• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KROTITELPsi pro nevidomé, tělesně a mentálně postižené
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    no jasně...rozhejbat....vždyť to jsem říkala už na začátku... :D

    něco pošlu až budu mít nějaké pěkné...
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    no o tom poslání nevim nevim. když občas vidim někoho se psem tak radši zavírám oči abych neviděl co se stane a jak to dopadne:)) né, sranda, ale fakticky tady po psech toho moc nechtěj. resp. né tak do detailu dodělané.

    nó pošli něco! bych to tu zase trochu oživil. potřebuju to nějak rozhejbat tady:)
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    jezdí se i na kolečkách:)))

    učim a učim a učim...anarchie tu sice je,ale myslim,že psi své poslání v tomhle plní,ne?

    též děkuji...nervy...jo jo...já jsem si jen přez tohle uvědomila,jak mi nervy ujíždějí...super na tom je,že se to pak dá použít i v osobním životě,seš víc v klidu...

    fotku...no jasně,to chci už dlouho si vyfotit mé 3 svěřence...
    a rozhodně to nevypadá špatně..mě se to na první pohled líbilo,když jsem sem vlezla...
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TRIKSTRA: hezky pěkně, na aljašce by to mohla byt sranda:))
    v čechách se taky jezdí spřežení??? dyt tu přeci skoro nikdy neni dost sněhu né?

    Tak že se stále učíš a učíš, asi jako já! já se to učim už tři roky a stejně mi to moc nejde. v porovnání s mym otcem.. ten je na tom o dost líp.
    je tady prej dokonce zkušební komisař při zkouškách ale nepamatuju že by to někdy dělal. tady je v tomhle hrozná anarchie :) nikdo nic nedodržuje jak by se mělo.
    to třebas v Rakousku je to hroznej brutál udělat zkoušku! no ono stačí už jenom projít se psem zdravotníma prohlídkama.

    tož držím ti palce ať tě to baví a jde ti to! důležitý je udržet nervy v klidu aby sis při výcviku nenadělala chyby který se blbě odstraňujou. a mě občas nervy ujížděj slušně:)
    to je snad to nejtěžší vůbec! :)

    pošli třebas někdy nějakou akční fotku z krocení. hodim jí na nástěnku, kterou bych případně mohl nějak poupravit. nadávno jsem se tu pral s těma obrázkama, to byl boj..
    nakonec to ale nevypadá nejhůř že jo?
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    A ty? (taková neobvyklá otázka)
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    no ono je to se mnou složitější...tak zkráceně...

    Jezdila jsem se psím spřežením,ale tomu se teď nemohu věnovat,tak jak je třeba. Doma pejska nemam...
    A v jinonicích jsem od půlky října.

    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TRIKSTRA: jak dlouho cvičíš? a kolik máš doma pejsků?

    dík za palce budou se mi hodit :)
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    jde to,jsem tam chvíli...

    budu držet palce...

    trh,já moc nevim,je tam dost pejsků,tak asi v poho...
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TRIKSTRA: pěkně! a jak vám to tam jde?
    já teda do čech moc necvičim. spíš do zahraničí.
    doufám že mi to vyjde, nechci se o tom nějak extra rozepisovat zatim, ale trochu se mi rýsuje cvičení do španělska. kéž by to dobře dopadlo.

    jen tak náhodou, nevíš něco o tamnim trhu??
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    Cvičim,v Jinonicích,víš...se někdy stav tedy... :)
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TRIKSTRA: no vidíš! pěkně!
    taky cvičíš? bo cvičila?
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    no je pravda,že času není na zbyt...

    jj,není jich mnoho,ale teď mám pocit,že jich je víc,ale asi to bude tim,že se mezi nima teď vyskytuji více...

    všechno? to je širokej pojem...

    Štěně po odstavení jde do předvýchovy do rodiny, kde se učí základní poslušnost a hlavně socializaci a pohyb po městě,aby to nebyl debil lítající na vodítku sem a tam,ale aby šel tak nějak v klidu. Cca v roce se vrátí do střediska a začne mu 6ti-8mi měsíční výcvik s cvičitelem. Pak přijde zkouška. A pak předání klientovi,které je o tom,že týden je klient ve středisku a učí se s cvičitelem chodit se psem a pak odjedou do místa bydliště a tam, stále pod dozorem cvičitele,chodí klientovo trasy,aby je pes znal.
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TRIKSTRA: to víš neni čas sedět na nyxu od rána do večera :)
    jj v jinonicích mam známý resp. teď se to tam nějak měnilo a dlouho, dlouho jsem tam nebyl.
    mrtvé to tu je páč lidí co se o tuhle cinnost zajímají zas není tolik že jo..

    jinak objasni nám všechno! :) těšíme se. nebo aspoň teda já :))
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    (TRIKSTRA: to byla reakce na pár prvních příspěvků...)
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    Bych vám to tu ráda objasnila,ale nevím jestli je to všude stejný,mám zkušenosti jen z Jinonic...
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    jéé,pěkná diskuze,ale koukám,že trošičku mrtvá...
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    NOITA: To nevím čím to je, nejspíš nejsou sponzoři. Moc tuzemský trh nesleduji čvičíme hlavně do zahraničí . Máme pouze jednu fenu která bude za chvíli ukončovat výcvik. v případě zájmu volejte!!!
    NOITA
    NOITA --- ---
    že prý je teď nadbytek vycvičených vodících psů ve všech sdruženích. Kde je problém?
    MASOX
    MASOX --- ---
    KROTITEL: ok, to sem nevedel:) slo mi jen o to, ze jejich matka taky neni cistokrevna, ale nema problem podat penize, klice, nerozebehnout se za kazdym psem a vubec vseobecne spolupracuje.)

    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    MASOX: Děkuji za nabídku. bohužel pro naší práci potřebujeme čistokrevné psy a nejlépe fenky.
    pokud by byly někdy k mání čistokrevné štěnata Labradorů není problém se domluvit.
    dík za příspěvek!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam