• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    JEENA: Tak to vysvětlení, že v současné době hrajou všichni převážně digitál, takže těch her nasekají za daný čas mnohem víc a tudíž repetivnost hráče víc obtěžuje a je nutné provést zásah rychle, je vcelku legitimní.

    Reclamation byla v současném meta otravně broken, Growth Spiral jenom broken, vždyť je to indestructible Paradise Druid, za kterýho si člověk dolízne, jediná nevýhoda je casting cost.
    Familiar otravnej, ale i v Bo1 se proti němu dalo hrát a sac deckům bude chybět, to spíš měli zabannovat jiné klíčové karty z Rakdos Sac, co stejně brzy odrotují (ale možná to ukazuje na to, že v Zendikaru vyjdou jiný B a R karty, díky kterým by byl Rakdos Sac pořád stejnej powerhouse).

    Mně třeba Teferi nikdy nevadil, mnohem víc broken a především obtížněji odstranitelná mi přijde Nissa. Malých Tefů jsem zabil řádově víc než Niss a se Simic flash většinou nebyl problém si na něj počkat s counterspellem.
    JEENA
    JEENA --- ---
    MATHES:
    T_RAVEN:

    Vůbec nevim, co si mám myslet. Tak aspoň ta dvojka bude fresh zas na chvíli před rotací, ale přijde mi to takový skoro zbytečný. Familiar je fajn, protože ten engine s pecí jde narvat do dost decků, je to trošku repetitive a proklikávat se tim na aréně není taky moc fun.

    Pioneer nehraju, ale přijde mi skoro lepší vytisknout nějakej hate na ty comba, protože takhle mi přijde, že se zas čeká, než se tam objeví jiný.


    XAKROO: Cenim Gates :)
    XAKROO
    XAKROO --- ---
    MATHES:
    S tím banem Growth spiral mi neudělali vůbec radost
    můj zatím nejúspěšnější deck na ni dost záležel :(
    HEERO
    HEERO --- ---
    MATHES: lol, všechny decky, který sem hral, bant ramp, temur reclam., rakdos sacrif., jdu si hodit mašli
    MATHES
    MATHES --- ---
    Ani ne tyden zpatky jsem si chtel v Arene vycraftit ten Kethis retard combo deck :D
    MATHES
    MATHES --- ---
    dobrej seznam:D Teferi ten ban potreboval jako sul.

    Standard

    Wilderness Reclamation is banned.
    Growth Spiral is banned.
    Teferi, Time Raveler is banned.
    Cauldron Familiar is banned.

    Pioneer

    Inverter of Truth is banned.
    Kethis, the Hidden Hand is banned.
    Walking Ballista is banned.
    Underworld Breach is banned.

    Historic

    Wilderness Reclamation is suspended.
    Teferi, Time Raveler is suspended.

    Brawl

    Teferi, Time Raveler is banned.
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    August 3, 2020 Banned and Restricted Announcement | MAGIC: THE GATHERING
    https://magic.wizards.com/en/articles/archive/news/august-8-2020-banned-and-restricted-announcement
    V0IT
    V0IT --- ---
    hrajete někdo Arena open? Případně dostali jste se do 2. dne? Mě se to povedlo s tímhle deckem (jedna prohra):

    1 Bonecrusher Giant
    3 Uro, Titan of Nature's Wrath
    3 Mystical Dispute
    4 Growth Spiral
    4 Explore
    1 Search for Azcanta
    4 Wilderness Reclamation
    3 Shark Typhoon
    3 Magmaquake
    4 Expansion // Explosion
    4 Field of the Dead
    2 Fabled Passage
    2 Breeding Pool
    2 Stomping Ground
    2 Steam Vents
    2 Castle Vantress
    2 Blast Zone
    1 Mountain
    1 Forest
    1 Island
    2 Hinterland Harbor
    1 Rootbound Crag
    1 Temple of Abandon
    1 Temple of Mystery
    1 Temple of Epiphany
    1 Zagoth Triome
    1 Raugrin Triome
    3 Ketria Triome

    na dnešek ještě ladím SB:
    2 Aether Gust
    2 Bonecrusher Giant
    2 Negate
    2 Brazen Borrower
    1 Mystical Dispute
    2 Scavenging Ooze
    2 Flame Sweep
    1 Nightpack Ambusher
    1 Shark Typhoon

    BO3 hraju jenom chvilku, takže zejména návrhy, připomínky a kritika SB jsou vítány:)
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    MATEEJ: Tohle prožívám virtuálně, když sleduju Youtubery jak vysvětlujou co dělaj. Bych to scoopnul dřív než by to dopověděl.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Já v tom eventu poprvé za tu dobu, co hraju Arenu, potkal člověka, kterej hrál tak pomalu, že sem to vzdal. Zajímavý je, že ani jednou to nedotáhl k ropu, ale měl relativně interaktivní deck, takže i v mém kole většinou mohl něco dělat, a při každé fázi, každém kouzlu, dosáhl toho, že mu ubíhalo takový to časový kolečko kolem avatara. Úplně pokaždý. Strašnej tatar.
    LUCINKA
    LUCINKA --- ---
    COGNIZE_COKE: Hrál jsem babušky jagušky (zelená, černá) a byla to docela zábava :) a i vyhrát se dalo :)
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Něco konstruktivního. Teď v FNM eventu je mill deck téměř jednoznačně nejsilnější. Třeba si ušetříte trauma jako já. Tedy pokud nemusíte limited (jako já). Ten zeleno černej mě ale bavil víc.
    MATHES
    MATHES --- ---
    CHOBOT: taky jsem na to zustal civet jakoze wtf?:D
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    ASYD: uff, nevim proc mi vytanul na mysli chalice of the void jako common what?!

    everflowing chalice :))
    EMZA
    EMZA --- ---
    New to Pauper:
    Abrade (Hour of Devastation)
    Alabaster Mage (Jumpstart)
    Ancestral Blade (Core Set 2020)
    Argivian Restoration (Weatherlight)
    Balduvian Rage (Coldsnap)
    Bone Picker (Jumpstart)
    Cast Down (Dominaria)
    Clear Shot (Eldritch Moon)
    Conclave Naturalists (Magic Origins)
    Crib Swap (Lorwyn)
    Everflowing Chalice (Modern Masters 2015)
    Frogify (Throne of Eldraine)
    Golem-Skin Gauntlets (Mirrodin)
    Heartless Pillage (Ixalan)
    Iron League Steed (Kaladesh)
    Kazuul's Toll Collector (Oath of the Gatewatch)
    Magnifying Glass (Shadows over Innistrad)
    Myr Retriever (Mystery Booster)
    Orcish Vandal (Dominaria)
    Rapacious Dragon (Jumpstart)
    Sanctum Spirit (Dominaria)
    Surge Node (New Phyrexia)
    Vedalken Infuser (Mirrodin Besieged)
    ASYD
    ASYD --- ---
    WIRUSS: + abrade + chalice
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    No když jsme u toho pauperu, tak koukám, že tu není nikdo moc hráč, když se neřešit, že bylo přidáno jedno kouzlo, které na tomhle formátu vlastně nemá slabinu (jelikož legendy se nehrají) a oproti terroru, který má navíc jen, že se nedá regenerovat (což na tomto formátu znamená max. Boa a Familiár) univerzální zabíjení + vydání Oubliette znamená renesanci Black Controlu.

    ASYD
    ASYD --- ---
    jo ale ty jejich decky byvaji prekvapive nevybalancovane, tak volte opatrne ;-)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Ještě jeden tip pro začátečníky:

    V eventech na MTGA každý pátek jede nějaký FNM at Home event. Nemají entry fee, za první a druhé vítězství je rare card a trvá to den nebo dva. Vždycky je to spojené s nějakými specifickými požadavky na deck, přičemž někdy to je požadavek, který nahrává začátečníkům (třeba formát Pauper, tj. deck pouze z commonů).
    A někdy (jako třeba teď) si účastník může vybrat z x preconstructed decků, čímž se stírá rozdíl mezi začátečníkem a pokročilým úplně.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    COGNIZE_COKE: Jako uznavam, s karetnim MTG to nema co delat, ale je to priznanana vec a v BO1 je working as intended. Osobne s tim nemam uplne issue, protoze z dlouhodobyho hlediska je to vybornej balnce system pro BO1.

    Furt te muze pojebat, ale mas o jeden pokus vic :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam