• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    WRATA: Ten uz vysel na mtgo. Ma ted vyjit judge chalice promo ale udajne s novym artem, tak nevim.
    WRATA
    WRATA --- ---
    OLA44: Kurva ten kalich je top! To doufam ze brzo vyjde
    NAVARRO
    NAVARRO --- ---
    OLA44: Perfektní :))
    OLA44
    OLA44 --- ---
    Some of the stunning art made by Seb Mckinnon for Magic the Gathering - Album on Imgur
    https://imgur.com/gallery/mg0SAJu
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Střípky z MTGA Core 2020 draft:

    - V jedné hře jsme se se soupeřem sjížděli každý jednou 2/2, takže když jsme byli oba na deseti životech, tak jsem byl v klidu. Cycle of Growth a v tom samém kole druhej mě překvapil a zabil. (S x Undead Servantama jsem se párkrát setkal i jsem je hrál, narazil jsem i na asi dva decky s Battalion Foot Soldierama, jednou na Miscreanty a teď poprvé na násobný Cycle. Jsem zvědavej, jestli někdy narazím na člověka se smečkou 10 Mastiffů.)

    - Když máte v greedy decku s Risen Reefem a/nebo Portal of Sanctuary a/nebo Cloudkin Seer a/nebo Season of Growth jednoho pojistnýho Loaming Shamana, tak vám v devíti případech z deseti přijde do první ruky a kvůli situaci na boardu ho vždycky musíte vynést. (Jako ještě jsem na to nedojel, ale vždycky mě to trochu nasere.)

    - Asi nejmilejší vítězství jsem si odnesl z dlouhý hry, ve který jsem hrál dobře fungující grindy elementály, hra se pikla a soupeř vytáhl mythic Chandru. Vyhrál jsem o 1 hp se třema Chandřinými emblémama na krku jen díky tomu, že jsem si Portálem v každém kole vracel Healer of the Glade (a taky jsem měl top deck kliku a vždycky, když soupeř vytáhl nějakou potvoru, tak jsem byl schopnej vytáhnout adekvátního blockera).
    MATHES
    MATHES --- ---
    klasicky "mtg michani" - tj jak karty michas do sebe, je v podstate riffle shuffle:)
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    JJOXER: Tak hlavne mash shuffle je ekvivalent riffle shuffle, ne?
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    PSYCHO: Pokud mas double sleeve, lze riffle shuffle delat bezpecne, jen u toho proste neprohybas karty.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    JJOXER: nebo pres 2.500 overhand :D Zajimavy, dokazu si predstavit, ze nekdo nechce pouzivat riffle s nejakym drahym deckem. Jak dlouho ho legalne muzu nechat michat overhand, kdyz studie rika, ze distinct patterns jsou viditelny jeste po 2.500 shuffles? :D
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    PSYCHO: Matematika tvrdi, ze dostatecne nahodnosti se dosahne pomoci 7 riffle shuffles [:
    Seven Shuffles -- Math Fun Facts
    https://www.math.hmc.edu/funfacts/ffiles/20002.4-6.shtml
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    MATHES: No tak potom samozrejme :D Ja resil, ze to klucikovsky michani co je zmineny dole neni random. U toho zbytku je mi to jasny.
    MATHES
    MATHES --- ---
    a pokud vidis, ze to dela tvuj souper, tak zavolej judge.
    MATHES
    MATHES --- ---
    PSYCHO: proste rozmichat si deck 2 karty a 1 zeme neni OK a je to neco, co bys proste nemel delat. uz si rozumime?
    MATHES
    MATHES --- ---
    PSYCHO: znova si prosim precti tu zakladni premisu.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    MATHES: Ja si proste myslim, ze kdyz nastavim deck tak, ze za kazdy dve nonland je pak land, tak i kdyz ten balik zamicham 4x, tak si myslim, ze tam bude jeste znat to predchozi rozmichani. Ale mozna ne. Co ja vim :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    PSYCHO: takze michani v ruce je jenom 90% random, nebo co se snazis rict? dyk to je totalni kravina.

    zakladni premise je, ze pokud vezmu balicek karet, tak bych nemel znat poradi ani zadny "relativni blizkosti karet" - jakoze treba 2 karty/zeme, nebo kombo karty u sebe a podobny retardovany bullshity co lidi delaj.

    pokud zakladni premisu dodrzis a pak balicek zamichas, jak se slusi a patri, tak to proste random je:)
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    JOHNNYCAGE: problem je, ze si udelas pile, zacnes michat a nikdo nemicha tak dobre, aby to bylo 100% random. Uz teda jen proto, ze nemas to jak posoudit. Hra takovou nevyhodou netrpi.
    MATHES
    MATHES --- ---
    HOBORG: jestli to chces vic technicky, tak prosim:)

    2.3 Pregame Procedures
    The following steps must be performed in a timely manner before each game begins:
    1. If sideboarding is allowed, players may remove cards from their decks and add cards from their
    sideboards.
    2. Players shuffle their decks. Steps 1 and 2 may be repeated.
    3. Players present their decks to their opponents for additional shuffling. The sideboard (if any) is also
    presented at this time.
    4. The appropriate player must decide whether to play first or second at this point, if they haven’t done
    so already (see section 2.2).
    5. Each player draws seven cards. Optionally, these cards may be dealt face down on the table.
    6. Each player, in turn order, may take mulligans. (Rules on mulligans can be found in the Magic
    Comprehensive Rules, rule 103.4). If a player takes a mulligan, they shuffle again and repeat the
    presentation process described above.

    3.9 Card Shuffling
    Decks must be randomized at the start of every game and whenever an instruction requires it. Randomization is defined as bringing the deck to a state where no player can have any information regarding the order or position of cards in any portion of the deck. Pile shuffling may not be performed other than once each at the beginning of a game to count the cards in the deck.

    Once the deck is randomized, it must be presented to an opponent. By this action, players state that their decks are legal and randomized. The opponent may then shuffle it additionally. Cards and sleeves must not be in danger of being damaged during this process. If the opponent does not believe the player made a reasonable effort to randomize their deck, the opponent must notify a judge. Players may request to have a judge shuffle their cards rather than the opponent; this request will be honored only at a judge’s discretion.

    If a player has had the opportunity to see any of the card faces of the deck being shuffled, the deck is no longer considered randomized and must be randomized again.

    At Competitive and Professional Rules Enforcement Level tournaments, players are required to shuffle their
    opponents’ decks after their owners have shuffled them. The Head Judge can require this at Regular Rules
    Enforcement Level tournaments as well.
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    VINC: aha já myslel že se tu bavíme o tom jak chodí země.jinak draw v HS musí být stejně random jako v MtG, máš prostě smůlu maximálně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam