• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHIMERAMimořádně nadané děti
    Vše okolo vzdělávání a výchovy mimořádně nadaných dětí. Hledáme všechny druhy nadání!

    Čtěte prosím nástěnku! Jsou tam podstatné informace!

    „Mnoho nadaných a talentovaných dětí, jestliže se jim nedostává odpovídající podpory, upadá a nerozvíjí své nadání, které by je mohlo dovést k vědeckým objevům, umělecké tvorbě, umožnilo by jim stát se vůdčími osobnostmi nebo prostě jen šťastnými lidmi, s přiměřenou sebedůvěrou. Ignorováním talentů ztrácí i společnost. Ztrácí tvořivé vůdčí osobnosti ve vědě, umění, politice a získává frustrované odpadlíky ze škol, společnosti, veřejného života a někdy i ze života vůbec.“ (Erica Landau, zakladatelka Institutu pro nadané a talentované děti, Tel Aviv)
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOFCZ: Jake jsou ostatni stredni skoly zamerena na nadane zakz, a cim je soucasna Budanka lepsi?

    To neni utok, jen me to zajima.

    (treba me vzdycky prisla Kelperka lepsi, a to jsem z mytickych let prvnich absolventu, propojenosti vyuky s uciteli na VS a tak.)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    ZOFCZ: ZUZKAOU je absolventka tohoto gymnázia...
    a co je OGB nevím.
    ZOFCZ
    ZOFCZ --- ---
    zdravím, právě jsem objevil tento klub a pokusím s ezapojit do diskuze - studuji na osmiletém gymnáziu Buďánka (gymnázium zaměřené na výuku nadaných dětí, škola funguje od devadesátých let - web www.budanka.cz ). Mám pocit že výuku nadaných dětí vzala moje škola celkem za správný konec a v porovnání s ostatními takto zaměřenými školami je celkem na výši. Máte někdo nějaké zkušenosti s OGB?
    SHARK_A
    SHARK_A --- ---
    ahoj, sorry za spam....ale kdybyste někdo chtěl nějaký hračky pro děti....tak se ozvěte :)

    [ OFFERINGNABÍZÍM: ÚPLNĚ NOVÉ DĚTSKÉ HRAČKY OD PAFAASu / Praha ]

    ještě jednou sorry moc...
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    ZUZKAOU: na té konferenci jsem ze zvědavosti i s kamoškou s taky nadaným synem - byla...sborník mi poslali...
    syn taky studuje Jarošku... ale v primě je s matikou na to, že je v matematicke třídě - docela zklamanej, nebaví ho to - pro něj je to také neustálé opakování naučeného.... nechápe, že třetina třídy to tak rychle nepochopí - jsou tam i 4 a na vyzo má za 1 z matiky jen sotva půlka z 30 dětí... co bys poradila ... učitel s ním nic navíc dělat nechce, prej je to těžké dost a bude v dalším roce, ale Rony se nudí...zato v češtině - diktáty, je to pro něj náročné za každou chybu o 1 stupen dolů... tedy dostal už tři 3, ze slohu také - opraveno na 2, nějaké učení zpaměti tam není... takže je z ní docela neštastnej... ta první dvojka na vyzo ho dost mrzí...no a jak se to dověděla uča z angliny - měl tam stejně dvojek jak jedniček dala mu ji též... ani ho nevyvolala...

    Takže závěr mého syna z prvního pololetí - čeština těžká, matika lehká, přísné známkování... větší nároky na celkové vědomosti studentu...velmi se cení aktivita ( nespat v hodinách) a tu má naštěstí dostatečnou...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CHIMERA: Hele - jakým způsobem se dr. Dan dostává k funkcím je docela záhada. Bohužel podrobnosti tancují okolo hranice pomluvy ...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    ZUZKAOU: jestli nadané děti vybírá ten stejný magor, který selektuje soudce... tak potěš nás Pán Bůh. Kterej magor mu tu funkci dal?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    jinak tady je sborník příspěvku z jakési brněnské konference
    http://jcmm.cz/cz/data/sbornik_final.pdf

    - informační hodnota nic moc, ale jsou tam konkrétní jména a co kdo dělá.

    Při čtení toho sborníku jsem čím dál tím zvědavější, jakými že metodami J. Dan diagnostikuje ty nadané děti, protože tam o tom má článek, a neřekne ani slovo, co za konkrétní metody používá. Teda krom fráze o komplexním anamnesticko-diagnostickém vyšetření.

    Přičemž tento pán má na starosti taky výběr budoucích soudců a jeho metody a hlavně výsledky jsou docela smutně známy většině studentů a absolventů práv.

    No a hlavně do toho programu nadaných jihomoravských studentů nepřijal mého kamaráda, který loni dodělal maturitu na jarošce (matematické gymnázium) a zároveň ukončil druhý ročník na FI muni, kde měl nějaké speciální povolení studovat...
    ( a kromě toho že je chytrej jak opice, tak je sociálně zdatnej, sportovně relativně nadanej, pohlednej, vtipnej a vůbec. Ještě že mu je jen 20 ;-)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ha - i v Brně je třída pro nadané děti.

    http://www.zsuvoz.cz/doku.php?id=nadane_deti:start
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    stránky pro podvýkonné studenty.

    http://www.appliedmotivation.com/Readings.html
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    ZUZKAOU: jo, piš sem všechno,
    protože já jsem momentálně dost zklamaná z toho, kde je teď můj svišť, nechce ani chodit do školy, tak přemýšlím, co s ním dál...
    individuální plány máme úplně nesmyslné, a individuální fakt nejsou :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A ke stažení Houškova Inkluzivní škola
    - http://mojeskola.net/files/inkluzivni_skola_2007web.pdf


    Jinak dotaz - je tu nějaký středoškolský pedagog?
    Má zvýšená aktivita v tomhle fóru je zapříčiněná snahou předsvědčit úřednice na JCMM, že my dva s Houškou jsme nejlepší, kdo jim sepíše příručku pro pedagogy a ráda bych konzultovala návrh osnovy té příručky.

    zároveň - pokud byste nebyli proti, tak bych si sem odkládala nalezené internetové zdroje, popřípadě pokud víte o středních školách, kde to dělají dobře, nebo o nějakých projektektech pro středoškoláky, sem s nima.

    Úplně nadšená bych byla zejména za smysluplný plán individuální péče o extrémně nadaného člověka na střední škole.

    Tedy v případě, že tu příručku budou chtít po nás, ale spoléhám na Houškův životopis ;-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOFI: ještě mě napadlo, že pokud byla zformovaná skupina rodičů okolo toho klubu nadaných, a PPP na ně nemá zdroje, tak by to možná vzala třeba Bethesda, nebo to rodiné centrum na Josefské, kteří umí divezifikovat zdroje a nejsou tedy jen odkázaní na městský rozpočet...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOFI: Nezapadnou do průměru. Buď mají dobré rodinné zázemí a fungujou normálně, jen je prostě nebaví škola a mají to jako lekce frustrace ze světa a nebo to zázemí nějak nefunguje a dotyční jsou buď průšviháři v odporu a nebo různě neurotičtí, protože rodina na ně má vysoké požadavky, které nejde ve světě realizovat.

    Jinak v JKM vznikly dvě základky pro nadané - ve Znojmě a v Uherském hradišti (teda nejsem si jistá, jestli UH není zlínský kraj, ale je to Jižní Morava.)

    ZOFI
    ZOFI --- ---
    ZUZKAOU: ano, ti se zajímají o mládež na středních školách....děti do 15 - 16 je vůbec nezajímají.... dá se říci, že ted už vlastně nikoho...
    většina nadanejch 6 letejch si myslím, že v 15 zapadnou dávno do průměru.... :-((
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    No jo. jenže teď nejsou peníze na nic, obzvlášť ne na to, co se týká vzdělání :(
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    CHIMERA: Dej ho do skautu...
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    Ještě k tomu pohybu - hraní si veku.... Rony bud jde na brusle , je li nastříkané a zamrzlé hřiště, nebo na saně, lyže, je li sníh nebo na kolo....takové to potulování a setkávání se jen tak... do 10let jsem mu to nedovolila, ani to nikdy nechtěl - ani ted, kdy mu je 12... já byla s děckama venku v jeho věku stále.... ale zase jsem ho dala v 5 letech do skautu, chodil do 10 let, měli zde 2x do měsíce sobotní celodenní výlet....
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    Nevím, jestli víte, ale letos ( od září) byly veškeré peníze na práci a výzkum nadaných dětí zmrazeny, vím to od psych. Šárky Portešové, z MU v Brně, v jejíž skupině nadaných byl i můj syn - 3 roky....měl to být dlouhodobý výzkum do 15 či až 18 let dětí ...

    Klub nadaných dětí, který vedla psych. Beníčková při PPP Kohoutova Brno skončil již minulé září... také nebyly peníze.

    Jinak můj syn je ted v primě na matematic. gymnáziu a přesto, že je to zde o mnoho těžší.... říká i on , stačilo mu zabrat na pololetní písemky a má všude až na češtinu ( diktáty !) opět za 1.... z matiky je i mezi těmito vybranými nadanými dětmi nejlepší, z 8 písemek za jedna - bez chyby....k tomu nadále hraje v ZUŠ na 2 nástroje, učí se programovat a tvořit www stránky v poč. centru a za gympl hraje florbal a zpívá ve sboru, a chodí na anglinu do centra rod.amer.... v anglině ta 1 není zadarmo....
    No, ale mimo toho, že nechal 2 kroužky, které ještě loni měl, a které by už nestíhal - nevidím žádnou změnu....matka je i zde podle něj až moc jednoduchá...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    ZUZKAOU: určitě si přečtu. co se týká praktické části, tak kvůli disertaci naší paní učitelky jsme přišli o svišťův čtenářský deník z první třídy, neb ten skončil právě v její disertaci.
    co se týče kvality diplomek, je to hodně o vedoucích práce. když se nevěnují a nevedou, tak stojí výsledek zpravidla za starou belu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ehm, a pak bych měla na skladě (tedy PdF MU) pár diplomek o nadaných dětech, jejichž autoři buď trpěli silným podvýkonem a nebo prostě byly blbí jak tága. Diplomka na úrovni článku v Moje Psychologie.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tu Jirkovi práci doporučuju přečíst, alespoň praktickou část, má výborně vybrané děti na případové studie... Uznávám, že ta teoretická část není úplně jednoduchá. Ale praktická se čte dobře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam