• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    TMA: Roilmage+Into the Roil a Jace jsou super způsoby, jak se k něčemu pořádnýmu dolízat... ale k čemu? To mi v tom tvým decku chybělo.

    V tom Rakdosu máš něco jako 6 rogues, 5 warriors, 2 wizards, to už je slušná šance, že Deadly Alliance budeš sesílat za 3 (takže by tam měla být i ta třetí místo Molten Blastu). Máš tam 3x flying, 2x trample, 1x menace, k tomu dva equipmenty na boost... To už mi přijde docela agresivní, takže ty v průměru 2 dmg to the face od Spellcraftu se docela hoděj.

    Lithoform Blight, Paragon a Skeleton byly jen takovej nápad zralej na vyhození, beztak to má 42 karet.

    (Když ten tvůj deck uploadnu do Areny, tak se s ním překvapivě blbě pracuje, protože kliknutím nepřehazuješ karty mezi deckem a sideboardem, ale mezi deckem a sbírkou nebo sideboardem a sbírkou. Proto jsem udělat spíš takovej nástřel, protože jemnější dolaďování se v tom dělá blbě, furt se ti ztrácej karty. :-) Ale určitě bych šel do Rakdosu.)
    TMA
    TMA --- ---
    NECRO_BUTCHER, MATEEJ: Rakdos mě absolutně nenapadnul. Nechal jsem se unést Jacem a Tejuru Paragonem.

    Deadly Alliance i Synchronized Spellcraft mi za 5 přišlo úplně nehratelné. Mana screw jsem na papírovém prerelease zažil čtyřikrát za sebou (poslední dva s 18 zeměmi místo 17): screw, flood; ok, screw, screw; bye; screw, screw. S tím, že bych se dostal na 5 man než mne oponent porazí jsem odnaučil počítat. CMC 5+ dávám tak maximálně jednu, kdykoli zkusím dát víc, tak se mi to hrubě nevyplatí.

    Ravager's Mace mi přijde že nic nedělá, v party budu mít 0-1, menace za 3 mi přijde málo. Lithoform Blight je mana fixing, který bude spíš pomáhat oponentovi, než mě (leda použít na oponentovu zemi a připravit ho o barvu nebo alespoň o život). Ale jinak snad vidím, jak by to mělo fungovat. Removal (i když nejspíš v praxi nezahratelný kvůli screw), a potvory v hojném počtu.


    Jinak k těm kartám, které chtějí být hrány: Tazeem Roilmage+Into the Roil bylo skvělé kombo, které oddálilo mou druhou prohru o asi 5 kol, bohužel jsem si z Into the Roil i z líznutí na kolo líznul většinou jen zemi, takže mne ujezdil tím, na co jsem neměl blockery.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Na první pohled do decku máš ty modrý a zelený karty slabý a chybí ti i pay-off na kicker, takže není moc důvod hrát tuhle kombinaci.

    Na první pohled do sideboardu tam máš v černý a červený hezký modální země, removaly, dostatek potvor v rozumný křivce a vlastně i nějaký ty pay-offs pro party strategii.

    Když se kouknu celkově na ten tvůj karetní pool a vyselektuju si karty, které si říkají o to, abych je hrál:

    01

    ... tak to taky vypadá na BR. Protože když zohledním i ostatní karty, tak na GW landfall toho máš málo, na BG counters taky, na BW kleriky a UB rogues taky atd.

    Za úvahu by stály UR wizards/spells kvůli Jaceovi a Umara Mysticovi, ale vlastně je tam na to jedinej pay-off v Mysticovi, asi bych do toho nešel.

    Takže BR party time, možná se splashem zelený, kdyby sis chtěl užít ty R, ale asi je to zbytečně fancy (česky píčovina):

    03
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    TMA: a na třetí pohled bych si dovolil dodat, že hrát modrou a nehrát bubble snare bude zajisté otevřená cesta k 0:3

    Pro dlouhé zimní večer doporučuji: https://www.youtube.com/watch?v=HEQEjU9YgL8
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    TMA: na druhej pohled by to mohl bejt super ragdos, myslim, že jsi se nechal unést jacem a tlačils jinak vysláblou modrou..
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    TMA: jenom tak na rychlej první pohled, mít 3x Deadly Alliance a nehrát to bude asi základ průseru. .víc jsem to nezkoumal.. :-D
    TMA
    TMA --- ---
    NYRLEM: Já si zkusil sealed. Prohrál jsem krásně první tři hry a konec. Přitom balíček fungoval docela slušně; ve druhé hře jsem se dostal na 20:1, ale pak jsem nedokázal protlačit tu poslední damage, než soupeř protlačil 20.

    Pokud vidíte, že byste z karet sestavili něco lepšího, rád se poučím, deckbuilding mi moc nejde.

    Deck
    1 Jace, Mirror Mage (ZNR) 63
    8 Forest (ANB) 112
    1 Throne of Makindi (ZNR) 265
    8 Island (ANB) 113
    1 Tajuru Paragon (ZNR) 209
    2 Scale the Heights (ZNR) 202
    1 Might of Murasa (ZNR) 194
    1 Reclaim the Wastes (ZNR) 200
    1 Field Research (ZNR) 58
    1 Strength of Solidarity (ZNR) 206
    1 Seafloor Stalker (ZNR) 78
    1 Cascade Seer (ZNR) 48
    1 Concerted Defense (ZNR) 52
    1 Tajuru Blightblade (ZNR) 208
    1 Zulaport Duelist (ZNR) 88
    2 Tajuru Snarecaster (ZNR) 210
    1 Cleric of Chill Depths (ZNR) 51
    1 Dauntless Survivor (ZNR) 184
    1 Tazeem Roilmage (ZNR) 84
    1 Anticognition (ZNR) 45
    1 Shell Shield (ZNR) 79
    1 Into the Roil (ZNR) 62
    1 Beyeen Veil (ZNR) 46
    1 Adventure Awaits (ZNR) 177

    Sideboard
    1 Expedition Skulker (ZNR) 101
    2 Synchronized Spellcraft (ZNR) 168
    1 Ghastly Gloomhunter (ZNR) 103
    1 Cliffhaven Sell-Sword (ZNR) 8
    3 Deadly Alliance (ZNR) 96
    2 Molten Blast (ZNR) 149
    1 Kabira Outrider (ZNR) 18
    2 Ravager's Mace (ZNR) 235
    1 Acquisitions Expert (ZNR) 89
    1 Utility Knife (ZNR) 256
    1 Dauntless Unity (ZNR) 9
    1 Farsight Adept (ZNR) 14
    1 Grotag Bug-Catcher (ZNR) 142
    1 Nimana Skitter-Sneak (ZNR) 116
    1 Expedition Healer (ZNR) 13
    1 Spikefield Hazard (ZNR) 166
    1 Lithoform Blight (ZNR) 109
    1 Goma Fada Vanguard (ZNR) 141
    1 Linvala, Shield of Sea Gate (ZNR) 226
    1 Scorch Rider (ZNR) 158
    1 Spare Supplies (ZNR) 254
    1 Turntimber Ascetic (ZNR) 214
    2 Nimana Skydancer (ZNR) 117
    1 Pressure Point (ZNR) 33
    1 Scavenged Blade (ZNR) 157
    1 Spitfire Lagac (ZNR) 167
    1 Song-Mad Treachery (ZNR) 165
    2 Cleric of Life's Bond (ZNR) 222
    2 Ardent Electromancer (ZNR) 135
    1 Akoum Hellhound (ZNR) 133
    1 Mind Drain (ZNR) 114
    1 Nahiri's Binding (ZNR) 29
    1 Highborn Vampire (ZNR) 107
    1 Blackbloom Rogue (ZNR) 91
    2 Moss-Pit Skeleton (ZNR) 228
    1 Murasa Rootgrazer (ZNR) 229
    1 Oblivion's Hunger (ZNR) 119
    1 Living Tempest (ZNR) 65
    1 Kor Celebrant (ZNR) 22
    1 Sea Gate Colossus (ZNR) 251
    2 Skyclave Sentinel (ZNR) 253
    1 Akoum Warrior (ZNR) 134
    1 Yasharn, Implacable Earth (ZNR) 240
    1 Sea Gate Banneret (ZNR) 36
    1 Prowling Felidar (ZNR) 34
    1 Bubble Snare (ZNR) 47
    1 Broken Wings (ZNR) 181
    1 Umara Mystic (ZNR) 238
    1 Grotag Night-Runner (ZNR) 143
    1 Cragcrown Pathway (ZNR) 261
    ASYD
    ASYD --- ---
    byvaly art director WOTC

    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MATHES: upřímně řečeno, mam na čtení ještě spoustu kvalitní literatury, tak nehodlám ztrácet čas nějakou průměrnou jen proto, že to je mtg.
    Takže na to stejně seru :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    CHOBOT: jsem to sem kdysi uploadoval, ty knizky jsou fakt dobry, jakoze celej dej dava smysl, postavy se chovaj docela pochopitelne a tak vubec. Nicmene to konci s tim, jak Urza odpali sylex a stane se walkerem. Od ty chvile dal uz to zacina brutalne haprovat a uz tam jsou spis jen zajimavy pribehy ale mistama je to zase jako dost divny az ujety (urza, kterej po celozivotnim boji proti Yawgmothovi mu prisaha vernost a tak podobne...)
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MATHES: muze byt, v ty dobe jsem mtg nehral a nesledoval (jsem relativne newbie)
    MATHES
    MATHES --- ---
    CHOBOT: jediny dobry knizky jsou valka bratru
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    RASTASHAMAN: jezis, story knihy k mtg jsou uplne samostatna kapitola. Dal jsem tomu vetsi sanci nez par odstavcu u Dominarie, kde to psala Martha Wells, tedy alespon prumerna spisovatelka, a ne nejakej patlal z marketingu.

    Furt to bylo fakt spatny.
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    CHOBOT: plochy je to je bez debat. nejak jsem posledni temata neresil, ale zacinaji na me pusobit strasidelne. vzdyt si staci precist doprovodne knizky k mtg, ktere u nas vysly dokonce v čj, no strasne sracky, ostatne jako vetsina literatury ala paperback zpracovavajici anglosaske (euroatlanticke) archetypy ve fantasy literature... jak rikal sapkowski ústy Pražanů v Božich bojovnících: doba uz je taková.... a neudelas nic.
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    nechci byt za debila, ale co je secret lair/ walking dead?
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    pěkný rozbor, co je špatně na secret lair https://www.youtube.com/watch?v=TAwk6RiK_dE
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    ASYD: Jako jo, to je trochu divný. Na druhou stranu se sanctioned turnajema je prakticky konec, takže co se hraje ve vlastních hrách/turnajích je jen o domluvě.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    RORSCHACH: Drama z toho nedělám, ale ono nejde o jednu kartu, ale o takovej plíživej trend, co panuje (a imo postupně narůstá) už několik let.
    ASYD
    ASYD --- ---
    RORSCHACH: az na to "eternal format legal"
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    Nedělal bych z toho žádný drama. Berte to tak, jak kdyby si tu kartu nějakej fanoušek The Walking Dead udělal ve Photoshopu a pak si ji nechal za $50 profesionálně vytisknout, když do toho ty prachy chce dát, tak proč ne.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam