• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    DAW: zajimavy reseni :)
    vono zalezi co mas k dispozici k ty stavbe a co pozadujes. ja bych treba volil slamu pze je to prirodnejsi a lip sehnatleny nez ty pneumatiky (imho) a deti to muzou jednoduse zborit.
    taky zalezi kolik toho vodpadu nakonec vyprodukujes, protoze pokud jste rodina, tak toho nakonec moc neni, zkompostujes to a vytapeni v dobrejch treba "raketovejch kamnech" nepotrebuje moc dreva, takze celej ten kolobeh zaridis klidne na vlastnim pozemku :) ale to zalezi na pristupu.
    protlacit earthship urcite pude, jako vsechno :)
    DAW
    DAW --- ---
    TADEAS: A jeste jsem slysel o lepsi moznosti vyuziti zumpy.. Vypravel mi o tom kamarad.. Udajne se da pouzit k vytapeni domu, snad pomoci nejakych bakterii.. udajne cim vetsi zima, tim intenzivnejsi chemicka (biologicka?) reakce vytvari vetsi teplo.. :-)
    DAW
    DAW --- ---
    TADEAS: Ja vim.. zatim se tomu smeju :-)
    Ve stejny situaci byl ale Michael Reynolds taky.. vzdycky to nejak jde ;-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    hehe...v "Česku" myslím není nic dobrýho jednoduchý :-///
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    DAW:
    "Jak potvrzuje projektant Českých drah Ivan Červenka: "Postavit dům z pneumatik v Česku nebude jednoduché."

    Ve stavebním řízení je nutné, aby použité komponenty splňovaly určité normy a byly certifikované. V praxi to znamená, že by si stavitel musel sám navrhnout stavební komponent, který by obsahoval pneumatiku či jiný materiál.

    Pokud na stavbě trváte, je nezbytná konzultace s projektantem či certifikačním orgánem, který má certifikaci komponentů na starost." bydleni.idnes.cz

    jinak na youtube a tak dal je par videi. kdyby nekoho zajimaly jak rikal DAW ty korenovy cistirny, tak zkuste http://ekozahrady.com/korenova_cistirna.htm napriklad.
    kdybys zjistoval tu certifikaci komponentu, tak rekni, zajima me to.
    DAW
    DAW --- ---
    je to tam
    ABGD
    ABGD --- ---
    nefacha to, v exploreru mne stacilo dat F5 a naslo se to v mozile to neslo vubec. problem je ze vtom wokna videj nakej .NET soubor a delaj z toho vedu.
    jediny co mne napada je nedavat to jako odkaz at si to kazdej zkopiruje do adresy rucne potom to funguje
    DAW
    DAW --- ---
    Nojo.. tak to nevim uz co s tim.. :-(
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    odkaz stale nefunguje, aspon me, ale uz jsem si tu stranku zprovoznila jinak
    DAW
    DAW --- ---
    ROXXA: Porad nefunguje?.. myslel jsem, ze uz je to opravene.. prosim zkuste to nekdo jeste
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    DAW: mě pravě ten odkaz na earthship.net nefunguje, zkusim to jinak, pane jo to je zemí, tak už se těším na první český zástupce.
    DAW
    DAW --- ---
    To je jenom Evropa.. vetsina z nich je v Americe.. USA, Mexiko, Bolive, Nikaragua.. V Japonsku taky.. Uz jich takhle po svete vyrostlo docela dost :-)
    DAW
    DAW --- ---
    ROXXA: ...Francie, Belgie, Anglie, Skotsko... chysta se v Norsku..
    DAW
    DAW --- ---
    ROXXA: Koukni na www.earthship.net :-)
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    DAW: to by bylo prihodne...vedet kde presne ty domy jsou a zda by nebyla moznost se tam podivat, a nebo si pockame az si ten dum postavis:-)
    DAW
    DAW --- ---
    LALINA: Taky good :-)
    DAW
    DAW --- ---
    LALINA: Tak tak.. ale Zemedum zni tak krasne eko.. Vis jakoze je tenhle dum soucasti matky zeme, harmonizuje s ni, zije a dycha v jejim rytmu... :-)))
    LALINA
    LALINA --- ---
    a co "Samodům" ?
    DAW
    DAW --- ---

    Asi bych mel ovsem upresnit, ze tohle nejsou domy z hliny, i kdyz to tak vypada.. konstrukce je ze starych pneumatik a dalsich recyklovanych materialu.. patri k tomu spousta vychytavek zajistujicich hospodarstvi s vodou, odpadem a elektrinou a taky slunecnimi paprsky a teplem vubec..
    LALINA
    LALINA --- ---
    ale co je na tech domech vlastne ze zeme? chapu to u hlinenejch domu, domů z přírodnin...ale pokud jsem to dobre pochopila, tak tyhle jsou z odpadků?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam