• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALISTAIRAdolf Hitler
    ZAMOTEK
    ZAMOTEK --- ---
    ALISTAIR: čas slouhů ale jednoho dne skončí... jen počkejte!! a pak znovu zaplanou pohanské plameny a ...!

    a co? Zajímavý,že svůj postoj dáváš najevo až tď,zato zcela bez příkras ;)
    PATEJL_CZ
    PATEJL_CZ --- ---
    ALISTAIR: Za nízkou úroveň článku se omlouvám. Vkládal jsem jej kvůli obsažené informaci.
    OLYFKA
    OLYFKA --- ---
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    PATEJL_CZ: Fakt hroznej článek. Každé druhé slovo je buďto megalomanie nebo gigantomanie, v každé šesté větě je potřeba do toho zamíchat zmínku o koncentračních táborech a to celé vyslovovat s výrazným opovržením, aby náhodou jsem nezačal být nevhodný nebo podezřelý...

    čas slouhů ale jednoho dne skončí... jen počkejte!! a pak znovu zaplanou pohanské plameny a ...!
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    PATEJL_CZ: Hm...kdyby se sooustředil jenom na tohle, byla by z něj v budoucnu taková obdoba Karla IV. :)
    PATEJL_CZ
    PATEJL_CZ --- ---
    V dnešních HN jsem narazil na tematický článek: Němci uvidí poprvé Hitlerovu Germanii

    Citace:

    Hitler nikdy neměl rád Berlín. Považoval je za nevábné město, s podezřelými sklony k liberálním myšlenkám.

    Vůdcova vize hlavního města nacistické říše byla jiná. Chtěl přestavět Berlín na Germanii, reprezentativní metropoli s velkolepými mramorovými paláci, hodnými vítězné německé moci.

    Monumentální plány jeho dvorního architekta Alberta Speera nyní poprvé mohou vidět Němci na souborné výstavě.

    Německý ministr financí Peer Steinbrück tento týden zahájil výstavu, která představuje architektonický model Germanie. Pro veřejnost se otevře v sobotu. Padlo tak jedno velké tabu.

    Hitlerovy megalomanské představy o nacistické metropoli byly totiž dlouho hodnoceny jako natolik nereálné a šílené, že zůstávaly ukryty jen v odborných publikacích a za dveřmi institucí.

    "Berlín bude srovnatelný s metropolemi starých Egypťanů, Babyloňanů či Římanů," sliboval nacistický lídr. "Co bude vedle nich znamenat Paříž či Londýn," chvástal se.

    Hitler, který měl v mládí velkou zálibu v architektuře, přicházel se svými vlastními nápady. Peníze přitom nehrály ve velkorysém projektu žádnou roli. Přestavěny měly být i dopravní tepny, v plánu byla nová univerzita.

    Měřítko plánů nejlépe dokumentuje 220 metrů vysoký Speerův Velký sál, místo budoucích velkých shromáždění, který měl pojmout nejméně 150 tisíc návštěvníků. Příjezdová třída měla být široká 125 metrů.
      Ilustrační foto:

    SELATKO
    SELATKO --- ---
    GOBERS: vzhledem k jeho homosexualitě, ani nevíš, jak doslova jsi ten zážitek popsal
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ALISTAIR: Jojojo... o indickem akademickem svete jsem slysel mnohe... ale teplou a zivou osobni zkusenost asi nic nenahradi, ze? :-D
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Benetton... asi
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    MAJAK: Ano, přišlo mi to jako kus umění. Nicméně nikoliv konceptuálního, ale přírodního. Byl to úkaz jehož autora považuju za srovnatelného s větrem coby autorem písečných dun, nikoliv reflektující osobností, která stojí za postmoderní koláží. Právě proto, že jsem musel přemáhat svůj automaticky konceptuální přístup mě to dostávalo nadruhou - viděl jsem, že nehledím na koláž, ale na šamanovu halenu, sešitou z cárů triček od Nike a Benneton.
    MAJAK
    MAJAK --- ---
    ALISTAIR: :D vedle harryho pottera a sifry mistra leonarda, to je skoro konceptualní :)

    jo, a v nejaky knizce jsem videla skolni fotku hitlerovi tridy srovnanou se fotkou stalinovi tridy. Oba stali na tom samym miste:)
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    HAROLD: Ano :) Mein Kamph. Inďáci mají spelling celkem na háku. Nejlepší byl "profesor němčiny" na Sanskrtké univerzitě ve Varánásí, který byl znalostně stěží ve třetí lekci učebnice pro začátečníky a totálně nechápal výslovnost, protože ta učebnice byla napsaná v dévanágarí.
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Jojo, někde mezi Maximem a Danem Brownem. Je to prostě mem a na historii sere pes, abych byl slušný.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Kráááása. :-)
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Vidím dobře Mein Kamph? :-D
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ALISTAIR: Veru v dobre spolecnosti se tam nachazi...:-D
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Mimochodem, čistě pro pobavení: Tohle je fotografie kterou jsem udělal tak cca 14 dní nazpátek v jednom severoindickém městě (Mughalsarai).

    Celkem běžná nabídka místního knihkupce:

    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    GOBERS: Já vím, nemohl jsem si pomoct. Navíc, jak jsem mu i psal, nejsem křesťan a nehodlám nastavovat druhou tvář. Netiketu si ode mě zaslouží jen ten, který ji sám dodržuje. Na hrubý pytel hrubá záplata, jak se do lesa volá, až se ucho utrhne :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ALISTAIR: Mam od nej podobnou reakci, dokonce tam opakuje tytez obraty. A navic mi hrozi rozbitim huby, coz je mile a jsem zvedav, jestli to bude ochoten realizovat. Hazet to sem ale nebudu, preci jen povazuji postu za vec soukromou.

    Ale tak nechme teto kuriozity a pojdme se dal venovat zajimave diskuzi.
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Stalin byl prostě fešák, to je třeba uznat.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam