    ASYD --- ---
    no jako mit gingerbreadman postavu anebo zlatovlasku v ne-Un sade mi prijde docela odvazne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam