• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PAGAN_DARKEN: asi si me nepochopil, nemyslel sem vsechny domy, ty vyznamne jsou postaveny poctive.

    v drazdanech jsem myslel napriklad tohle

    ty domy po stranach frauen kirche jsou opravdu zelezobeton s fasadou aby to vypadalo jako puvodne. kostel samotny je poctive poskladany kousek po kousku
    ve frankfurtu sem myslel napriklad tohle
    - vsimni si domu v pravo a to rozhodne neni jediny
    nekde je to zamaskovano lepe nekde hure, vyznamne stavby byly obnoveny jak to slo.
    RODWY
    RODWY --- ---
    Nabízím 2-3 místa+spoustu prostoru pro bagáž na trase....Praha-Norimberg-Heilbronn-Karlsruhe-Strasbourg-Basel-Bern-Lousanne...případně...Mannheim/Heidelberg...
    Zajíždka dohodou.)
    Pojedu v týdnu 14-18.1....začátkem února stejnou nebo podobnou trasu z5!
    (možné menší stěhování do VANu)
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    ANDY_WARHOL: Nechceš mi namluvit, že Alte Oper je ve skutečnosti panelák, že ne? :))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no oni to delaji fikane, treba ve stredu mesta si vyhrali s tim kostelem, dali kazdy kamen kam patril a jen ty ktery chybely jsou novy. ale kdyz se podivate na domy na namesti, z dalky vypadaji jak na puvodnich fotografiich, ale z blizka jsou to uplne normalni zelezobetonovy krabice s udelanym outfitem aby to tak vypadalo.
    treba stred frankfurtu to sou takhle prevleceny panelaky jeden vedle druhyho, ale je to stary (50-60 leta), takze to jeste neumeli tak zmaknout a nektery domy vypadaji pomerne hnusne.
    centrum drazdan je udelany v podstate nove a technologie sou dal.
    docela sem se o to zajimal.
    WOLIZ
    WOLIZ --- ---
    COURT: Drážďany určitě... !!!
    byl jsem týden zpátky na tři dny a to co dali časem dokupy po tom mega bombardování na konci valky, by měl každý obdivovatel architektonických děl vidět.

    Doporučuju předem shlednout film Dresden, pro porovnání co všechno lehlo popelem

    a přidávám link na levný hostel na okraji staré části centra
    cityherberge - Hotel | Hostel | Jugendherberge in Dresden - Hotel Dresden Altstadt
    http://www.city-herberge.de/
    COURT
    COURT --- ---
    ahoj, doporučíte pěkné město v Německu, kde strávit jarní víkend? (jsem příodně-architektový a umělecký typ:) Byla jsem jen v Berlíně a Mnichově.

    Pojedu asi do Drážďan, nejvíce mě zaujaly. Další tipy ráda uvítám.

    Totéž ráda uvítám co se týče Rakouska, nějaké tipy, tam jsem ještě vůbec nebyla:) (s přihlédnutím k tomu, že autem nedisponuji) děkuju:)

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PAGAN_DARKEN: ráno mi volal typek ze se mu uvolnilo místo
    tak zrovna jedu na sraz. bude to tak za 25 ecek :)
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    ANDY_WARHOL: Upřímnou soustrast, mě před vánoci vyšel lístek u DB z Frankfurtu do Prahy na nějakých 110EUR a to byla většina cesty autobusem :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kdyby někdo ještě dnes Ci zítra vyrazel do Německa tak se mi prosím ozvěte. busy už jsou vyprodány a vlak z prahy moc drahej. spolujizdy taky vyprodany. sem po tech Svatcích bez peněz trochu. potrebuju k franfurtu ale budu Šťastný když ME někdo vezme aspoň kousek blíž. norimberg Würzburg atd. diky moc
    MURIELLE
    MURIELLE --- ---
    čau, sháním praha-NRW (nejlépe Duesseldorf) - nejedete někdo? popř. nemáte tip na levný spoj? díky
    ADLETA
    ADLETA --- ---
    ANDY_WARHOL: diky, no ja jsem svoje brejle mela skoro 12 let (mam jen pulky na dalku, takze to pouzivam jen na rizeni), az ted mi je rozkousal pes... :-)...
    ADLETA
    ADLETA --- ---
    JENNE: dekuji, zkusim se na to zeptat primo v aok...
    JENNE
    JENNE --- ---
    ADLETA: pojisstovna hradi, ale musis mit od doktora predpis a hradi samozrejme jen cast jednou za - tusim dva roky (kolik nevim presne, nejlepe bud zavolat na AOK nebo se podivat na jejich stranky)..
    Jinak Nemci maji hezci obroucky na vyber a v Cechach maji levnejsi praci/skla jako takova...
    Takze my obvykle berem jedny bryle na pojistovnu a dalsi si nechame udelat v Cechach..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a pak sem je stejne ztratil jako vsechny brejle, takze sem zase dlouho bez nich
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ADLETA: ja si kupoval brejle za hotovy a zmerili me.
    ADLETA
    ADLETA --- ---
    Nema nekdo zkusenosti s kupovanim bryli v nemecku? Hradi neco pojistovna? Musim nejdriv na ocni? Mam pojisteni od AOK.

    A jak je to se zubarem?

    Diky moc!
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Zdar! Poslední nabídka lístku z Heidelbergu do Prahy na příští čtvrtek! Viz LYSSA! Jinak ho jdeme v pátek stornovat a vrátit!

    BIS/DANN
    ADELAJN
    ADELAJN --- ---
    Zdravíčko, nejede někdo ve čt, pá do Berlína nebo poblíž, popřípadě neví někdo o něčem?:) na stop začíná bejt trochu zima:)
    JUWELIUS
    JUWELIUS --- ---
    nekdo z Hamburgu? ... Flensburgu? Kielu?
    RODWY
    RODWY --- ---
    cau,nejste nekdo v Ravensburgu a okoli nebo nemate cestu kolem?.)dix
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam