• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    Klub je pro vsechny kdo cestuji do nemcka za praci, na dovolenou,Informace o zajimavych mistech,mestech,gurmanskych specialitach daneho reigionu, atd...
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Německo
    Spratelene kluby: [ München ] , [ BERLIN.....mesto andelu... ]
    rozbalit záhlaví
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    VOY: já s tím pouštěním lidí si sednout mám taky špatné zkušenosti. Jednou jsem takhle uvolnil své místo staré nevidomé pani a přišel jsem kvůli tomu o práci řidiče autobusu.
    VOY
    VOY --- ---
    VALKYRA: trojka je za mě stejná v Berlíně. bohužel Němcům někdo zřejmě nějak zapomněl sdělit že se nejdřív vystupuje a starší se pustí sednout no. taky že když je plný vlak je fajn nezůstat stát u dveří.
    EZOP
    EZOP --- ---
    Je to zajímavé ale co tu říkáte ma něco do sebe. Ja bytostně nesnášel Brno po studiích tam. Nicméně jsem tam po dekádě několikrát byl a mám k němu jistě sympatie (nemůžu uvěřit ze jsem to vůbec napsal :))) )
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    VALKYRA: a co ti vadilo konkrétně?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    VALKYRA: ja mel podobny dojem z Prahy.
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    BAARKA: cau tak uz definitivne v Koline? jsem ted mesic v Hanovru a vypada to na stehovani do Mnichova :) Budu muset nakoupit Lederhose.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    OK, diky ..
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PETER_PAN: Standard je 14 dni,sem tam nekteri nabizeji i 30 dni :)
    VOY
    VOY --- ---
    PETER_PAN: Nechal jsem se diky svoji ehm nedokonale nemcine navezt pres telefon do nejakeho kontraktu na SIMky s mobilnim operatorem a jde to regulerne do 14ti dnu zrusit. Nemam to nijak potvrzeny, ale predpokladal bych, ze jde o standardni vec v ramci EU. Takze urcite zkusit.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Mam v Nemecku moznost smlouvu sjednanou pres internet zrusit v nejakem terminu? Nebo jak jsou tady tyhle spotrebitelske veci reseny. V CR vim ze 14dnu eshop, 14dnu smlouva uzavrena na ulici atd.
    KOSTRA11
    KOSTRA11 --- ---
    MEDDOG: Nejspíš je to jednorázovka. Ale nikdy nevíš. Jenže pokuta pro něj by byla 200 000 a pro mě 50 000, kdyby chtěli švestky kontrolírovat.
    MEDDOG
    MEDDOG --- ---
    KOSTRA11: Kostra a to tam budete nějak dlouho? Nebo je to jednorazovka
    KOSTRA11
    KOSTRA11 --- ---
    Zdravim, pokud má muj kolega OSVČ zakázku v Německu a on mě (taky OSVČ) bude platit na základě faktur, musím podat na socku formulář A1?
    Jeho název: Společná žádost zaměstnance a zaměstnavatele o vystavení potvrzení
    o příslušnosti k právním předpisům sociálního zabezpečení?
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    BAARKA: Dik!
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    BLANCHE1: cesi a slovaci zijici v NRW..
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    BAARKA: No vida, super! Dobry vedet. Tak at to klapne!
    Kam presne jsi to davala, prosim?
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    BLANCHE1: ja asi nechci pouzity, me jen proste prijde skoda, ze kdyz mam v CR gauc, ktery se nad napojit na ten gauc co mam v DE a ten gauc uz v CR nebudu potrebovat, tak ho proste prodavat za nizkou cenu a pak ho zase za plnou cenu kupivat v DE..nastesti se nasli kluci zavoznici a za par eur ho privezou..
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    BLANCHE1: na facebooku jsem dala poptavku a kluci zavoznici se nabudli za 60 euro:) kdyz si to sami nalozime:) tak to snad nejak pujde..
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    VOY: myslím řešení učtu CZK/Eura společně.
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    VOY: Jestli UK, tak by to mozna slo aspon zkusit pres Emilovy kary. Nemam teda s nimi zkusenost, jen jsem na to narazila, jezdi mezi SK/CR/UK a Skotskem a vozi vetsi naklady aka bedny s vecmi z/Do CR. Maji stranku na facebooku s zdali se byt celkem vstricni.
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    BAARKA: Jasny, 700 km neni uplne za bukem ;-).

    Kdybys shanela pouzity, tak ebay kleinanzeigen, urcite znas, nebo stranky AWB, je tam nekde sekce zdarma/vymena a daji se tam najit slusny veci-lidi se tam casto zbavuji svych veci napr. pred stehovanim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam