• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    RUI
    RUI --- ---
    ICARUS MATHES: Tak po víkendu už bohužel víme, že jsou eternal formáty úplně rozbité. Konkrétně na legacy normálně existují desítky hratelných balíků a běžně jsou výsledky turnajů dost různorodé, ale teď všechny víkendové turnaje a ligy na MTGO naprosto opanovaly tři balíky s companiony (lidi reportovali, jak z osmi kol nepotkali třeba jediný balík bez companiona). Nezdá se, že by balíky bez companionů byly hratelné - tyto tři nejlepší balíky v podstatě nemusely pro companiona skoro nic obětovat, a ta výhoda z osmé karty na ruce je obrovská (navíc třeba Lurras je skoro automaticky minimálně 2 za 1). A to vůbec nemluvím o provizorně zabanované Gyrudě, okolo které vznikl na legacy balík, který dokáže konzistentně vyhrát v nultém kole na draw (v soupeřově prvním draw stepu) z mulliganu do tří karet.

    Osobně si myslím, že celá mechanika bude zakázána. Poslední rok byl ze strany WotC špatný (tohle je šestá sada plná přesílených karet za posledních dvanáct měsíců, což nám dává v průměru jedno zemětřesení na všech formátech každých osm týdnů), ale tohle je asi největší extrém s potenciálném úplně změnit, jak se MTG hraje.

    Mimochodem, tenhle článek dobře shrnuje, v čem je problém (a to byl sepsán ještě před vydáním Ikorie, klobouk dolů):
    Companion Is The Worst Mechanic For The Health Of Magic Since Phyrexian Mana - SCG Articles
    https://articles.starcitygames.com/...e-worst-mechanic-for-the-health-of-magic-since-phyrexian-mana/
    MATHES
    MATHES --- ---
    ICARUS: jj docela se resilo jakej to bude mit vliv na eternal formaty...

    ale on i ten standard bude asi dementni.

    Channel LSV: Standard Gyruda Ramp
    https://www.youtube.com/watch?v=whehp4mJD_M
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    ICARUS: Me obecne prijde commander mechanika mimo, ja jsem asi moc oldschool a casual...
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    jinak jsem velice rozmrzen companion mechanikou. jako ja chapu, ze wizardi chteli mit na standardu "commanderove" baliky, ale cele to muze skoncit presne dvemi moznostmi: prvni je, ze companioni se ukazou jako nehratelni a nikoho nebudou zajimat. ta druha je, ze budou naprosto broken, protoze jejich restrikce neni tak velka, jak se predpokladalo a povede to na vznik konzistentnich (protoze maji companiona) OP baliku, proti kterym nebude zabava hrat.

    bohuzel to podle vseho vypada na druhou moznost.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATEEJ: za me super, potkavam tam lidi co vubec netusej, hlavne pri draftu. p1p1 karty jako blood curdle nabiram treba az v desatem picku.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MATEEJ: Jo bylo to zajímavé, dostala jsem s novou edicí zdarma jeden draft token. Jinak mě štve to jejich slavné "vylepšení" karetního rozhraní.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Možná nosím sovy do Therosu, ale v MTGA konečně realizovali draft s hráčema.
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    a nebo to proste rehostni na nyx, kdyz ted mame vsichni premiovky,)
    WRATA
    WRATA --- ---
    SKUNK23: Pohoda, spis to priste linkuj treba z mythicspoiler nebo scryfallu/gathereru :)
    SKUNK23
    SKUNK23 --- ---
    WRATA: sry, mazu se.
    WRATA
    WRATA --- ---
    SKUNK23: zakazny linkovani
    JEENA
    JEENA --- ---
    WRATA
    WRATA --- ---
    Po rotaci ocekavam reprint checklandu
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    TOREIP: masakr :D
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATEJKYS
    MATEJKYS --- ---
    ICARUS: Pokud to chápu dobře, tak fyzický je zatím plánováno na 15.5.: https://magic.wizards.com/en/articles/archive/news/changes-release-ikoria-lair-behemoths-2020-03-26
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    prosimvas a jak je to teda s tim prevkem? vubec to nesleduju, bude to teda jen na arene a papirove se zrusi, nebo bude posunute, nebo jak?
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    JEENA: jasný, jenže v casual edh se uživí naprosto cokoliv :)
    Mě se to líbí proto, že to dává sultai i jiný cmd možnosti, než jen různý varianty rekurze a hrobaření.
    JEENA
    JEENA --- ---
    JEENA
    JEENA --- ---
    KUTAS: Mě to přijde fajn, je tam investment, kterej dělá napětí, je tam trošku restrikce na stavění, ale zároveň dost prostoru na to bejt kreativní. Do cEDH nevím, ale ne všechno musí bejt competitive :) .
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    ASYD: ja to chapu, chtej jsem tim jen vyjadrit, ze je to imo nehratelnej odpad:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam