• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALISTAIRAdolf Hitler
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ALISTAIR: Ale tak nepredjimejme. Presumpce neviny, ne? :-)
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    PATEJL_CZ: Netřeba se omlouvat, článek byl k věci. Moje kritika byla lehce provokační, spíš výzva k zamyšlení než že bych chtěl článek rovnou odvrhnout.
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    CLAVEN: Á, tys tu chyběl. Budeš chvíli provokovat a pak dostaneš ban, jo? Na to už jsi ale ostatně už asi zvyklý...
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    TOFFA: Áno.
    WITTGENSTEIN: Áno.
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    ZAMOTEK: No právěže nevím Co! Spíš tak osahávám potenciál těhle rozkošně barbarských zvolání.
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    WITTGENSTEIN: Zase špatně. "Všechno je relativní" je absolutistické dogma se kterým se nemůžu ztotožnit.
    TOFFA
    TOFFA --- ---
    WITTGENSTEIN: :))tak jest
    TOFFA
    TOFFA --- ---
    ALISTAIR: Jo....myslim, ze si regulerni blazen....)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    OLYFKA: Tupé jako... tupý konec té sekery.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ZAMOTEK: Ale ne, jen provokuje jako obvykle. Místo aby napsal "chásko líná, přečtěte si Kershawa/Bullocka/Shirera", založí úplně zbytečné auditko, kde nás opět bude přesvědčovat, že všechno je vlastně relativní. Kéž by si v ušetřeném čase raději přečetl Letters to Freya od Moltkeho.
    ZAMOTEK
    ZAMOTEK --- ---
    ALISTAIR: čas slouhů ale jednoho dne skončí... jen počkejte!! a pak znovu zaplanou pohanské plameny a ...!

    a co? Zajímavý,že svůj postoj dáváš najevo až tď,zato zcela bez příkras ;)
    PATEJL_CZ
    PATEJL_CZ --- ---
    ALISTAIR: Za nízkou úroveň článku se omlouvám. Vkládal jsem jej kvůli obsažené informaci.
    OLYFKA
    OLYFKA --- ---
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    PATEJL_CZ: Fakt hroznej článek. Každé druhé slovo je buďto megalomanie nebo gigantomanie, v každé šesté větě je potřeba do toho zamíchat zmínku o koncentračních táborech a to celé vyslovovat s výrazným opovržením, aby náhodou jsem nezačal být nevhodný nebo podezřelý...

    čas slouhů ale jednoho dne skončí... jen počkejte!! a pak znovu zaplanou pohanské plameny a ...!
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    PATEJL_CZ: Hm...kdyby se sooustředil jenom na tohle, byla by z něj v budoucnu taková obdoba Karla IV. :)
    PATEJL_CZ
    PATEJL_CZ --- ---
    V dnešních HN jsem narazil na tematický článek: Němci uvidí poprvé Hitlerovu Germanii

    Citace:

    Hitler nikdy neměl rád Berlín. Považoval je za nevábné město, s podezřelými sklony k liberálním myšlenkám.

    Vůdcova vize hlavního města nacistické říše byla jiná. Chtěl přestavět Berlín na Germanii, reprezentativní metropoli s velkolepými mramorovými paláci, hodnými vítězné německé moci.

    Monumentální plány jeho dvorního architekta Alberta Speera nyní poprvé mohou vidět Němci na souborné výstavě.

    Německý ministr financí Peer Steinbrück tento týden zahájil výstavu, která představuje architektonický model Germanie. Pro veřejnost se otevře v sobotu. Padlo tak jedno velké tabu.

    Hitlerovy megalomanské představy o nacistické metropoli byly totiž dlouho hodnoceny jako natolik nereálné a šílené, že zůstávaly ukryty jen v odborných publikacích a za dveřmi institucí.

    "Berlín bude srovnatelný s metropolemi starých Egypťanů, Babyloňanů či Římanů," sliboval nacistický lídr. "Co bude vedle nich znamenat Paříž či Londýn," chvástal se.

    Hitler, který měl v mládí velkou zálibu v architektuře, přicházel se svými vlastními nápady. Peníze přitom nehrály ve velkorysém projektu žádnou roli. Přestavěny měly být i dopravní tepny, v plánu byla nová univerzita.

    Měřítko plánů nejlépe dokumentuje 220 metrů vysoký Speerův Velký sál, místo budoucích velkých shromáždění, který měl pojmout nejméně 150 tisíc návštěvníků. Příjezdová třída měla být široká 125 metrů.
      Ilustrační foto:

    SELATKO
    SELATKO --- ---
    GOBERS: vzhledem k jeho homosexualitě, ani nevíš, jak doslova jsi ten zážitek popsal
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ALISTAIR: Jojojo... o indickem akademickem svete jsem slysel mnohe... ale teplou a zivou osobni zkusenost asi nic nenahradi, ze? :-D
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Benetton... asi
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    MAJAK: Ano, přišlo mi to jako kus umění. Nicméně nikoliv konceptuálního, ale přírodního. Byl to úkaz jehož autora považuju za srovnatelného s větrem coby autorem písečných dun, nikoliv reflektující osobností, která stojí za postmoderní koláží. Právě proto, že jsem musel přemáhat svůj automaticky konceptuální přístup mě to dostávalo nadruhou - viděl jsem, že nehledím na koláž, ale na šamanovu halenu, sešitou z cárů triček od Nike a Benneton.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam