• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    KOMATSU: Jako: DÍK!!! :-D

    To mi projasnilo den...
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    KOMATSU: Já vim, vono je to hlavně vo tom srdíčku, no...
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    VIR_KENNY: to tady netvrdím. tvrdím, že pokud se do něj člověk dostatečně dobře podívá, uvidí, že to není člověk, který by mohl znát boha...
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    jakoze Ratzinger je demon, jo? :))))
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    VIR_KENNY: to jste oba vážně oba tolik upjatí ve svojí racionalitě, že nedokážete vidět tak jednoduchou věc?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    VIR_KENNY: medle "lol"
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    KOMATSU: tak nevim co na tohle napsat.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    HAROLD: Rádo se stalo.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    KOMATSU: Díky, od tebe je to poklona.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    HAROLD: omezenče
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    lol
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    VIR_KENNY: no já se naopak obávám, že Ratzinger je jeden velký omyl... proč? no pohled na něho mi stačí, aby mi bylo jasné, že tohle žádný zástupce Krista na zemi není a ani být nemůže... a nemusím ani ovládat kdovíjaké umění čtení z tváře, kdo má oči ať vidí, kdo má uši ať slyší!
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    ja si myslim ze aktolici jsou v poradku a docela ted sleduju tu spoustu zmen, Ratzinger podle mne je jednim z nejvetsich osobnosti, o ktere se bude ucit jeste hodne dlouho.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    VOID: to je zajímavé... jinak máme podobný názor na římskokatolickou církev :D
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    GOBERS: docela sympatický stařík :) a co projednává na týle fotce, nevíš? vypadá to působivě - že mu každou chvílí dá přes hubu nebo tak něco :)
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    GOBERS: No, nemluv... nemluv...
    VOID
    VOID --- ---
    GOBERS: jo, to jsem videl, jak tam putin mluvil. ono pravoslavi bude asi hodne proruske, takze bude fandit pravdepodobne ruskemu panovnikovi, at je to car, prezident, nebo parlament. v kazdem pripade ze sebe ortodoxni cirkev nedela globalni mafii, jak vnimam rimskokatolickou cirkev.
    VOID
    VOID --- ---
    KOMATSU: podle toho, co jsem se docetl, duvodem je krizova vyprava (ted nevim, 4.??), kdy katolicti rytiri vypalovali pravoslavne klastery a vrazdili mnichy. pote doslo k oblehani byzance turky a katolici pravoslavnym nijak nepomohli. to byl takovy posledni hrebicek do rakve a doslo ke schizmatu.

    v nasledujicich nekolika stech let doslo k nekolika pokusum o znovusjednoceni, ale vzdy se cirkve zase rozpadly. navic pravoslavni neuznavaji jakoukoliv zmenu obsahu nabozenstvi, kterou katolici od te doby provedli - cim vice cirkevnich koncilu probehlo, tim jsou si cirkve vzdalenejsi a je mensi sance ke sjednoceni.

    navic pravoslavni odmitaji styk cirkve se svetskou moci a kritizuji papeze za svetsky vliv.

    existuje ale dialog, navic v katolicke cirkvi jsou vychodni rity povolene (pravoslavni zapadni rity ale slouzit nemohou), takze existuje realna sance, ze by se slouzila mse spolecne.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    KOMATSU: Jojo, blažený Alexej.

    HAROLD: Ale už to není co bejvalo. :-D
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    GOBERS: kdo je ten bílej týpek? patriarcha? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam