• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.



    "Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

    Ivan Kirijevský
    rozbalit záhlaví
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    LEON_KOWALSKI:
    No, jestliže Člověčenko skončí v něbi a s ním všichni ti, co si o sobě myslí, že do nebe patří, nepřipadá mi peklo jako zase až tak špatné místo. Rozhodně tam bude lepší společnost.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: na tvém místě, rouhači, bych si raději pořádně nastudoval pasáž:
    "Po ovocích jejich poznáte je. Zdaliž sbírají z trní hrozny, aneb z bodláčí fíky?
    17. Takť každý strom dobrý ovoce dobré nese, zlý pak strom zlé ovoce nese.
    18. Nemůžeť dobrý strom zlého ovoce nésti, ani strom zlý ovoce dobrého vydávati.
    19. Všeliký strom, kterýž nenese ovoce dobrého, vyťat a na oheň uvržen bývá.
    20. A tak tedy po ovocích jejich poznáte je.
    21. Ne každý, kdož mi říká: Pane, Pane, vejde do království nebeského, ale ten, kdož činí vůli Otce mého, kterýž v nebesích jest.
    22. Mnozíť mi dějí v onen den: Pane, Pane, zdaliž jsme ve jménu tvém neprorokovali, a ve jménu tvém ďáblů nevymítali, a v tvém jménu zdaliž jsme divů mnohých nečinili?
    23. A tehdyť jim vyznám, že jsem vás nikdy neznal. Odejděte ode mne, činitelé nepravosti."
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Nesud, abys nebyl souzen....hm...kdo to jen rekl? .... no to by mě schválně zajímalo jestli to víš, a jestli znáš i kontext, rouhači.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    LEON_KOWALSKI: Na beton tam skončí! Ale že byl tak horlivý, tak bude dělat kápa a ostatní hříšníci budou muset zatrest poslouchat jeho kázání.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Kdyby byli křížáci z takového těsta jako Chomi, stačilo by mohemedánům stoupnout si po větru a začít péct kebáb. Vdechováním bisurmanských výparů by se totiž křižáci dopustili hříchu...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Modlit se musíme za každého, i za zesnulé. Ale někdo prostě spasen být nechce a jedná podle toho. Bůh ho miluje takového, jaký je, takže ho k ničemu nenutí. Chce být zatracen v pekle? Prosím, je to jeho volba. Peklo není trest v právním chápání, je to stav, do kterého se člověk sám přivede.
    I proto je apokatastase vlastně zpochybněním Boží lásky a dělá z Boh loutkáře a despotu.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Ano, tak to je šábesová večeře a té se křesťan nemůže účastnit, protože nahrazuje chrámovou bohoslužbu, která byla ale starozákonní a je nahrazena Kristem.
    Opravdu se musíš rozhodnout, jestli jsi žid nebo křesťan.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    HARALD: je to prostě rouhač, co zneužívá titul Božího Syna, což je řekl bych porušení 3 přikázání, a díky tomu, neučiní li pokání, skončí TSOM v pekle.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    CHOMI: u šábesové večeře jsem byl, pražké synagoze někde u staromáku.

    dneska ráno jsme snídal s rodinou ( kde to byla různá směsice)
    neúčastnil jsem se motlideb v synagoze ale dole tam mají místo se stoly , kde sejí, rabín požehnal chleby a já řekl amen , před tím jsem si několikrát omyl ruce. podával s chleba, hummus tahini a nějáké saláty, pak losos a opečené brambory, všude se svítilo jak o život a všichni byli al v pohodě. pak se všichni bavili o svém životě a jaký to má vztah k Tóře. já se raději bavil o Kafkovi. a snažil se ten ruský standart odmítat. pozvala mne švagrova rodina po mém příjezdu do Prahy. byli tam dlouuuuhé modlitby před jídlem.

    ad snídaně: prostě když se setká rodina tak setřeba někteří modlí před jídlem. strikně podle tvé logiky jsem to akoráte vyhnal do extrému, tím, že vlastně stoluju s jinověrci. /chtěl jsem popravdě vidět, kde máš onu linii v tohle ještě ano, a tohle ještě ne/

    ad Ware: já bych to musel hledat stejně jako Ty. spíš jsem čekal, že o tom budeš něco zasvěcenějšího vědět. Nesnažím se vytvářet nějáké dogma o stázi, jen mi to osobně připadá jako nejvíce milosrdná myšlenka a modlení se za přinejhorším takvý Konec- samozřejmě připadá mi to jako nejlepší věc, v níž můžu doufat.. Zkusím něco vyhledat , ale hned to nebude.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jak tak koukám, někteří více než jiní.
    HARALD
    HARALD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jo, jo. Pokračuješ v zavádějících odpovědích a pak obviňuješ lidi ze lži. Co čekat jiného. Hádavý nesnášenlivý troll. Zkusil jsem, jestli jednou nedokážeš odpovědět slušně. Prosím, pokračuj v debatě v diskusích, kde nemám správcovská práva. ;-)

    HARALD
    HARALD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: POkud se mýlím, stačí, když odpovíš, zda jsi křesťan a jaké denominace jsi příslušníkem.

    A proč sám sebe označuješ pojmenováním, které pro sebe používal Ježíš.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Tohle je hodně hubený důkaz o názorech vl. Kallista. Nebyl by nějaký odkaz co přesně o tom říká?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Aha, von to nečte.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Hele Samueli, nedělej z lidi blbce, ano? Napřed napíšeš, že ses účastnil šábesové večeře s rabínem a pak napíšeš, že to byla rodinná slezina lidí různých vyznání a ještě máš kydy o tom, jestli ti dovolíem s nima snídat.
    Tohel mi přijde jako hodně blbý způsob debaty. Tak laskavě příště řekni rovnou, co jsi s nima dělal a že to byl jen pokec u piva, a nemachruj tu že ses účastnil šábesové večeře.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Falešná tolerance = neposlat Člověčenka za ten jeho křesťanismus do hajzlu.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Chomi má nejspíš na mysli óbrňamky z krve křesťanských nemluvňat. Pakora rulezz!
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Žranice O. K., ale pozor aby to nebyla nějaká rituální večeře, dnešní židé mají tyhle úkony jako náhradu chrámové bohoslužby, takže je to náboženský úkon par excelence.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    CHOMI: počkej, já se neúčastnil modlideb v synagoze, je jsme si dal férovou žravku bavil se s rabínem o kafkovi.
    prostě rodinná sešlost. Měl bych jako třeba nestolovat s rodinou když mne pozvou na večeři?

    dobrá, můj otec je hárdkór katolík, švagr je z Izraele, druhý šagr katolík z ameriky dneska jsem s nima měl rodinný oběd.

    Můžu s nima třeba občas snídat? nebo je mám vidět jen každou sudou středu v lichém měsíci? a pak se vyzpovídat?

    ( jsem fakt rád, že můj kněz má větší pochopení pro zlé, multikulturní rodiny, a nepřišlo mu to jako něco nepatřičného)

    tad ten Ware:
    Apocatastasis - OrthodoxWiki
    http://orthodoxwiki.org/Apocatastasis#Modern_Advocates
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Pravoslavná, katolická nebo mohamedánská šaría?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Bůh to, na rozdíl od Chomiho, pochopí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam