• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    MAJA
    MAJA --- ---
    Pokud by na to chtěl jít někdo vědecky tak http://www.uvguide.co.uk/index.htm.
    MAJA
    MAJA --- ---
    TEREXS: Mám ficus zarostlý až nad ReptiGlo, takže náš calyptratus si leze často přímo pod zářivku.

    ReptiGlo 10 už jsem se bál použit - četl jsem z několika zdrojů, že pak měli chamýci asi kvůli intenzitě světla problémy s očima. A podle výrobce je to, pokud si dobře pamatuju, určené pro pouštní živočichy.
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MAJA: jiz po nekolikate,ale znovu...ReptiGLo5.0 ma dosah UV asi tak 5 cm...takze vlastne zadnou-hodnoty uvadene vyrobcem jsou nesmysl...kdyz uz ReptiGlo tak jedien 10ku...:)
    MAJA
    MAJA --- ---
    MIKINKA: Řešili jsme to kdysi s kamarádem, kterému se rozrostl chov na několik terárek. On šel cestou nějakých celkem drahých zářivek (kdyžtak zjistím typ) a já cestou dobře dostupných, levnějších ReptiGlo 5.0 s tím, že je budu měnit.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    KNX: mmm, v kytkach mam normal substrat pro pokojové rostliny a dole lignocel + jedlova kura + horní vrstva rašelina s pískem

    mmm, cim pripadne dezinfikujete terarko pri nejakym generalnim uklidu?!


    MAJA: momentalne mam tuto http://www.robimaus.cz/zarivka-repti-glo-10-0-15w-45cm-709.html - ktere jsou kvalitnejsi?
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MAJA: souhlas.-)
    MAJA
    MAJA --- ---
    K těm UV zářivkám - jejich účinek v UV spektru se časem dost zmenšuje, zvlášt pokud se pořídí ty levnější typu ReptiGlo, takže doporučuju je po cca roce vyměnit ...
    TOXNICKOL
    TOXNICKOL --- ---
    Zdravíčko, mám tu síťovinu proti hmyzu o rozměrech 110x75.
    Cenu navrhněte, mohu dodat těsnění i rámeček. Pošta :)
    KNX
    KNX --- ---
    MIKINKA: chyba je v substrate. ci uz terarijnom, alebo kvetinovom.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    pomooooc! mam normalka v terarku mravence - takovy ty mrnavy oranzovy faraony, co s tim??? vubec nechapu kde se tam vzali??? nepredpokladam, ze by kristianovi mohli nejak ublizit, ale nemaj tam co delat!
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    GOURYELLA: tak to je snad jasný že mu nebudeš svítit v noci.. kde to sme?.-)


    MIKINKA: Záleží taky na tom jak silnou máš UV zářivku.. většinou honoty UVB zážení uváděný výrobcem nejsou až takový.. takže pokud cham nemůže být na sluníčku svítit co nejvíc (přez den:-)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    TEREXS: :)
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    tyjo ja pisu nekdy fakt divne:)...uzavrela bych to tim ze mu svit radsi porad nez abys mu svitila malo...:)
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    to ma byt ta UV zarivka?..jestli jo tak klidne obden...ja nekterejm-to sou ale dospely jedinci-svitim i jednou do tydne-pac treba Chapi odmita zustat dyl v terarku a cestuje ruzne po byte:) neni to samo idealni a rozhodne to nedoporucuju tobe,ale chci tim rict ze to nemusi byt nutne kazdy den a rozhodne se mu treba nic nestane...ale svit mu samo co nejvic:)..hlavne pres zimu...
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    hehe, taky se mi při zářivce nespí zrovna nejlíp :D a vzhledem k tomu, že s Kristiánem sdílíme stejnej pokoj... :D
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    No, porad je jaksi zavadejici.. Minimalne tech 12 hodin urcite. Porad urcite ne. Chamik potrebuje tmu aby se taky mohl vyspat ;)
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MIKINKA: měj jí zaplou pořád.. cham potřebuje UV záření..
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    lidičky jak často zapínáte zářivku? já dneska zapla po delší době, a evidetně z toho není moc nadšenej...
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Jsem mel dnes Carlita na rameni a chvilku semnou koukal na film. Pak jsem mu povidal, ze az vylihnou jeho a Lilu potomci a bude jaro, poridim mu novou samicku.

    No mrknete na jeho reakci - chyta bronz uz ted ;)

    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam