• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    Klub je pro vsechny kdo cestuji do nemcka za praci, na dovolenou,Informace o zajimavych mistech,mestech,gurmanskych specialitach daneho reigionu, atd...
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Německo
    Spratelene kluby: [ München ] , [ BERLIN.....mesto andelu... ]
    rozbalit záhlaví
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    MELOUN: Tak jsem se informoval a je to v podstatě tak, jak píše PROMETHEA, s tim, že spousta těch kanceláří, co to posílá, vůbec nejsou zmocněný vlastníkem copyrightu k vymáhání těchhle peněz. Cílem je rejžovat prachy a pokud se to dělá ve formě Abmahnungu (neboli varovnýho dopisu/poslední upomínka), člověk to ve většině případů vůbec nemusí platit. Pokud ovšem píšeš, že se jedná o žalobu (Anklage), pak by to mohlo bejt vážný, ale od jinýho typa jsem slyšel, že když má člověk koule jít do soudního sporu (kde už jde i o tisíce Euro), tak dva soudy už obžalovaný vyhráli, protože se jim povedlo prokázat, že si skrze jejich router stáhnul ten film někdo jinej, kdo se na ten router neautorizovaně naboural. Takže se to pak svedlo na neznámýho pachatele, kterej se nikdy nenašel. Jsou to ale zatim první vlaštovky, jinak to prej zatim obvykle dopadá dost blbě.

    Jedna kámoška mi pak poslala tohle, což ovšem neni návod, ale spíš reklama na právnickou kancelář, která ti s tim poradí (samo v němčině):

    Waldorf Frommer | Hilfe bei Waldorf Frommer Abmahnung
    http://www.wbs-law.de/waldorf-frommer/

    HOFFE/ES HILFT
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PROMETHEA: to se vyplati. ale ten dopis muzes pouzit priste., ne? mozna jeho obsah anonymizovane nasdilet pro dalsi stejne postizene.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    MELOUN: jo.my to resili.nevim pidrobnosti-staral se o to pritel-vygooglil si pravnickou kancelar, ktera se na to specializuje, a ti napsali dopis, kterym se to vyridilo :) stalo to stejne jako ta pokuta
    Jestli chces, zeptam se na podrobnosti
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    RAVEBOY: jop tak nějak 20stránek od mnichovské právnické kanceláře, jméno filmu, čas, ip adresa a odkaz na zákony kde je psáno zodpovídáš za svůj router.
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    MELOUN: Vim o jedný holce, která v Německu dostala rovnou poštou složenku s pokutou pár set eur za to, že stáhla nějakej konkrétní film a v konkrétním datu a čase se stala na chvilku seederem... je to to, co myslíš? Už nebydlí v okolí, ale můžu se poptat dál...

    DOWN/LOAD
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    Neřešil někdo žalobu kvůli stáhnutí filmu z torrentu???
    Německo, Waldorf Frommer
    EWELYN
    EWELYN --- ---
    ahoj, poptavam dve mista z Hamburku do Prahy v nedeli 31.8., prispejeme na benzin! kdyztak prosim sms na tel. 737195223, diky!!
    TAARA
    TAARA --- ---
    TAARA
    TAARA --- ---
    velice uzitecny test osobnosti, ktery se uziva pri pohovorech :)
    @Piano :: DIGS - Test starten
    http://www.netpeople.ch/piano/34.html
    LENNIEG
    LENNIEG --- ---
    Ahoj, poptavam misto v aute do Berlina bud zitra vecer po 18.00 nebo v nedeli brzy rano. Za prispevek na benzin. Pak poptavam jizdu Berlin Praha v pondeli brzy rano. Dik!
    TAARA
    TAARA --- ---
    KRAUS_LBC
    KRAUS_LBC --- ---
    Ahoj vsem, nejde nekdo zaparit zitra ve stuttgartu a okoli..... ?? Jdeme banda cechu na Dreambowl ....Boeblingen ...
    ZAPLO05
    ZAPLO05 --- ---
    Ahoj, byl by někdo ochotný za malý uplatek ubytovat tři lidi ve Frankfurtu nad Mohanem? Noc 22.7.2014 :-) Zem bohatě postačí.
    TAARA
    TAARA --- ---
    pro ty, co sleduji :-D
    Mickie Krause - Oh wie ist das schön
    https://www.youtube.com/watch?v=5QLU506pTW4
    MARKOVKA
    MARKOVKA --- ---
    JAFMAN: Uz ne. Co tam? :-)
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    Je tu někdo z Magdeburgu, případně okolí?
    JMEDIK
    JMEDIK --- ---
    Je tu někdo z Ingolstadtu?
    NENICA
    NENICA --- ---
    RAVEBOY: Děkuji!
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    NENICA: Hele spousta Němců si myslí, že se to nesmí, ale opak je pravdou. Pokud stojíš na místě, kde se normálně smí přes noc stát, tak tam smíš jednu noc přespat (i např. v obytnym přívěsu). Jediný co nesmíš, je "kempovat", tj. stavět stan, mít vyndanej vařič nebo stoličky, mít vně auta pytel s odpadkama atd. A je tam ještě jedna výjimka - v případě, že je člověk pod vlivem, tak nesmí sedět/spát na místě řidiče a musí mít bezpodmínečně vyndanej klíč ze zapalování!

    Auto: Ist es erlaubt im Auto zu schlafen? - Deutsche Anwaltauskunft
    http://anwaltauskunft.de/magazin/mobilitaet/auto/500/ist-es-erlaubt-im-auto-zu-schlafen/

    HOFFE/DAS HILFT
    NENICA
    NENICA --- ---
    Čau, pokud už bylo omlouvám se, nenašla jsem.
    Jedeme na dovolenou k Bodensee, ale po cestě chceme navštívit jiné města a zároveň přespávat v autě. Pár lidí mi řeklo, že je zákaz spát na parkovištích i mimo ně v autě, a že pokud ano, tak s otevřeným, rozsvíceným autem. Nevíte jak to tam je a jestli jsou opravdu nějaké takové zákazy a pokud ano jaké? Díky za případné info :)
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    Ahoj,

    nemáte někdo cestu nebo nejdete někdo přes Frankfurt n. M.?
    Moc ráda bych se s příspěvkem na benzín svezla ve čtvrtek 3. 7. 2004, můžu nasedat klidně už ráno :)
    MURIELLE
    MURIELLE --- ---
    Doporučili by jste mi dobrý kurz němčina na srpen (Praha)? V Goethe institutu jsem našla jen červencové termíny. Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam