• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    Fotografování v infračerveném spektru.

    Jak na to, rady, technika, galerie vlastních fotografíí. Analogové i digitální fotky vítány.

    Pokud máte nějaké dobré zdroje, odkazy, návody, datasheety tak to sem házejte a já to dám na nástěnku.

    postupně vybavím nástěnku doprovodnými fotografiemi.

    P.S. Uvítám, když mi někdo napíše něco o fotografování na infra citlivý film.
    rozbalit záhlaví
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    infra workshop PLATÍ, udelalo se nadherne


    FRACTAL: nejak se doprav nebo mi do posty napis o mobil at se muzes pridat pozdeji
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    Trochu mi dela problem ta tramvaj, pac MHD alias mastnou tyc odmitam :)))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak infra workshop stanovi predbezne na utery 9.zari. sraz v 15:00 na stanici tramvaje ujezd (u petrin,a stavi tam 23 tusim). pripadne kdyz by nekdo nestihal a chtel se pridat pozdeji, at mi pisne do posty dam mu cislo na sebe.

    jinak sledujte nyx, pokud by bylo ten den zatazeno nebo prselo, tak to rusim (a napisu to sem, pripadne smsknu tomu, kdo si rekne) protoze v takovym pocasi s neupravenym fotakem pro infra toho moc nevyfotite (zvlast lidi s novejsimi DSLR)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FRACTAL: at je vetsi sance ze najdes neco na cem nebude hotspot. je to dost loterie :) hlavne pokud ma ten objektiv ostrici stupnici a manualni ostreni tak je to velke plus, protoze pokud to nema svetelnost aspon 2.8 tak skrz hledacek nevidis vubec nic. s tou 2.8 za silnyho slunce neco malo videt je a s tou 1.4 to celkem i jde zaostrit (coz se stejne musi preostrit). jinak EVF fotaky vidi vic v pohode
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    OK, poberu co mam - nejaky rusky skla a podobne :))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FRACTAL: vem radsi vic objektivu.
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    No kdyz se zadari, muze jich byt kolik chce :) Jsem zvedav, co z toho poleze. Vezmu s sebou 50 fixfocus zeisse 1.8, protoze tomu plastovymu setaku moc neverim.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FRACTAL: ok, pripadne udelam dva :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    Predbezne bych to rad situoval na stredu, ale jeste uvidim, az se vratim z dovoleny :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FRACTAL: supr, ja bych to videl kdykoli pristi tyden, nekdy kratce po poledni a aby bylo pokud mozno aspon trochu slunecno.
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    Ja jsem pro, cekam na konkretni termin :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    nekdy v pristim tydnu muzu udelat ten infra workshop. pokud sou stale jen dva zajemci, tak bych z toho nedelal zadnou velkou vedu. pokud bude aspon tak solidne jako dneska, tak se muze zajit do stromovky.
    sebou, kdo si to chce vyzkouset:
    stativ
    objektiv s prumerem zavitu na filtr kolem 55mm (mam redukci za 49 na 55 a z 58 na 55) pokud mozno s ostrici stupnici.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak po delsi dobe sem to zas vytahl, nestalo to za moc, tak aspon srovnani normalni vs IR
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    ouje, to zas bude mrtvejch :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FRACTAL: ok, jeste uvidim jesli se prida nekdo. zabias mel taky zajem.
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    To bych se asi pridal, nez si nejakej IR vubec poridim - rad bych si to nejdriv zkusil...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    napadlo me, udelat infra workshop jesli by mel nekdo zajem, nastaveni fotaku, nejaky info kolem toho. Infra filtry si prineste vlastni na pujceni mam jen R72 v 55mm .] bylo by to nekde po praze, jesli ma nekdo zajem tak proc ne, jen to chces nejakej pekne proslunenej den.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    PAN_ILFORD: myslis jako render? sem to prohnal neat imagem, tak to mozna vyhladil az prilis :) taky sem tam opravil perspektivu
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    to horní vypadá jak monochromatická vizualizace :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam