• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    MATHES
    MATHES --- ---
    BLACKDRAGON: prioritu si muzes ponechat jenom ve svem tahu, nikdy to nemuzes udelat v souperove.

    v pripade sacu 15 goblinu, ano, teoreticky souper muze (ve svem kole) si ponechat prioritu a posekat vsechny v reakci na predchozi sac, tim padem ve chvili, kdy ti preda prioritu je na stacku 15 sacu goblinu.

    nikdy ale nic nefunguje "jako celek" vzdy se vse vyhodnocuje po jedne akci. tj ty muzes nechat 12/15 sacu vyhodnotit a pak v reakci neco udelat.
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    WRATA: ale ponechat si prioritu moze iba v svojom tahu alebo aj v superovom?

    pri ponechanej priorite zahram seriu veci na ktoru reaguje super ako na celok?

    napriklad super ma mnozstvo goblinov a goblin bombardment a mimo svoj tah ich chce sacnut 15 goblinov aby napr dal dmg do 4roch mojich priser, mna zaujima ci mozem reagovat az na n-teho sacnuteho goblina (repespektivne dmg ktory ma dat) alebo musim reagovat ako na celok - a ci to funguje inak ked to tak zahra super v svojom tahu a nie mojom
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATEJKYS: Nema v pripade ze si nechas prioritu.
    BLACKDRAGON: Pokud si ponechas prioritu tak muzes tech akci udelat kolik chces. Na arene to muzes udelat tak ze si zapnes full control mode (defaultne CTRL), v papiru musis nahlasit ze drzis prioritu. Kazda ta abilita jde na stack a na kazdou pak muze souper reagovat.
    Kdyz se hral Jund Sacrifice na STD tak velice bezny bylo zahrat Korvolda, dat na stack jeho ETB trigger a zacit protacet Cauldron Familiara ve Witch's Oven coz zaroven generovalo Korvoldovi sacrifice triggery
    MATEJKYS
    MATEJKYS --- ---
    BLACKDRAGON: Jednotlivě. Po každé aktivaci má oponent možnost reagovat.
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    ak mam aktivacnu abilitu, ktoru mozem pouzit multiple times pretoze mam na to resource (manu, life, creature na sac...) ked ide na stack, ide tam v jeden moment ako zaktivovana multiple times? alebo kazde jednotlive pouzitie/zaplatenie ability ide na stack po sebe?

    hrac nemoze hrat v jeden moment dva spelly, ale casto sa stava, ze v jeden moment, sacne viac creature alebo pouzije viac many na boost creatury a podobne

    teda otazka, ze ci maju oponenti pravo reagovat uz na prve dilci pouzitie ability alebo az na celok?
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    MATHES: Na co do casual EDH potřebuješ proxovat starý dualy? Ptám se.
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    To bych se rad podival na cEDH bez karet nad dve kila.
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    WRATA: prakticky vsechno... ale neproxujeme drahy karty (tak 200+) - nebo jen vyjimecne.. takze zadny dualy (ty jsme prodali za 300Kc/ks pred dloouhou dobou). hrajeme, abysme si zahrali hru a pokecali z piva..
    MATHES
    MATHES --- ---
    WRATA: ja treba proxuju dualy, protoze mam jenom more a ani to v decku radsi nemam, protoze mi tady stoji pod monitorem a ja se na nej koukam, kdyz mi je smutno
    WRATA
    WRATA --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: To me zajma. Co proxujete?
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    BLACKDRAGON: my! Ale jedeme i dost proxy, tak jestli nevadi..
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    nehrava tu niekto nekompetitivne edh? rad by som sa pridal, Praha :)
    JNK
    JNK --- ---
    MATHES: A co treba Children of the Nameless.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    TMA: Roilmage+Into the Roil a Jace jsou super způsoby, jak se k něčemu pořádnýmu dolízat... ale k čemu? To mi v tom tvým decku chybělo.

    V tom Rakdosu máš něco jako 6 rogues, 5 warriors, 2 wizards, to už je slušná šance, že Deadly Alliance budeš sesílat za 3 (takže by tam měla být i ta třetí místo Molten Blastu). Máš tam 3x flying, 2x trample, 1x menace, k tomu dva equipmenty na boost... To už mi přijde docela agresivní, takže ty v průměru 2 dmg to the face od Spellcraftu se docela hoděj.

    Lithoform Blight, Paragon a Skeleton byly jen takovej nápad zralej na vyhození, beztak to má 42 karet.

    (Když ten tvůj deck uploadnu do Areny, tak se s ním překvapivě blbě pracuje, protože kliknutím nepřehazuješ karty mezi deckem a sideboardem, ale mezi deckem a sbírkou nebo sideboardem a sbírkou. Proto jsem udělat spíš takovej nástřel, protože jemnější dolaďování se v tom dělá blbě, furt se ti ztrácej karty. :-) Ale určitě bych šel do Rakdosu.)
    TMA
    TMA --- ---
    NECRO_BUTCHER, MATEEJ: Rakdos mě absolutně nenapadnul. Nechal jsem se unést Jacem a Tejuru Paragonem.

    Deadly Alliance i Synchronized Spellcraft mi za 5 přišlo úplně nehratelné. Mana screw jsem na papírovém prerelease zažil čtyřikrát za sebou (poslední dva s 18 zeměmi místo 17): screw, flood; ok, screw, screw; bye; screw, screw. S tím, že bych se dostal na 5 man než mne oponent porazí jsem odnaučil počítat. CMC 5+ dávám tak maximálně jednu, kdykoli zkusím dát víc, tak se mi to hrubě nevyplatí.

    Ravager's Mace mi přijde že nic nedělá, v party budu mít 0-1, menace za 3 mi přijde málo. Lithoform Blight je mana fixing, který bude spíš pomáhat oponentovi, než mě (leda použít na oponentovu zemi a připravit ho o barvu nebo alespoň o život). Ale jinak snad vidím, jak by to mělo fungovat. Removal (i když nejspíš v praxi nezahratelný kvůli screw), a potvory v hojném počtu.


    Jinak k těm kartám, které chtějí být hrány: Tazeem Roilmage+Into the Roil bylo skvělé kombo, které oddálilo mou druhou prohru o asi 5 kol, bohužel jsem si z Into the Roil i z líznutí na kolo líznul většinou jen zemi, takže mne ujezdil tím, na co jsem neměl blockery.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Na první pohled do decku máš ty modrý a zelený karty slabý a chybí ti i pay-off na kicker, takže není moc důvod hrát tuhle kombinaci.

    Na první pohled do sideboardu tam máš v černý a červený hezký modální země, removaly, dostatek potvor v rozumný křivce a vlastně i nějaký ty pay-offs pro party strategii.

    Když se kouknu celkově na ten tvůj karetní pool a vyselektuju si karty, které si říkají o to, abych je hrál:

    01

    ... tak to taky vypadá na BR. Protože když zohledním i ostatní karty, tak na GW landfall toho máš málo, na BG counters taky, na BW kleriky a UB rogues taky atd.

    Za úvahu by stály UR wizards/spells kvůli Jaceovi a Umara Mysticovi, ale vlastně je tam na to jedinej pay-off v Mysticovi, asi bych do toho nešel.

    Takže BR party time, možná se splashem zelený, kdyby sis chtěl užít ty R, ale asi je to zbytečně fancy (česky píčovina):

    03
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    TMA: a na třetí pohled bych si dovolil dodat, že hrát modrou a nehrát bubble snare bude zajisté otevřená cesta k 0:3

    Pro dlouhé zimní večer doporučuji: https://www.youtube.com/watch?v=HEQEjU9YgL8
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    TMA: na druhej pohled by to mohl bejt super ragdos, myslim, že jsi se nechal unést jacem a tlačils jinak vysláblou modrou..
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    TMA: jenom tak na rychlej první pohled, mít 3x Deadly Alliance a nehrát to bude asi základ průseru. .víc jsem to nezkoumal.. :-D
    TMA
    TMA --- ---
    NYRLEM: Já si zkusil sealed. Prohrál jsem krásně první tři hry a konec. Přitom balíček fungoval docela slušně; ve druhé hře jsem se dostal na 20:1, ale pak jsem nedokázal protlačit tu poslední damage, než soupeř protlačil 20.

    Pokud vidíte, že byste z karet sestavili něco lepšího, rád se poučím, deckbuilding mi moc nejde.

    Deck
    1 Jace, Mirror Mage (ZNR) 63
    8 Forest (ANB) 112
    1 Throne of Makindi (ZNR) 265
    8 Island (ANB) 113
    1 Tajuru Paragon (ZNR) 209
    2 Scale the Heights (ZNR) 202
    1 Might of Murasa (ZNR) 194
    1 Reclaim the Wastes (ZNR) 200
    1 Field Research (ZNR) 58
    1 Strength of Solidarity (ZNR) 206
    1 Seafloor Stalker (ZNR) 78
    1 Cascade Seer (ZNR) 48
    1 Concerted Defense (ZNR) 52
    1 Tajuru Blightblade (ZNR) 208
    1 Zulaport Duelist (ZNR) 88
    2 Tajuru Snarecaster (ZNR) 210
    1 Cleric of Chill Depths (ZNR) 51
    1 Dauntless Survivor (ZNR) 184
    1 Tazeem Roilmage (ZNR) 84
    1 Anticognition (ZNR) 45
    1 Shell Shield (ZNR) 79
    1 Into the Roil (ZNR) 62
    1 Beyeen Veil (ZNR) 46
    1 Adventure Awaits (ZNR) 177

    Sideboard
    1 Expedition Skulker (ZNR) 101
    2 Synchronized Spellcraft (ZNR) 168
    1 Ghastly Gloomhunter (ZNR) 103
    1 Cliffhaven Sell-Sword (ZNR) 8
    3 Deadly Alliance (ZNR) 96
    2 Molten Blast (ZNR) 149
    1 Kabira Outrider (ZNR) 18
    2 Ravager's Mace (ZNR) 235
    1 Acquisitions Expert (ZNR) 89
    1 Utility Knife (ZNR) 256
    1 Dauntless Unity (ZNR) 9
    1 Farsight Adept (ZNR) 14
    1 Grotag Bug-Catcher (ZNR) 142
    1 Nimana Skitter-Sneak (ZNR) 116
    1 Expedition Healer (ZNR) 13
    1 Spikefield Hazard (ZNR) 166
    1 Lithoform Blight (ZNR) 109
    1 Goma Fada Vanguard (ZNR) 141
    1 Linvala, Shield of Sea Gate (ZNR) 226
    1 Scorch Rider (ZNR) 158
    1 Spare Supplies (ZNR) 254
    1 Turntimber Ascetic (ZNR) 214
    2 Nimana Skydancer (ZNR) 117
    1 Pressure Point (ZNR) 33
    1 Scavenged Blade (ZNR) 157
    1 Spitfire Lagac (ZNR) 167
    1 Song-Mad Treachery (ZNR) 165
    2 Cleric of Life's Bond (ZNR) 222
    2 Ardent Electromancer (ZNR) 135
    1 Akoum Hellhound (ZNR) 133
    1 Mind Drain (ZNR) 114
    1 Nahiri's Binding (ZNR) 29
    1 Highborn Vampire (ZNR) 107
    1 Blackbloom Rogue (ZNR) 91
    2 Moss-Pit Skeleton (ZNR) 228
    1 Murasa Rootgrazer (ZNR) 229
    1 Oblivion's Hunger (ZNR) 119
    1 Living Tempest (ZNR) 65
    1 Kor Celebrant (ZNR) 22
    1 Sea Gate Colossus (ZNR) 251
    2 Skyclave Sentinel (ZNR) 253
    1 Akoum Warrior (ZNR) 134
    1 Yasharn, Implacable Earth (ZNR) 240
    1 Sea Gate Banneret (ZNR) 36
    1 Prowling Felidar (ZNR) 34
    1 Bubble Snare (ZNR) 47
    1 Broken Wings (ZNR) 181
    1 Umara Mystic (ZNR) 238
    1 Grotag Night-Runner (ZNR) 143
    1 Cragcrown Pathway (ZNR) 261
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam