• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    JEENA
    JEENA --- ---


    Redditový commenty už se plní fajn synergiema, jako třeba s Garym :)
    V0IT
    V0IT --- ---
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    Co se muselo dít aby se tohle narodilo....
    SKUNK23
    SKUNK23 --- ---
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    PLOMBDENTIST: Uff. :)
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    mana burn's back bitches:)

    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    RASTASHAMAN: tak ono to platí vlastně na tyhle všechny...

    XPABLITO
    XPABLITO --- ---
    Colorless podle me neni color, takze zaplatis 0 zivotu (?)
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    Jak to třeba funguje s Karn, silver golem?
    JEENA
    JEENA --- ---
    tohle je pěkný

    ICARUS
    ICARUS --- ---
    BLACKDRAGON: jasny no, dark ritual, vubec to lidi nehrajou, aha, az na to ze je to osma nejhranejsi cerna karta. https://edhrec.com/top/b
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    MATEEJ: do 95% asi ne, ale někde nad 85% bych to viděl...

    jinak fajn želvička...

    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Jako neznalec EDH se zeptám takhle - je ta karta auto include do 95 % ELD decků? Pokud ano, tak je to buď špatnej game design, nebo (a to asi spíš) přehnaně nenažraná marketingová vypočítavost.

    Je to podobný jako s Once Upon a Time. Asi nemělo smysl jenom kvůli téhle kartě hrát zelenou namísto ostatních barev, zas až tak silná ta karta nebyla. Ale pokud jsi hrál jakoukoli kombinace se zelenou, tak to bylo 4 off auto include. A to zasviní herní prostředí už jenom tím, že tu kartu člověk vidí furt.
    JEENA
    JEENA --- ---
    Zatim spíš souhlasim s BLACKDRAGON, na duel je to přehnaný, ale v tom multiplayeru mi to nepřijde tak insane. Furt je to dobrý, ale přijde mi, že black lotus je nejsilnější v 60 card formátech, kde může fuelovat comba, ale tady to jednak omezuje to, že ten formát je singleton a zároveň tu manu můžeš cpát jenom do commandéra. Pořád je to hodně silný, na cEDH s tim možná něco vymyslej, ale těch možností je výrazně míň, než s OG lotusem.

    V takovim tom causual EDH co hraju já mi to něpřijde tak moc problematický. Asi budou scénáře, kdy s tim lidi utečou se hrou, ten zmiňovanej Augustin je cancer, Zur třeba může bejt taky dobrej, ale zase je to trošku kompenzovaný tim, že pozdějc je to střední draw a když se moc brzy moc rozjíždíš, tak si maluješ terč na hlavu.

    Takže můj dosavadní dojem je takovej, že je to silný, ale ne rozbitý, nepovažoval bych to ani za autoinclude. Nicméně o tý kartě vim asi cca hoďku, takže si k tomu ještě projedu nějaký diskuze a uvidim :)
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    PLOMBDENTIST: tak dark ritual dava +2 cierne many pre lubovolne pouzitie a tiez to tolko ludia nehraju, toto je 1 mana navyse oproti dark ritualu, ale restrikcia na commandera, plus je karta useless pre tych co uz maju commandera vonku, tiez si cez to nikto nezahra commander ability ako mutate, ninjitsu... je to precenovana karta, cas ukaze :P v multiplayer edh sa mi osvedcilo, ze permanentny maly boost je obvykle lepsi ako jednorazova velka vyhoda, osobne radsej mat na ruke rhystic study alebo smothering tithe ako toto

    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    BLACKDRAGON: lotus prave karty fierce guardianship a deflecting swat posiluje, protoze ted nebude problem mit commandera ve hre od prvniho kola, btw napada me treba arcum dagsson
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    PLOMBDENTIST: ibaze v multiplayeri si hned target a commanderov co ti vyhraju sami o sebe hru nie je zas tak vela, na um mi chodi napr Narset, takze ju zahras v 3 kole a nie 6tom, ak mas dost velke stastie tak aj s hastom, ale stale vsetci vedia, ze hras narset a stale mozu drzat na ruke nieco kontrolne co ju zabije alebo vykacounteruje

    plus commander je revealnuty, a decky co su prilis zavisle na commanderovi nie su zas az tak uzasne, darksteel mutation ci oubliette su niekedy dost silne na locknutie commandera u takych deckov

    na duel commanderu samozrejme, ja som pisal k mutalku, ktory je pre mna to prave edhacko :)

    mne skor pride, ze v poslednej dobe vsetci oplakavaju ako je vsetko op, pritom na mnoho veci existuje tolko odpovedi, samozrejme aj ja si vzdy ponadavam, ked je nejaka karta op (najhorsie su tie co su sami o sebe a nepotrebuju ani synergiu ci kombicko s inou kartou), ale aspon prisposobim deck a snazim sa hladat odpoved :P

    fierce guardianship a deflecting swat su omnoho silnejsie karty a stale nie su ziaden autowin :)

    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    BLACKDRAGON: mit ho na uvodni ruce prinasi obrovskou vyhodu a je to dalsi auto include karta (vedle command tower, solarka, krypty atd.) takze game design je od zakladu spatnej, na duel commanderu to dostane insta ban, to je jasne
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    _DOMINIK_: Jeweled lotus je broken iba s Augustinom, ktoreho by mohli i tak zabanovat, inak je to iba jednorazova rampa mimo zelenu (a mozno sa najde este par commanderov, pre ktorych je mimoriadne velka vyhoda byt v hre skoro lebo spomaluju ostatnych hracov, ale tolko ich zas nebude)

    Thrasios, Yuriko su broken :) sanca, ze si clovek lizne Jeweled lotus aj s free mulliganom je asi 1:7, sol ring, mana crypta, exploration, ancient tomb su vo vacsine balikov silnejsie a uzitocnejsie ako jeweled lotus (lebo su tam na viac kol a pomahaju opakovane)



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam