• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    HERO
    HERO --- ---
    ZURICI_BYK: mas to moc obarvene,a kompozice taky neni nejlepsi,ale beru to tak ze s ir zacinas,takze vklidu)) skus to prevest do cb
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ZURICI_BYK: na flickru je infra potretu hafo. zalezi na jakym fotaku/ filmu.

    pokud neco vyleze tak dam. jsou prosly 99, skladovany buhvi jak. nechal sem si udelat prouzek prvnich 6 policek cca, protoze chci zjistit jesli nahodou masina na E6 nepouziva na pocitani policek infracerveny svetlo nekde.
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    Nezkousel jste nekdo nahodou infra portret? Zajimalo by mne co to provede


    MURHAAYA: jsem zvedavej, das sem pak ukazku?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: zitra se dozvim vysledek.
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    a jeste jedna...



    Image00000.jpg (530256 B)
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    Image00003.jpg (625154 B)
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak jsem zalozil Kodak EIR (ektachrome infrared), expirace 99 tak uvidime co z toho vyleze.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    http://shopy.aukro.cz/novy-49mm-infra-ir-filtr-green-l-850nm-i1635364325.html - tady tenhle typek ma nejaky levny IR filtry, ale nemam tuchu jaka je to kvalita.
    AJAXD
    AJAXD --- ---
    To já právě nevim. Má stříbrnou obroučku, do který jsou vrypnutý dvě tečky, jinak nic. Snad nějakej východoněmeckej.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AJAXD: a co to je za IR filtr?
    AJAXD
    AJAXD --- ---
    Diky za rady. To vyvazeni bile zkusim (jen si nejsem jistej, ze ten filtr propousti i cast viditelneho svetla). Svetelnejsi objektiv by to chtelo taktez.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jinak 5.6 je docela hodne, chce to aspon 2.8 sehnat nejaky sklo.
    HERO
    HERO --- ---
    AJAXD: nastav si lip vyvazeni bile,podle manualu co je tu na nastence,a skus nastavit vyzsi iso,aby si se dostal na nizsi casy,stejne budes ze zacatku davat fotky jen na web a tam je skoro putna na jake to je iso,do 800 by to melo byt vklidu na nejaky web resize,

    pred mesicem jsem schanel 49 prumer a musel jsem na neho cekat 3 tydny))
    AJAXD
    AJAXD --- ---
    AJAXD
    AJAXD --- ---
    AJAXD
    AJAXD --- ---
    AJAXD
    AJAXD --- ---
    Díky za tenhle klub. Přečetl jsem a zatoužil taky ozkoušet. Dneska jsem levně pořídil IR filtr (blbý na něm je, že má průměr jen 49mm, kdežto já bych potřeboval 58 mm, takže ho musim před objektivem držet). Fotil jsem na Canon 400D, seťák 18-55mm, expozice vycházely kolem 30s při F5,6, což je teda strašně dlouhý). První pokusy ...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VODOMERKA: vyzkousej. Ja se furt nemuzu rozhoupat k tomu vyzkouset ten EIR a HIE od kodaku, nechci ani ty prvni testovaci filmy jen tak vyplacat, ale neni cas sakra :(

    a poridil sem super temne rubinovej filtr, kterej by byl fajn na nejaky SFX od ilfordu atp. Jde pres nej videt lip nez pres hoyu R72.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MURHAAYA: takze IR a ND? oboji mam, tak vyzkousim :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam