• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    Klub je pro vsechny kdo cestuji do nemcka za praci, na dovolenou,Informace o zajimavych mistech,mestech,gurmanskych specialitach daneho reigionu, atd...
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Německo
    Spratelene kluby: [ München ] , [ BERLIN.....mesto andelu... ]
    rozbalit záhlaví
    KROPUCHA
    KROPUCHA --- ---
    C8400: i to jsem zkousela, ale o tak to nejak pozna, ze nemam nemeckou kartu. Taky me to prekvapilo, ale proste me to nepusti. A to tam mam vsude zadanou nemeckou adresu.
    C8400
    C8400 --- ---
    KROPUCHA: Jak to? Vždyť tam je taky možnost PayPal https://www.test.de/abo/test/test_probeabo/
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    KROPUCHA: jasná věc! Takový práce s tím bylo...:)= Ivan bude koukat seshora :) díky.
    OLIII
    OLIII --- ---
    KROPUCHA: Aha, já jsem ho kdysi založila že zahraničí, ale je fakt že to nebylo z Čech..
    KROPUCHA
    KROPUCHA --- ---
    OLIII: Kéž by to šlo. Ale N26 mi účet neotevře, pokud nejsem německý daňový rezident :(
    OLIII
    OLIII --- ---
    KROPUCHA: Jestli po něm hodně toužíš, tak si udělej účet u N26. Je to bez poplatků a založení vyřídíš online.
    KROPUCHA
    KROPUCHA --- ---
    Grrr, chtěla jsem si předplatit Stiftung Warentest a ti bídáci mi to nepovolí, když nemám německý účet (stěhujeme se napůl do Německa, práce v Česku, tak zatím zůstávám u Revolutu). Chjo

    EUCHENIE: Určitě to ví :) Mám to šířit dál?
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    KROPUCHA: To jsem ráda! A zároveň mě mrzí, že už se to nedoví :( Já mu to říkalailoonkrat, ať už to dáme.do světa... Njn, třeba to ví i tak :)
    KROPUCHA
    KROPUCHA --- ---
    EUCHENIE: Tak to me potesilo. Ziskal si me hned tim “po jedeni, po piti poslali ma do riti” :D
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    EUCHENIE: Je to slovensko-nemecke.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Tento týden zemřel pán, kterýmu jsem pomáhala psát knížku o příslovích - má tam i autorské hlášky. Ještě to chtěl pořád dokola pročítat, zda tam není chyba, ale víceméně je to fertig. Nechtěl by, aby to leželo v šuplíku. Tak zde to je.
    V srpnu by mu bylo 83.
    Gott-ist-mit-die-Doofen-6-2023.pdf - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1DrOGuTo1qCfxzUsbgAoWaKL4DXpENRKb/view?
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Aha, já peníze cash nevkladam a nevybíram mimo Německo. Peníze mi tam chodí.
    C8400
    C8400 --- ---
    EUCHENIE: ING v posledních letech hodně zvedli poplatky (např. za výběry a platby v mimo Eurozonu, za vkládání hotovosti). A zdarma pouze pokud ti tam chodí výplata.
    JMEDIK: Comdirect (Digital sestra Commerzbank) bývala levná, ale myslím, že už není, podobně jako ING, přitvrdili.
    KROPUCHA: Souhlas s ostatními, N26 je okay, pokud pro tebe je přijatelný banking na mobilu. A nejjednosušší založení. Zablokování účtu bych se nebál.
    Jinak účet opravdu zdarma bez podmínek v Německu prakticky neexistuje.
    Tip: v rámci eurozóny můžeš mít Euroúčet kdekoliv a nesmí tě diskriminovat, tj. Wise (Belgické IBAN) nebo Revolut (Litevské IBAN) příp. další banky zemí Eurozóny jsou taky možnosti.
    P_T
    P_T --- ---
    KROPUCHA:
    VOY:
    Plus u N26 je zdarma standardni karta, u Commerzbank je zdarma jen takova ta srandovni Nemecka (girocard?)
    VOY
    VOY --- ---
    Já bych řekl že je fajn kombinace n26 jako každodenního účtu a větší banky na zasílání výplaty. U n26 byly případy že příliš proaktivne zablokovali nějaký účet kvůli fraudu a to se věřím s Deutsche Bank nestane nebo minimálně bude možné o tom problému mluvit s člověkem.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    KROPUCHA: mám Ing diba, online, bez poplatku :) je a možná tam je i nějaká doporučující akce, mrknu Ev.
    JMEDIK
    JMEDIK --- ---
    KROPUCHA: Commerzbank neni spatna. Zalozeni online, rozumne online bankovnictvi + aplikace. Nevim jak ted,ale vedeni uctu bylo take zdarma
    KROPUCHA
    KROPUCHA --- ---
    Nemáte doporučení, u který německý banky si když tak zřídit účet? Jsem zvyklá na mbank, všechno online, bez poplatků, tak kdyby bylo něco podobnýho... :)
    C8400
    C8400 --- ---
    JIRKAJINDRA11: Jde to. Některé firmy se vzpouzejí a je třeba jim to vysvětlit. Existuje nařízení EU o nediskriminaci EUR SEPA účtů. Tj. stejně jako se nesmí diskriminovat mezi mezi papírovým eurem ze Španělska a papírovým eurem z Německa tak se nesmí diskriminovat mezi EUR účtem z rozdílných zemí. Já používám účet se španělským IBAN. (Wise má Belgické, Revolut nevím).
    JIRKAJINDRA11
    JIRKAJINDRA11 --- ---
    Zdarec všem, snažím se najít práci v Sasku (bydlíme za kopečkem) a napadlo mne: máte někdo zkušenost s výplatou v eurech na účet u Revolutu nebo u Wise? Anebo máte klasický účet u německé banky?
    P_T
    P_T --- ---
    KROJC: bankomaty, co umí vklady berou standardně i mince.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam