• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    HARALD: je to prostě rouhač, co zneužívá titul Božího Syna, což je řekl bych porušení 3 přikázání, a díky tomu, neučiní li pokání, skončí TSOM v pekle.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    CHOMI: u šábesové večeře jsem byl, pražké synagoze někde u staromáku.

    dneska ráno jsme snídal s rodinou ( kde to byla různá směsice)
    neúčastnil jsem se motlideb v synagoze ale dole tam mají místo se stoly , kde sejí, rabín požehnal chleby a já řekl amen , před tím jsem si několikrát omyl ruce. podával s chleba, hummus tahini a nějáké saláty, pak losos a opečené brambory, všude se svítilo jak o život a všichni byli al v pohodě. pak se všichni bavili o svém životě a jaký to má vztah k Tóře. já se raději bavil o Kafkovi. a snažil se ten ruský standart odmítat. pozvala mne švagrova rodina po mém příjezdu do Prahy. byli tam dlouuuuhé modlitby před jídlem.

    ad snídaně: prostě když se setká rodina tak setřeba někteří modlí před jídlem. strikně podle tvé logiky jsem to akoráte vyhnal do extrému, tím, že vlastně stoluju s jinověrci. /chtěl jsem popravdě vidět, kde máš onu linii v tohle ještě ano, a tohle ještě ne/

    ad Ware: já bych to musel hledat stejně jako Ty. spíš jsem čekal, že o tom budeš něco zasvěcenějšího vědět. Nesnažím se vytvářet nějáké dogma o stázi, jen mi to osobně připadá jako nejvíce milosrdná myšlenka a modlení se za přinejhorším takvý Konec- samozřejmě připadá mi to jako nejlepší věc, v níž můžu doufat.. Zkusím něco vyhledat , ale hned to nebude.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jak tak koukám, někteří více než jiní.
    HARALD
    HARALD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jo, jo. Pokračuješ v zavádějících odpovědích a pak obviňuješ lidi ze lži. Co čekat jiného. Hádavý nesnášenlivý troll. Zkusil jsem, jestli jednou nedokážeš odpovědět slušně. Prosím, pokračuj v debatě v diskusích, kde nemám správcovská práva. ;-)

    HARALD
    HARALD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: POkud se mýlím, stačí, když odpovíš, zda jsi křesťan a jaké denominace jsi příslušníkem.

    A proč sám sebe označuješ pojmenováním, které pro sebe používal Ježíš.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Tohle je hodně hubený důkaz o názorech vl. Kallista. Nebyl by nějaký odkaz co přesně o tom říká?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Aha, von to nečte.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Hele Samueli, nedělej z lidi blbce, ano? Napřed napíšeš, že ses účastnil šábesové večeře s rabínem a pak napíšeš, že to byla rodinná slezina lidí různých vyznání a ještě máš kydy o tom, jestli ti dovolíem s nima snídat.
    Tohel mi přijde jako hodně blbý způsob debaty. Tak laskavě příště řekni rovnou, co jsi s nima dělal a že to byl jen pokec u piva, a nemachruj tu že ses účastnil šábesové večeře.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Falešná tolerance = neposlat Člověčenka za ten jeho křesťanismus do hajzlu.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Chomi má nejspíš na mysli óbrňamky z krve křesťanských nemluvňat. Pakora rulezz!
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Žranice O. K., ale pozor aby to nebyla nějaká rituální večeře, dnešní židé mají tyhle úkony jako náhradu chrámové bohoslužby, takže je to náboženský úkon par excelence.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    CHOMI: počkej, já se neúčastnil modlideb v synagoze, je jsme si dal férovou žravku bavil se s rabínem o kafkovi.
    prostě rodinná sešlost. Měl bych jako třeba nestolovat s rodinou když mne pozvou na večeři?

    dobrá, můj otec je hárdkór katolík, švagr je z Izraele, druhý šagr katolík z ameriky dneska jsem s nima měl rodinný oběd.

    Můžu s nima třeba občas snídat? nebo je mám vidět jen každou sudou středu v lichém měsíci? a pak se vyzpovídat?

    ( jsem fakt rád, že můj kněz má větší pochopení pro zlé, multikulturní rodiny, a nepřišlo mu to jako něco nepatřičného)

    tad ten Ware:
    Apocatastasis - OrthodoxWiki
    http://orthodoxwiki.org/Apocatastasis#Modern_Advocates
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Pravoslavná, katolická nebo mohamedánská šaría?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Bůh to, na rozdíl od Chomiho, pochopí.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SAMUELARACHNID: V podstatě jakási pravoslavná obdoba barda (pro lidi, co se zabývali hinduismem, buddhismem a podobnými nesmysly). Nic, co by nebylo známo z jiných kultur.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Zajímavé s tím vl. Kalistem. Hoď sem prosím nějaký odkaz nebo citaci.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ECLECTICA: No ona jim pšenka nepokvete ani na západě, šaría je totiž zakazuje.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Jo, to jsi neudělal dobře, protože to je obřad jiného náboženství. To si musíš ujasnit, jestli jsi křesťan, nebo žid, nebo něcista.
    A aby bylo jasno: dnešní judaismus není totéž židovství, jaké bylo v době před Ježíšem a za Něj. Plody tehdejšího židovství jsou jak křesťanství, tak dnešní judaismus, který vyrůstá ze zbožnsoti tehdejších farizeů, což byla jen jedna z židovských stran.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: A co jako?
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    HARALD: jestli objevil víru nedávno, tak je naprostio přirozené, že znéí vyhraněněji než lidé z Athosu, do dvou let se ty hrany otupí.
    Jestli je to takhle, tak to je ještě v klidu týpek, čerství konvcertiti případně zájemci o konverzi bývají fakt špatně snesitelní okolím.
    ( před prázdninama jedu do Izra, tak až se vrátím, to vám bude SOTM připadat jako fajn milý klučina, velice tolerantní) :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam