• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    ICXC
    ICXC --- ---
    To je dobře, že tam není.... Protože je to skandální a nikdo rozumný nechápe, jak to Simeon mohl takhle vyhrotit...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ICXC: Asi ano - viz http://www.pravoslavnacirkev.cz/aktuality.htm - to vyhlášení tam ale nevidím...
    ICXC
    ICXC --- ---
    SANTAL: o. Baudiš
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ICXC: Co je to "ambonista"?
    ICXC
    ICXC --- ---
    THE_SON_OF_MAN: připravujeme chronologickou mapu událostí, usnesení a osob. Jakmile to bude hotovo a schváleno, bude to zveřejněno na of. webu. Hned bude vše jasnější
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jojo, Blesk nezklamal:o)
    ICXC
    ICXC --- ---
    Takže Slovensko pevně stojí za Posvátným Synodem. V pražské eparchii je počítám tak max. 10 kněží, kteří by šli za Simeonem, kolik na Moravě netuším, ale slavný ambonista už má asi sbaleno... Cařihrad - poslední naděje - rozkolníků, zatím mlčí a pravděpodobně bude mlčet nafurt, protože Moskva už jasně řekla, že rozhodnutí PS respektuje. Hřiště je trošku větší než si pár lidí v okolí Prahy představuje.

    Osobně jsem rád, protože se konečně ledy hnuly. Rozkol tu je, je tu rozvrat. Církev kterou ovládali estébáci je konečně nenávratně zničena.
    ELEANORELEANOR
    ELEANORELEANOR --- ---
    Dobrý den, ráda bych požádala někoho z vás ( kdo věří v pravoslaví), zda-li by mi poskytl rozhovor o víře. Dělám seminární práci do školy. Kdyby měl někdo zájem, tak mi napište na mail adamkova.tereza@seznam.cz. Opravdu by mi to pomohlo :) Děkuju
    ICXC
    ICXC --- ---
    Podle Blesku si ale ti ruští přijeli pro miliardy... :) - schválně, kdo to tomu Blesku řekl a zaplatil? ;)
    ICXC
    ICXC --- ---
    Detaily nevím. Určitě tam byl Ilarion. Hlasovat nemohli. Jsou tu také v pozici svědků.
    ICXC
    ICXC --- ---
    ICXC: otázka je, zda to vůbec psal a posílal on...


    COCKROACH: Freimann je jedna z důležitých osob celé dlouhé kauzy...
    ICXC
    ICXC --- ---
    CHOMI: dobračisko Simeon se rozhodl jít do rozkolu a vyzývá všechny, ať se k němu přidají...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    COCKROACH: Jo, v klidu, nemá cenu to hrotit. Doufám, že žádné rozkoly nebudou:o)
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    ICXC: nevim, kdo je Freimann. Jeho jmeno jsem si poprve precetl az v tom prohlaseni.
    Ja chodim do chramu v Brne. Nevim, proc bych se mel k nekomu pridavat.
    ICXC
    ICXC --- ---
    COCKROACH: tak Freimann už poslal email, že se odtrhává a založil novou církev. Můžete se k němu přidat... ;)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    COCKROACH: To mrazí. Ale zároveň mě naplňuje nadějí, že se vše vyřeší ku slávě Boží.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    COCKROACH: Děkuji za odkaz.
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    Z prohlaseni posvatneho synodu ze dnesniho dne celkem mrazi...

    Aktuality
    http://www.pravoslavnacirkev.cz/aktuality.htm
    ICXC
    ICXC --- ---
    THE_SON_OF_MAN: vy dva jste chytří jak rádia... to už se nedá jinak komentovat...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ICXC: Tady se dá HEZKÝ odkaz a ty just k němu připíšeš politikum - jak v diskusi na Novinkách :-(
    Mimochodem, já tam jasně vidím, že patří mezi "významné dárce".

    Celý ten seznam dárců je milé čtení - popisuje se tam totiž taky dar práce (jako natěračské nebo zemní) a já si myslím, že je to v dnešní době jaksi víc, než poslat jednoduše jenom peníze...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam