• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    TAARA
    TAARA --- ---
    pro ty, co sleduji :-D
    Mickie Krause - Oh wie ist das schön
    https://www.youtube.com/watch?v=5QLU506pTW4
    MARKOVKA
    MARKOVKA --- ---
    JAFMAN: Uz ne. Co tam? :-)
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    Je tu někdo z Magdeburgu, případně okolí?
    JMEDIK
    JMEDIK --- ---
    Je tu někdo z Ingolstadtu?
    NENICA
    NENICA --- ---
    RAVEBOY: Děkuji!
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    NENICA: Hele spousta Němců si myslí, že se to nesmí, ale opak je pravdou. Pokud stojíš na místě, kde se normálně smí přes noc stát, tak tam smíš jednu noc přespat (i např. v obytnym přívěsu). Jediný co nesmíš, je "kempovat", tj. stavět stan, mít vyndanej vařič nebo stoličky, mít vně auta pytel s odpadkama atd. A je tam ještě jedna výjimka - v případě, že je člověk pod vlivem, tak nesmí sedět/spát na místě řidiče a musí mít bezpodmínečně vyndanej klíč ze zapalování!

    Auto: Ist es erlaubt im Auto zu schlafen? - Deutsche Anwaltauskunft
    http://anwaltauskunft.de/magazin/mobilitaet/auto/500/ist-es-erlaubt-im-auto-zu-schlafen/

    HOFFE/DAS HILFT
    NENICA
    NENICA --- ---
    Čau, pokud už bylo omlouvám se, nenašla jsem.
    Jedeme na dovolenou k Bodensee, ale po cestě chceme navštívit jiné města a zároveň přespávat v autě. Pár lidí mi řeklo, že je zákaz spát na parkovištích i mimo ně v autě, a že pokud ano, tak s otevřeným, rozsvíceným autem. Nevíte jak to tam je a jestli jsou opravdu nějaké takové zákazy a pokud ano jaké? Díky za případné info :)
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    Ahoj,

    nemáte někdo cestu nebo nejdete někdo přes Frankfurt n. M.?
    Moc ráda bych se s příspěvkem na benzín svezla ve čtvrtek 3. 7. 2004, můžu nasedat klidně už ráno :)
    MURIELLE
    MURIELLE --- ---
    Doporučili by jste mi dobrý kurz němčina na srpen (Praha)? V Goethe institutu jsem našla jen červencové termíny. Díky
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    AAHHWISEGUY: muslim, ze nebude problem najit kavarnu, kde hledaj na leto vypomoc / treba i jenom s anglictinou
    nebo ruzny pekarstvi, kvetinarstvi (obchody a sluzby) hledaj dost casto zamestnance na minijob bazi (do 400 eur tusim), tam by jazyk taky treba nemusel bejt problem - ty to mivaj vyveseny primo na vyloze

    anebo hledat praci ve svem oboru, a zkusit to na bazi praktika - a domluvit se s nima ze bude placeny
    /i kdyz na to je imho zacatkem cervna uz pozde/
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    AAHHWISEGUY: S Hamburkem ti neporadím (bydlim na opačný straně Německa), ale z vlastní zkušenosti musim konstatovat, že na online inzeráty mi začali mejlem odpovídat až když jsem si založil e-mail na německym serveru. Totéž platilo, když jsem si hledal bydlení - až podezřele dramaticky se zvýšil počet pozvání na prohlídku bytu od doby, kdy jsem si koupil německou SIM-kartu. Myslim, že to má souvislost...

    Ale na jednoduchý manuální práce asi člověk online nenatrefí - každopádně ouřady práce dávají všechny nabídky práce automaticky zdarma online: http://jobboerse.arbeitsagentur.de/

    Pod "Arbeitsort" zadáš "Hamburg" a případně pod "Erweiterte Suche" lze filtrovat další věci, jako je obor/profese, vzdálenost od centra atd...

    ICH HOFFE/ES HILFT
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    Cau, budu mesic (cervenec) v Hamburku a potreboval bych splasit nejakou praci na tu dobu. Bohuzel se plynne nemecky nedomluvim - castecne rozumim, kdyz na me nekdo mluvi, psany text jsem schopny si prelozit. Doma pracuju v kavarne, ale to asi moc neprichazi v uvahu, vzhledem k jazyku. Anglicky se domluvim bez problemu.
    Vzhledem ke kratke dobe tam mi jde spis o nejake jednoduche manualni prace - uklid, pomocne prace v kuchyni, apod.
    Mel by nekdo nejaky tip na co bych se mel pri hledani zamerit, kam jit a co je naopak ztrata casu?
    Jsou nejake prace v pristavu?
    Hledat uz z domova, anebo pockat az tam?
    Predem diky
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    A taky pokoje: http://www.quoka.de/vermietungen/vermietung-zimmer-moebliert-unmoebliert/
    a spolubydlení: http://www.quoka.de/vermietungen/vermietung-wohngemeinschaft/

    Do vyhledávání nahoře dát do Ort: Regensburg...

    W/G
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    wg-gesucht.de
    RODWY
    RODWY --- ---
    nakej tip na web kde hledat kratkodoby pronajem/podnajem..byt pripadne pokoj v Regensburgu a okoli?diky
    TEREZUELA
    TEREZUELA --- ---
    caucau,
    shanim odvoz pro jednu osobu a batoh pristi utery/streda do frankfurtu. anyone?
    prispevek na benzin je jasnej.
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    SOLIFUGA: Myslel jsem spíš někdo z NYXáků, tydle servery samozřejmě sleduju... vždycky se ptám napřed tady...

    ALLES/KLAR
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Zdar! Nejedete náhodou někdo z Frankfurtu/Mannheimu/Stuttgartu a okolí do Čech ve čtvrtek před velikonocema, tj. 17. dubna? Poptáváme dvě místa.

    DÍX/RB
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    Existuje nějakej web kde se dozvím kdy mají Němci naplánované velké dopravně - policejní akce (typu Kryštof.. u nás) ? :)

    Díky za případné info..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam