• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIC_HALVIDEO PORTÁLY - Vznik, vývoj a trendy portálů pro sdílení maloformátových video obsahů: Youtube, Google video, Metacafe,
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    JAPAN: díky za info, na to jsem se právě bál kliknout :)
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    ZUZU: v tom případě máš u videa (ve správci videí) napsáno "Přiznaný obsah třetí strany." na to klikneš a dostaneš se na stránku, kde jsou detaily od obsahu, který byl rozpoznán a pod tím je button "Námitka proti nároku" a ukáže se ti seznam možností - v případě že jsi dostal povolení od majitele práv, tak vybereš "Vlastním licenci nebo písemné oprávnění k použití tohoto materiálu od skutečného majitele práv." a co bude dál, to už nevím :)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    JAPAN: čistě teoreticky:
    1) dejme tomu, že by se se mnou EMI bavilo - jak se to udělá technicky, aby ten robot neprudil? EMI musí nějak ručně to moje video povolit asi žejo?
    2) ono nejde jen o EMI, což robot asi najde, ale třeba i o nějaká malá vydavatelství, neznámé hudebníky, který robot asi ani nezná... ale já bych rád, aby to bylo autorskoprávně správně:) - jak se to pak vlastně řeší, když chci ve videu na youtube mít použitou hudbu použitou legálně?
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    ZUZU: u komerční hudby v podstatě nemáš šanci, nečekej že se s tebou bude třeba EMI nebo Sony bavit o tom za jakých podmínek ti dají právo na užití v tvém videu.
    Další možnost je použít nějakou volnou hudbu, například tady jí lze najít celkem dost http://incompetech.com/music/royalty-free/
    A poslední možností je, jak psal ROENICK nějak deformovat hudbu aby ji robot nerozeznal.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ZUZU: u obrazu se dela to, ze se lehce zdeformuje nebo orizne, aby se oblafl robot. U hudby mozna zkusit upravit bitrate nebo neznatelne zrychlit/zpomalit :)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    youtube dotaz ohledně práv:
    tak jsem poprvé v životě chtěl dát něco na youtube. ve videu byla googlem nalezena použitá hudba a z důvodu práv to tak odmítá v půlce světa zobrazovat. vím, že řešením je vimeo, ale kdybych chtěl "zůstat" na youtube - jak se to dělá oficiálně? kdybych autorovi hudby (či jeho vydavatelství) chtěl platit za užití hudby nebo se s ním nějak dohodnout? jak to udělám? a jak to pozná youtube (imho to tam hledá nějakej robot, ne člověk)?
    JADER_NOMAK
    JADER_NOMAK --- ---
    CRS1138: díky :)
    JADER_NOMAK
    JADER_NOMAK --- ---
    CRS1138: ajo, to mě nedocvaklo...
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    JADER_NOMAK: tak to k temto statistikam google nepouzije
    JADER_NOMAK
    JADER_NOMAK --- ---
    CRS1138: to mě taky jako napadlo, když jsou zalogovaný. Ale když nejsou ?
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    JADER_NOMAK: rekl bych, ze to bude predevsim na zaklade jejich Google profilu.
    JADER_NOMAK
    JADER_NOMAK --- ---
    ahoj, prosím vás nemohu nikde na internetu vyštourat nějaké info o tom jak google na youtube určuje pohlaví sledovatelů kanálů. můžete poradit nebo jednou větou říct jestli na základě historie v prohlížeči nebo podle toho co ten uživatel nejvíc sleduje nebo co ? děkuju, děkuju, děkuju
    GARGAMELIX
    GARGAMELIX --- ---
    Zdravím, chtěl bych poprosit o radu. Když uploadnu video na Youtube, zobrazí se mi u videa asi o devět hodin nižší čas nahrání. Tak by mě zajímalo, jestli to dělá všem v rámci jiného časového pásma, nebo mám něco špatné nastavené. Dáky
    REONA
    REONA --- ---
    SKY_MAX: Myslela jsem si to. Díky za potvrzení.
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    REONA: afaik nope, leda jít na kanál konkrétního uživatele a vidět to v jeho aktivitě, že likeoval ono určitý video, ale tohleto zobrazování co jsem likenul si dá vypnout, takže to neni stopro sure
    REONA
    REONA --- ---
    Asi to sem úplně nepatří, ale lze na Youtube zjistit, kdo mi likoval video?

    V analytics vidím počet shlédnutí, demografické rozložení, div ne číslo podprsenky...ale tuhle informaci se mi nepodařilo nijak zjistit. Díky předem za radu :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ten hax jak zjistit smazany favs si nekdo nepamatuje? bylo to nak pres editaci toho playlistu, ale zda se, ze uz to taky nefacha

    jeste je nakej ten web jak to cloveku hlida ale nak mi nejede
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    JAPAN: to je ještě starej layout.. mě už prdli novej.. A funkci na přepnutí jsem nikde nenašel..


    SKY_MAX: Ale našel jsem dobrou alternativu, když jdete to svýho účtu tak jak máte Správce videí, editor videa, odběry, analytics, tak stačí kliknout na odběry a tam se zobrazej všechny jenom nahraný videa
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    čau, sry jestli offtopic

    ale přišli jste někdo jak teďka v novym layoutu YT prostě mít seznam všech uploadlejch videí od všech co odebíráte?

    Dřív to byla prostě hlavní stránka a člověk si vybral "pouze nahrané", teďka to ale fakt nemůžu nikde najít.. Jestli někdo ví jak na to, tak tyjo povězte
    díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam