• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MURHAAYA: dik. bohuzel Praha nejsem, ale mivam tam cca co mesic a pul cestu... tak treba se ozvu ze bych to zkusil...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MORPHLER: srovnani hledej pripadne na flickru, jsou tam diskuze o infracerveny fotografii. Ja muzu doporucit ten R72 (pak je myslim jeste R75), protoze clovek dostane nejakou barvu do toho, takze se s tim da pracovat. takhle napriklad vypadaji moje fotky bez uprav
    DSCF1408 (tahle je zrovna o nicem, ale mam ji tam, protoze, kdyz si to zvetsis, tak ty dopravni znacky jsou modry, coz je trochu divny :)) a s tim se pak da pracovat, prehazovat kanaly a tak. od urcity vlnovy dylky uz budes mit monochromatickou fotku (nektery fotaky tam maji nejakej jednobarevnej nadech, asi podle masky na cipu nejspis).

    jinak jesli si z prahy, tak bych ti ten svuj mohl pujcit (prumer 55, mam redukci na 58 a 49) a vyzkouset si to.

    jinak muj objektiv ma taky hotspot, ale na plnou diru je hodne difuzni a da se zamaskovat a nekdy neni ani videt a jindy zas naopak treba zvyrazni pekne stred a jindy je to na nic...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MURHAAYA: koukal jsem a nakonec jsem ho tam tak nejak nenasel. Nikkor AF 50 mm f/1,4D.. byla tam uvedena akorat ta f/1,8 jako ze ta hotspot ma...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MURHAAYA: 50 s prijatelnym prumerem (52mm) bude za par dni, tak to pro ni zvazim spise nez pro to co mam (d=67mm) do napodobenin se mi moc nechce, ani nevim jake vlastne jsou.. ale stejne zatim nevim jaky presne filtr nakonec poridim. Hoya R72 (propustnost od 720 nm) nebo B+W 92 (od 660nm?) nebo Hoya RM90- (propustnost od 900nm, ale cena i na tu 52mm pres 8K, na tu 67mm pres 11K :( )
    ma nekdo srovnani? foti nekdo pres ten RM90?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MORPHLER: tak jeste zkusit nakup pres ebay, tam to vychazi levneji, nebo zkusit nejaky napodobeniny, jako Opteka nebo tak. Taky se mrkni, jesli objektiv, nahodou nevykazuje hot spot (odkazy na seznam doporucovanych objektivu k IR mam na nastence). Ze jesli mas treba nejakou padesatku s mensim prumerem, tak by to mohlo byt levnejsi.
    MERNYT
    MERNYT --- ---
    MURHAAYA: jj...tjo, fakt pekne fotky :]
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MURHAAYA: njn. prumer. me vyjde na neco pres 3K...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MERNYT: to je vetrani ze strahovskyho tunelu :)

    GHOSTSTALKER: bazarovej na tolik neprijde pokud je v nejakym rozumnym prumeru (tak do 55,58), ja sem student a tech 850 sem za nej vyplazl a nelituju toho. (Coz je mozna levnejsi nez dva linearni polarizaky o stejnym prumeru, ty chci taky zkusit). Nebo zkus ty dva polarizaky nebo z exponovanyho filmu :)
    MERNYT
    MERNYT --- ---
    MURHAAYA: tyjo tahle s tim panelakem ci mrakodrapem nebo co to je ...je vyborna!
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    MURHAAYA: Kdyz mi koupis IR filtry... :-D
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Je to tu nejaky mrtvy :/, chtelo by to vic priznivcu IR fotografie :)
    IR-13-04
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak zas neco z dneska z pruhonickeho parku, nekdy se tam budu muset jeste vydat :)
    IR-12-05
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MURHAAYA: dik.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Tohle se tu koukám ještě neobjevilo:
    http://www.xdeltax.com/tutirmodding/index.html
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MORPHLER: myslels ty cizi, co sem sem hazel na ukazku, ne ty moje? ty moje jsou s Hoya R72 a s normalnim fuji finepix S9600 (neplest prave s tim IS-1)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ELHO_CID: kdyz to vymenis za sklicko pruhledne, tak by to melo fachat
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ELHO_CID: no tak to si dej bacha, protoze to zmeni ostrici vzdalenost. ja se o to tedka pokousim u "fotaku" Mustek MDC4000 (jako fotak je to spatny, ale jako diktafon je to dobry, tak jakej to je asi fotak tusite :)), tam se da nastesti preostrit a jeste se v tom hrabu.


    MORPHLER: jsou foceny fuji IS-1, coz je varianta Finepixu S9600 ale bez IR block filtru (je to varianta pro vojaky a policajty), takze v podstate spesl.

    mokry plavky zatim ne, ale dojde na to :)

    zkousel sem jen Hoya R72

    jinak k posledni otazce najdes asi dost infa na nastence a v infra related diskuzich na flickru
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    mam par dotazu:
    - MURHAAYA: ty fotky co tu jsou jsou focene s IR filtrem, kombinaci 2 polarizaku...s upravenym fotakem nebo fotakem se standardnim IR filtrem pred senzorem?
    - zkousel nekdo ty 2 polarizaky?
    - zkusel nekdo ty mokre plavky ci podobne sceny jak pise DOTCOM?
    - zkouseli jste nekdo ruzne IR filtry a mate srovnani?
    - ma nekdo IR fotky se STEJNYM fotakem pred a po odstraneni IR ochrany senzoru? (idealne i podobna scena)

    ... zajimaly by me hlavne osobni zkusenosti (az na tu posledni otazku, tam jakykoli zdroj)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Ju, bezva fotky. Premyslim ze bych koupil starsi zrcadlovku a odmontoval ji IR filtr...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam