• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    MONA123
    MONA123 --- ---
    náš pes z něho má respekt..takže pokud Miloush sleze na zem Apollo je okamžitě na místě a ani se nehne..:)) Miloush taky nevydrží sedět chvilku a pořad něco zkoumá někde leze..teď objevil přítele kolo..a to se mu moc líbí..ale přijde mi na chamleona fakt hyperaktivní..:) jinak my krmíme v terárku a nebo z pinzety...ne že by jsme měli cvrčky volně po bytě schválně..ale dost často nějakej frnkne....:D
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    páni, je to asi fakt o povaze, já ho jednak nemůžu nechat běham po bytě, páč by mi ho sežral pes (nebo on možná psa :D), navíc pak vždycky když jsem ho nechala vylézt (v starým bytě) tak se přišpendlil na garnýž, odkud odmítal několik dní slézt, přičemž nikdo nesměl na balkon, protože jsme nemohli pošoupnout závěs..a následně spandul ze dvou metrů až na zem, protože nebyl schopnej slézt po tom závěsu zpět dolů, což jsem moc nepohopila...takže teďka když ven, tak leda na moje záda, ale zkusím pořídit nějakou velkou kytku, a uvidíme, jak se bude líbit ;) nicméně jak to máte s krmením, když je venku? máte volně i cvrčky? :D
    MONA123
    MONA123 --- ---
    PETJU: náš je v terárku akorat pokud jsme v práci,jinak má svůj obří fikus a běha si kde chce..my ho dokonce bereme i na chalupu..je uplně v pohodě když ho vyndám autě...četla jsem jak moc nemají rádi změny...to už by nás Miloush musel nenávidět..:))
    PETJU
    PETJU --- ---
    MONA123: Sweet - mam podobne chovajiciho se jedince jen s tim rozdilem, ze ma volnost po celem pokoji - do terarka se chodi jen vyhrivat a vykonavat potrebu :))
    MONA123
    MONA123 --- ---
    STALK: zdravím...máme chamíka už přez rok a nemáme vůbec problém s agresivitou...parkrát se stalo,že měl období kdy k nám vyloženě nechtěl,ale jinak hned jak vlezeme do bytu,už stojí u dvířek a chce ven..asi jsme měli štěstí,je to fakt kámoš..:)nemá problém ani s cizíma lidma..jinak když třeba sičí a zastrašuje,což je fakt málo kdy,nastavim mu koleno,on vyleze a pak už neni problém...:)
    STALK
    STALK --- ---
    TEREXS: Jasně, tak to beru, začíná dospívat, zjišťuje že je samec a ta agresivita je jasnej projev teritoriání nadřazenosti, ne strachu.To že se tvrdě brání desetkrát většímu narušiteli (ruce) je důkaz že je zdravej a patřičně se "cejtí". :)Pevně věřim že se sklidní, ten pocit nevděku je přesnej, ale je to plaz a v nejlepšim možnym případě sme mu u prdele :)))
    Teť jen nevim jeslti je lepší ho kontaktovat co nejmíň a dát mu klid srovnat si hormony, nebo ho nějakym spůsobem zvykat na to že mu ta ruka nijak neublíží...
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    TEREXS: pravda ze, o lazarovi bych mohla vypravet, evidetne uz se mu ten ocas spravil natolik, ze se zase citi :D
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    STALK: jedno slovo, puberta...
    povaha chameleonu se s vekem meni, zmeni se jeste mockrat, taky si nemyslete, ze je ochocite v mladi a zustane jim to:)), vetsinou se chovaji podle toho na co maji naladu...kdyz vam zrovna dovoli je nosit:)..tahle povaha me bavi a nekdy ale taky pekne stve...to kdyz se s peci starate o nemocnyho nebo zeslabliho chamika a on si od vas necha libit prvni posledni, jen se mu udela lip, uz se nenecha ani chytit a dela nejvetsi sceny...naprosta nevdecnost:D
    ale ne, spis je z toho videt jedno, zdrave agresivni chamik je zdravej chamik, je to jeho prirozenost, chranit si teritorium a zastrasovat:))....
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MCKIDNEY: mozna u nemocnyho chameleona s ridnutim kosti, jinak te nikdy nekousne tak aby se sam zranil...spis rychle stisne a povoli...:)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    PETJU: mno neříkám že ne :) mne stačí Kristiánův drápkostisk, ruce mam kolikrát zeškrábaný a odšpendlit ho bez zranění sebe sama bývá občas docela umění...
    PETJU
    PETJU --- ---
    MIKINKA: Fakt - nezdaji se ale stisk maji poradnej :)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    PETJU: fakt? Kristián nekouše (zatím nekousl) akorát se výhružně kroutí a jakoby útočí, ale ne vždycky, je to taková cholerická prdka no :D


    MCKIDNEY: mno necham se kousat... :D


    STALK: hele to já mám pořád tohle, v podstatě od mala s tím rozdílem, že čím dýl ho mám a vím, jak moc na mne bude nebo nebude ošklivej, tím míň se ho bojím a tolik se s ním neprdím...takže jsem ho dřív honila po terku horem dolem a ještě jsem se bála, aby se do mne nezakousl a teď už mám vymakaný, jak ho vyndat během pár minut (dřív to byla minimálně půl hodina, když už se povedlo) a on se pak většinou sklidní, když ho mám na ruce ;)
    STALK
    STALK --- ---
    To bych se rád zeptal, jak to máte s klidem/agresivitou u samců?
    Mam teť asi čtyři měsíce starý mládě.Do nedávna byl uplně klidnej, ani známka stresu když sem ho vyndával z terárka, a nebylo to často, tak žádná známka stresum pohybem i zbarvenim.Teť se z ničeho nic změnil, a ruku bere jako vpád do teritoria, a patřičně se brání- hází barvy co dovede, nafukuje se, stahuje přední nožku, a je schopnej i rafnout./podmínky má dobrý, většinu času tu je sám, nemá ho co stesovat.Jinak se chová uplně v pořádku, je aktivní a myslim že je spokojenej, posedává často u předního skla terárka, a rozruší ho až ruka.Taky sem pozoroval že občas leze a hrabe v písku na zemi, což nedělal.Nevim jesltli to chování můžu nějak ovlivnit, asi ne, ale zajmalo by mě jak ste to měli, a jak to máte, u těch vašich.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PETJU: Zrovna jsem se docetl ze nechat se kousat sdo prstu muze byt docela pruser :D Pry jsou naše kosti tak tvrdý, že si oni můžou prorazit čelist či co ;)
    PETJU
    PETJU --- ---
    MIKINKA: Takhle jsem to jednou zkousel s Carlosem a ten zmetek mi tak cvaknul prst, ze mi az tekla cervena :))
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    tak zase něco modelingu...že to jde i když nejsme nasraný :D

    PETJU
    PETJU --- ---
    Ale no tak.. Napsal to, to jo - tusim, ze to bylo id BRUN. Dost mne tim nastval ale uz je to dlouho.
    Vzdyt to terarko vypada opravdu dobre a chamik taky nevypada, ze by stradal.
    Tak se nehadejte ;)
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    ZASECHASE: divíš se? když tady tvůj přítel psal jak ten cham vlastně nic nepotřebuje ani UVB a za rok a půl ho prodáváte...
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    ZASECHASE: a proč ste si ho teda pořizovali.. co koukám na nyx jezdíte pořád někde.. to jste to jako nevěděli, že na nej nebudete mít čas??


    MCKIDNEY:Šel bych taky do mláděte.. je úžasný vidět jak ti roste před očima.. Ale napřed si zjisti ještě víc informací.. ať víš úplně všechno.-)

    Jo a teď koukám že v záhlaví nemá Terexs žádnou zmínku o tom že má mláďata.. jaká chyba.-) jdu to napravit..
    PETJU
    PETJU --- ---
    MCKIDNEY: Doporucuji vzit malyho od Terky - id TEREXS ( je nejlepsi! ) a neboj se, prevoz zvladne v krabicce, kterou ti Terka eventuelne pripravi.
    Hlavne mu priprav pekny podminky doma ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam