• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.



    "Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

    Ivan Kirijevský
    rozbalit záhlaví
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ECLECTICA: Na Harolda kašlu, ale když už tu na něj přišla řeč...
    No já tu diskusi nezačal a ani jsem i nechtěl, to jste tam pak oxidovali vy s těmi hejty dalších 24 - 48 hodin.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CHOMI: jestli ti něco vadí na Haroldovi, adresuj to prosím jemu.
    A stejně tak co se týče nenávisti v té diskusi: co s tím mám společného? Já vůči lidem, co jedí maso, nenávist necítím. Nicméně několikastránková diskuse na téma "kterak pokrm poskvrní něco, v co vlastně vůbec nevěřím" byla docela otravná.
    Tímto příspěvkem svou diskusi na témata nesouvisející s vírou končím.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: Jasně, to si určitě mysleli i apoštolové, když zakázali v Duchu svatém na apoštolském koncilu požívání obětovaných pokrmů. Ještě něco zajímavého nám povíš? :o)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: Nahrazení jeruzalemského chrámu Duchem Svatým? Velmi zajímavé.
    Přijde mi, že ty z toho vyvozuješ něco jiného, než tím mínil Kristus. No ale dobře, nesouhlasím, ale také názor.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    CHOMI: Do zrcadla se ráno nedíváš?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    ECLECTICA: Jestliže se bojí pakory, Krišnových koulí a jiných dobrot, uznává tím, že Krišna je silnější než Ježíš.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: Zásah potopena!
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ECLECTICA: Duch diskuse je co? Že musí mít všichni stejný názor?
    A mimochodem, nejen že nejsou banováni, pokud vyjadřují nesouhlas slušně, ale rozhodně jim tam nikdo nenadává do sráčů a podobně (zdravíme ID Harold).
    Na vegetariánském fóru byla opravdu úžasná ta nenávist. tohle jsem nikde jinde nezažil.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Jan 4 20-24
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CHOMI: prosím tě, víš, co je to nacionalismus?
    Mimochodem, lidé, kteří porušují ducha diskuse, jsou banováni i v diskusích o křesťanství.

    CHOMI: vzpomněla jsem si přesněji, jak to bylo.Tvoje kamarádka varovala před jídlem z Góvindy, protože jej kršňáci obětují svým bohům, a nějak se jí nedařilo pochopit, že pokud je přesvědčená, že tito bohové neexistují, nemohou daný pokrm nijak ovlivnit. A to, kde jednou skončím nebo neskončím, posoudí lépe jiné než ty.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: A ta s velkým C je kde?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Církev s malým c.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: Mezičlánky myslíš co? Předpokládám že církev...?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Existuje spousta křesťanů, co se tváří kdoví jak zbožně a tohle jim chybí. Což je důvod, proč jsem vyloučil ze svého vztahu s Bohem zbytečné mezičlánky.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    CHOMI: Kdyby tam tehdy byly nějaké názory, byl bys nedotknutelný.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ECLECTICA: Mimochodem tehdy jsi krásně prokázala pravdivost bonmotu, že v pekle je víc vegetariánů než kanibalů. Ano, teď už chápu proč :-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: Tak aspoň někdo.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ECLECTICA: Zavírání huby lidem s jinými názory všemi dostupnými prostředky.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    \hej není tohle už spíše do arény? tohle už vypadá jako scéna ze špatného filmu :D
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Tohle považuju za hodně silný argument: [ GUYVER @ Pravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία ]
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    HAROLD: Jak pravil veliký JUDr PhDr Mgr et Mgr Henryk Lahola:

    Náboženští fundamentalisti všech vírovyznání, spojte se!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam