• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Ale zase ti ta sága tam zůstane takřka věčně ;-)
    ASYD
    ASYD --- ---
    ROBIN_SNNS: ale no tak, takova skolacka chyba

    zeptej se sam(a) sebe kdy se triggeruji sagy?
    DRUI
    DRUI --- ---
    ROBIN_SNNS: na Elspeth Conquers Death se umisti o 1 counter mene (tzn 0 a nic se nestane)
    Taky me zaskocilo :D
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Tak tomu nerozumím. Soupeř si vyvolal Vorinclexe pomocí emergent ultimatum. Já ve svém tahu zahrála elspeth conquers death a vorinclex zůstal na ploše. Nechápu.

    ASYD
    ASYD --- ---
    【MTGアリーナ】モバイル版CM ロング ver.
    https://www.youtube.com/watch?v=ulI6IHoJ1_Y
    WOLFBANE
    WOLFBANE --- ---
    ICARUS: hral sem to chvili, ma to par dobrejch napadu. ale prijde mi to desne neprehledny. karty se dost blbe rozpoznavaj, takze to je proste klikani a doufani ze to udela to co si myslim. ale technicky desny, cyberpunk 2077 mi jede v klidu na high a tohle se mi seka jako prase. vyjit to tak pred 10 lety, asi by se to dalo.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    Zkoušel jste někdo ten Magic: Legends? Jaký to je?
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    Landy neřeš, na ty neutrácím wildcards :D

    Základní myšlenka je jasná, sideboard je tam kvůli Raven's Warning, hraju to na bo1.

    Nenápadný, ale pěkný je Gust of Wind a Winged Words.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    TOYAK:
    Deck
    4 Battlefield Raptor (KHM) 3
    12 Island
    4 Skycat Sovereign (IKO) 207
    6 Plains (ANB) 115
    4 Staggering Insight (THB) 228
    4 Watcher of the Spheres (M21) 227
    2 The Raven's Warning (KHM) 227
    2 Jubilant Skybonder (IKO) 223
    1 Temple of Enlightenment (THB) 246
    1 Hengegate Pathway (KHM) 260
    1 Gates of Istfell (KHM) 256
    4 Lofty Denial (M21) 56
    4 Brazen Borrower (ELD) 39
    3 Winged Words (M20) 80
    3 Gust of Wind (IKO) 54
    2 Alrund's Epiphany (KHM) 41
    1 Alrund, God of the Cosmos (KHM) 40
    2 Emeria's Call (ZNR) 12


    Sideboard
    2 Doomskar (KHM) 9
    4 Elspeth Conquers Death (THB) 13
    4 Saw It Coming (KHM) 76
    1 Kiora Bests the Sea God (THB) 52
    TOYAK
    TOYAK --- ---
    WENOUSH: Podělíš se o cardlist? Tenhle typ decku mě taky před časem bavil. Díky!
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    Pro radost jsem si postavil uw flyers a k mému překvapení to dost dobře funguje, v základu synergie watcher of spheres a scycat sovereign pocukrovaná Alrunds epiphany a ravens warning...můj oblíbený archetyp, nicméně od rotace empyrean eagla a healing hawka to bylo nehratelné (ono je to pořád takový suboptimalní, ale překvapí to soupeře a občas i potěší).
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    CHOBOT: vida, na deathtouch jsem zapomněla. Bohužel, ani jedno z navrhovaných řešení není vhodné pro mou oblíbenou fritku. Ale v mlecím balíku se Enforcer i Duress zahrají dobře.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    ROBIN_SNNS: kromě toho, co píšou vážení předřečníci, ještě velmi dobře funguje Thieves' Guild Enforcer
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATEEJ: Ja mam miscast
    HEERO
    HEERO --- ---
    v UBG controlu sem videl hrat duress, ja ho tam hraju 2x a v poměru toho, kolik potkavam UBG controlů ho tam dám asi 4x :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ROBIN_SNNS: Většinou se proti tomu hraje Duress, ale v maindecku Bo1 hraje Duress málokdo, pokud mu to vyloženě nesedí do decku (třeba k Lantern, ale takovejch decků moc není a imho nejsou Tier 1). V Bo3 se afaik nemusíš Trickery zabývat.
    HARDY
    HARDY --- ---
    ROBIN_SNNS:
    1) jsou to různé formáty. TT je zabanována akorát na modernu, jak píšeš, což je ale pouze formát na papíře nebo na magic online, na areně se hraje standard a historic (což je zase formát jenom pro arenu).
    2) hexproof ti znemožňuje toho krakena cílit, takže se toho zbavíš třeba nějakým wrath efektem (třeba doomskar) nebo že ho soupeře donutíš obětovat (třeba demon´s disciple) nebo mu ho vrátíš na ruku, čímž jako token zmizí. Zbytek tý ságy na prázdném boardu už nic neudělá a oponent více méně taky ne.
    Ale stavět kolem toho balík, abys tuhle odpověď měla je imho zbytečný (pokud bys tu kartu nevyužila v rámci svojí strategie i jinak). Oni tihle hráči maj ten winrate horší, dělaj to, aby se nemuseli snažit při plnění questů, tak si mysli něco o prdeli a normálně hraj.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Mám pár otázek, třeba bude někdo vědět odpověď...
    1.)Když jsem tak na googlu vyhlížela ban Tibalt's Trickery, tak mi vyplivl tenhle odkaz (https://magic.wizards.com/...icles/archive/news/february-15-2021-banned-and-restricted-announcement), kde je karta v modernu zakázána, nicméně v aréně se pořád vesele hraje dál... To mi nějak nesedí
    2.)Když už někdo to kombo zahraje a vyleze z toho Kiora saga, je vůbec nějaká šance zbavit se toho hexproof 8/8 tokenu? Nic jak se tomu bránit v druhém kole mě nenapadá. Nebo je lepší to rovnou vzdát?
    MATHES
    MATHES --- ---
    JEENA: jo takhle nejak jsem to myslel, jenom jsem to nebyl schopnej takhle pregnantne vyjadrit:) proste kdyz jsem to videl tak jsem si rikal hmm cool, to me zajima... a pak jsem si vsimnul, ze je to liliana a proste me to otravilo, protoze jsem se na pribeh okamzite tesit prestal
    JEENA
    JEENA --- ---
    MATHES: ZURG: ASYD:

    Mě to osobně přišlo docela cool a trošku zvedlo excitement z tý karty, ale co se týče story obecně, tak mám taky fair share kritiky - nejvíc mi asi vadí, že s rozbořenim bloků se trochu vytratilo napětí, protože téměř veškerou zápletku musíš vyřešit během jednoho setu. Na druhou stranu jsem v tomhle ohledu trošku plebejec, co příběh přijímá především přímo z karet, nebo nějak zprostředkovaně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam