• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    ANDY_WARHOL: tzn. neohlašovat pobyt? :) Jen marně přemýšlím jak by to dělali, když je přestupný rok a já strávím v ČR i DE 183 dní přesně :).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PAGAN_DARKEN: pokud budeš fakturovat českým firmám, tak je podle ME nejjednodusi se oficiálně tvářit, ze si stále v cr
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    ANDY_WARHOL: Já z toho také nejsem vůbec happy :) Ale jak říkal
    FLEGMA, němečtí úředníci jsou dosti přísní a to co bych u nás ukecal by mi pěkně omlátili o tlamu :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PAGAN_DARKEN: fakt je to nesmysl. nejen kvůli výši Dane ale hlavně složitost systému. tam si Dane Sam neudelas.
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    FLEGMA: Že mají němci vyšší daň samozřejmě vím. Nicméně pokud nic jiného nepůjde tak se tomu samozřejmě podřídím. A politiku bych řešil v jiném tématu.
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    PAGAN_DARKEN: To bych nedelal, v Nemecku je progresivni dan z prijmu a pokud vydelavas trochu vic, budes na tom tratit, seberou ti pulku prijmu ani nemrknes. Dalsi vec jsou naklady na ucetnictvi, nemecka ucetni nebude stat pakatel jako v CR. Dale reseni problemu s uradama - nemecky pokuty jsou mastny, slysel jsem o podnikateli, co dostal takovou palku kvuli chybe v ucetnictvi, ze to musel zabalit. Naproti tomu doma se vzdycky nejak da domluvit, ja mel ted chybu v odpoctu DPH, pokecal jsem s urednici s FU, podal opravne danove priznani a v pohode bez postihu, nedokazu si predstavit stejnej prubeh v DE.

    Na neco uzitecneho, takze na krachujici Recko bys rad posilal dane ? Nebo na perverzni centralne planovanou subvencni zemedelskou EU politiku ? Nebo na eu komisare se statisicovejma platama ? Vzpamatuj se...
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    Jako, já ty daně budu klidně platit v DE místo CZ, to není problém. Sice to bude o něco víc, ale zase budu mít dobrý pocit že jdou na něco užitečného. Spíš mě děsí složitost jejich systému a dohadování s úřady :)
    JENNE
    JENNE --- ---
    ANDY_WARHOL: zagooglila jsem, Zweitwohnsitz?
    Pokud dolozis, ze mas bydleni v CR, kam jezdis a platis ho(neni pronajate), muzes v danovem priznani (mistnim) pozadat o odpocet na doppelte Haushaltsführung..
    Jenze jestli platis dane tady nebo v CR ti fakt nepovim...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    uz koukam zapominam cestinu :(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a vim na stopro, ze to rozlysuji (aspon tady, nevylucuju ze to neni celostatni zalezitost), ale proc by tam meli dva druhy pobytu?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JENNE: ja mam tedy ted dva trvale, ale ten nemecky si zahy zrusim.
    JENNE
    JENNE --- ---
    ANDY_WARHOL: Jasne, jakmile mas jeden pobyt, danis v miste pobytu.. Kdyz mas vice, danis tam, kde mas tzv. "centrum zivota" - pokud ani to nejde urcit (ze pentlujes sem a tam), tak zkousi tech slavny 183 dni v roce atd. Nemusi byt jednoduche se nekdy s uredniky domluvit..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PAGAN_DARKEN: prihlasit se muzes az budes mit kam, jakou adresu bys tam hodlal uvest, kdyz bys nemel pronajaty byt ?
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    ANDY_WARHOL: Blbá formulace, nahlášení pobytu?
    JENNE: Takže bych platil daně podle německých zákonů? Popravdě, moje němčina je stále slabší a spíš hovorová, představa že se budu hádat s německým finančákem mě děsí :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a ja nejspis po novem roce budu stejne normalni zamestnanec nebo budu mit sro a sam v tom nebudu figurovat. takze budu oficialne bez prijmu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to bych tu totiz musel danit na veky a to predpokladam je nesmysl.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JENNE: kdyz me vycapali prihlasenim, tak logicky me musi zase nechat bejt odhlasenim. nemuze to byt jednostrany proces.
    JENNE
    JENNE --- ---
    ANDY_WARHOL: jiste, vitej v mistnim danovem systemu..
    Spatne jsem se vyjadrila - je JEDNO, jestli jsi tady a v CR prihlasenej (na prechodny a trvaly pobyt jsme si hrali pred 20lety, dneska to je proste prihlaseni k pobytu) a dal se pro ucely jednotlivych zakonu urcuje, tzv. danova rezidentura.
    Jeslti uz o Tobe mistni Financak vi (mas ID s kterym si muzes vyzadat danovou kartu, pod kterym muzes podat danove priznani atd) - tak ted bych teprve doporucila si ujasnit, zda ti mistni financaci dovoli danit v CR. Vrele..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PAGAN_DARKEN: nic jako povoleni k pobytu tu neni
    ja sem si byt pronajal, akorat sem dolozil ze tu mam praci (firma mi dala potvrzeni) a to bylo vse.
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    To je další věc která mě zajímala... jestli musím mít nejdřív povolení k pobytu a pak si pronajmout byt a nebo naopak :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam