• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ANDY_WARHOL: Jo, ta nabídka byla ode mě, u nás se přespat dá, ale my jsme v Mannheimu. Bydlíme kousek za Alte Feuerwache - tam je taková příjemná hospůdka Adria (v létě je tam fajnová zahrádka, v zimě jsem vevnitř nikdy nebyl, ale vypadá to tam jako v nějaký "lepší" český nádražce, akorát tam furt jede fotbal, což mě osobně dost sere), nebo by se dalo jít do kvadrátů - mám tam rád Café Vienna - to je takový mírně alternativní hnízdo (pokud nevadí), kam choděj študáci, umělci a multi-kulti mládež - působí to tam na mě trošku jako Čekárna v Praze u Karláku nebo jako Velryba u Národní třídy.

    A čtyři lidi se u nás v klidu vyspěj.

    Pokud by padla volba na Heidelberg, rád dojedu s kočkou taky, ale musíte naopak něco nastřelit vy...

    SO/IST'S
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: tredy ne primo doma, sel bych do nejaky prijemny hospudky, ale aby se proste dalo u nekoho pak prespat.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: ten sraz mel byt u nekoho doma abychom tam mohli vsichni prespat, protoze kdyz si dam par piv tak tezko pojedu domu a zase si dat jedno abych to dojel, to je houby sraz.
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    ANDY_WARHOL: Hehe. :) Ale tak když se nikdo neptá nebo nepráší, tak samozřejmě asi problém není. Problém by asi nastal, kdyby ses dostal do křížku se zákonem a to ať už jako oběť nebo pachatel.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: tak to nikdo kdo je u nas v praci neresil a to uz sme tu vsichni dva roky.
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    ANDY_WARHOL: Cizinci jsme stále. Pracovní povolení nepotřebuješ, pracovní trh je v Německu pro členy EU otevřen od 1. 5. 2011. Ale viz bod 2 zde - http://portal.mpsv.cz/eures/prace_v_eu/zeme/nemecko/

    "Pro všechny pobyty delší než 3 měsíce potřebují čeští občané povolení k pobytu EG (ES), které je udělováno příslušným cizineckým úřadem vašeho německého bydliště. Toto je nutno zažádat během tří měsíců."

    PAGAN_DARKEN: O tom žádná. Pokud bys neměl cestu zpět, můžeš přespat u nás, byt máme sice maličký, ale na zemi je místa dost. ;) (karimatky included)

    ANDY_WARHOL: Ja sicher. 24. 11. mám v kalendáři poznamenáno. Nicméně řeším věci kolem úmrtí v rodině, takže se může stát, že budu muset být někde jinde, ale předběžně na 80% ano. A co se místa týče, já jsem pro Heidelberg, neboť to mám potom domů coby kamenem dohodil. ;)
    TBC
    TBC --- ---
    Ahoj, nejste nekdo v mnichove a nechystate se v hoizontu rekneme do 10 dnu do Prahy vozem? potreboval byh vzit nejaky krabice, financni odmena jista, diky!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to by me taky zajimalo :)
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    ANDY_WARHOL: Mozna bych dorazil, zalezi kde se bude konat.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    takze co ten sraz, dalsi muj vikend bez rodiny tu vychazi na 24 listopadu, to je sobota. predbezne jste s timto datem souhlasili.
    kde to udelame a jak to tedy bude vypadat ? kdo se dostavi ?
    LYSSA
    LYSSA --- ---
    cus, netusite prosim nekdo, kolik se plati na hlidani psu v nemecku? agentury mivaji tak deset euro, ale nevim, nechcu to prestrelit ani na jednu stranu :) dik
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PAGAN_DARKEN: jak ti rikam, ja sem nic z toho nezaznamenal. byla to jen formalita a vyplneni jednoho formulare.
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    _HABU_: To zní jako plán :)
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    Tedy, na to že máme volný pohyb osob mě začítáne účinně děsit :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: Jen na prihlaseni. nikam jinam sem nemusel. kdy si se hlasil? mozna Ted uz tu nejsme brání jako cizinci. už není potřeba pracovni povoleni.
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    ANDY_WARHOL: Moment, teď mě napadlo, tys jen nahlásil adresu (Anmeldeamt) nebo jsi byl i na cizineckém (Fremdenamt)? Pro přihlášení toho po mě taky moc nechtěli, ale na cizineckém div nedělali výtěr. :-|
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    PAGAN_DARKEN: Možno. Dej vědět bližší datum, abych upravil svůj harmonogram. ;) Zajdem v Heidelbergu na absint do Untere Straße.
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    Hele _HABU_, já budu pár dní před štědrým dnen ve Frankfurtu, co kdybych se za Váma v Heidelbergu stavil? :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: podle me to ma kazde mesto uplne jinak.
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    ANDY_WARHOL: A to jsou mé zkušenosti z Heidelbergu. :) Jak na tom jsou ve skutečnosti v Berlíně, nevím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam