• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUŽivot v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SHINIGAMI --- --- 12:51:19 5.2.2009 --- 01:16 :: diskuze :: Mateřský cit... když dva... těhotná, těhANABEL_LEE: Ja to chapu, ze to delaj, ale nemusej. Plosne zdrbat mliko za tyrani telatek... Imho je to misto, kde by mohl zakaznik zapusobit, kdyz se daj prodat vejce od slepic krmenych zrnim a na podsadach za 2x vetsi cenu, mlicko od maminek telatek co netrpi by se mozna taky ujalo. S tim ze by nemuselo byt o moc drazsi, predpokladam ze krava vetsinu vyprodukuje kdyz zrovna tele nema. Jinak mliko berem povetsinou bio, tak snad se to nejak projevuje, farmare v okoli bohuzel nezname.

    A jeste pohled z jine strany - kdybychom to mliko nepili (a maso nejedli), tak kravy budou prezivat mozna tak v zoo.
    THE_DARKNESS
    THE_DARKNESS --- ---
    jo, jake jsou klicove firmy v rostlinne vyrobe, v zivocisne, v lesnictvi a tak. ale uz jsem zjistila, ze v knihovne ekonomky k tomu najdu dost informaci, takze snad to nak dame do kupy
    RADU
    RADU --- ---
    THE_DARKNESS: myslíš jako obecně?je to dost širokej pojem..
    THE_DARKNESS
    THE_DARKNESS --- ---
    cau, prosim vas, jaci jsou klicovi hraci v nasem zemedelstvi? nejvetsi firmy? mame delat jejich profily, ale nevim, jak zjistit, kteri to jsou, tak budu rada, kdyz mi neco poradite. diky!
    MISHUGE
    MISHUGE --- ---
    RADU: nejsem téhle problematiky vubec znala;)) ale vse se ocita na svahu a mam dojem,ze puda je promecena.hlavne na jare..proste vytvorit nejaky "odvodnovaci system";)

    treba mi doporucit nejake web.stranky,sama jsem toho moc nenasla...dekuju
    RADU
    RADU --- ---
    MISHUGE: to je hodně širokej pojem ta kultivace..na co to potřebuješ?
    MISHUGE
    MISHUGE --- ---
    zdravim,

    muze te mi prosim nekdo vysvetlit bo odkazat,co znamena kultivace krajiny?
    tedy jsem k tomu dosla,pac uvazujem o koupi domecku s pozemkem na svahu v horach..radi bychom zde pestovali zeleninu,zasadili ovocne stromy atd..

    mam pocit,ze je puda dost promacená hl. na jare..a zda by nebylo na skodu vybudovat nejaky prirodní rybník,který by vodu "sbiral"..
    (navic se mi zda,ze voda podemíla zaklady domu a ten "pada"ze svahu).

    navic by nas lakalo vodu dale vyuzivat, zavest do domu a vyuzivat k splachovani atd..tzn. rybnik by slouzil k sberu destove vody atd..

    no nevim,jestli neplacam pate pres devate;))ale nejaky nazor ocením
    ANTTOSH
    ANTTOSH --- ---
    RADU
    RADU --- ---
    ANTTOSH: OT to rozhodně neni..optam se ti kámoše mechanizátora;-)
    ANTTOSH
    ANTTOSH --- ---
    Nevite nahodou nekdo prosim, kde se daji koupit pridavna zarizezeni za malotraktory? Esi to sem neptari tak pardon za OT
    RADU
    RADU --- ---
    ANTTOSH: mě vylítla dojížděnim na vejšku..přeci jen dvakrát tejdně přes 100km...
    ANTTOSH
    ANTTOSH --- ---
    Tak abych se zapojil, mne vysla eko-stopa v hodnote 2.2, nejvice u jidla, naopak nejmene u auta, kde sem cekal podstane vic, vzhledem k tomu, ze jezdim dost casto sam autem ... ale zas neletam :)
    RADU
    RADU --- ---
    zabýváte se tu někdo Hordeum vulgare (ječmenem jarnim)?
    RUBBERNECK
    RUBBERNECK --- ---
    4.11. probehne v Ceskych Budejovicich verejna debata na tema Spolecna zemedelska politika EU. vice na www.respektinstitut.cz
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    Rad bych vas poprosil o vase prakticke zkusenosti nebo teoreticke znalosti:
    Jak je to se stavbou na pozemku, vedenym jako orna puda? Je jedinou moznosti zmena uzemniho planu?
    Rikam si, ze chtit postavit maly domek na rekneme hektaru by mohlo byt urady vnimano jako neco jineho (a tudiz pruchodnejsiho), nez chtit ten hektar rozpalcelovat a kompletne zastavet 20 rodinnymi domky (nebo jednim hypermarketem), coz jiste zmenu UP vyzaduje.
    Taky jsem nekde slysel, ze na zemedelskem pozemku lze postavit stavbu, ktera ze 2/3 bude vyuzivana pro zemedelskou vyrobu, je na tom neco? Diky predem za rady.
    RADU
    RADU --- ---
    MONRICO: zkus to trošku rozvest to téma..pak se bude líp chytat.-)
    RADU
    RADU --- ---
    MONRICO: ale je:-)jen se nikdo neozval..já taky nejsem zemědělec, ale taky bych chtěla něco v zemědělství podnikat..jinak nemyslim že by se zrovna zemědělství momentálně zarazilo v mrtvym bodě spíš naopak;-)
    MONRICO
    MONRICO --- ---
    Asi moc zajimave tema to neni - na jednu stranu dobre :) na druhou, cekal jsem, ze se nekdo na tohle tema ozve. Nejsem v pravem slova smyslu zemedelec, ale premyslim, jak vyuzit grunt, ktery po generace dedime, ale po padesatych letech se tohle odvetvi zarazilo na mrtvem bode
    RADU
    RADU --- ---
    MONRICO: zajmavá příležitost pro ekozemědělce:-)
    MONRICO
    MONRICO --- ---
    Nazdar ;) Zajímá mě téma agroturistika. Jaký máte na tohle názor?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam