• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    DAW
    DAW --- ---
    HLOH: Diky :-)
    HLOH
    HLOH --- ---
    Tak jsem to zkusil nakreslit, snad to bude srozumitelné, většinou plánky nekreslím aby to někdo po mě četl ale abych se nad kreslenou věcí zamyslel....
    Fotku jsem nechal v původní velikosti(malé to ztrácelo i ty zbytky čitelnosti) tady:
    http://img374.imageshack.us/my.php?image=zakladsc1.jpg
    Jde o to do vykopané díry na základ nasypat štěrk na nej vyskládat placáky šikmo po směru svahu(musí být volně bez betonu, hlíny nebo jiného bordelu mezi, hodně naštosované aby se to pak nehnulo) na ty se dá další vrstva štěrku a můžou být i větší kameny na to pak přijde klasický beton a základ je hotov.
    Funguje to na tom že voda mezi kameny proteče-proto taky ten sklon kamenů, klasický betonový základ vodu zčásti zadrží tímpádem je s ní déle v kontaktu a víc jí natáhne do sebe...
    Zatím jsem to vyděl jen na domcích ve svahu tak nevím jestli by to šlo i v rovině a dolíku.
    KONNY
    KONNY --- ---
    HLOH: hezká kovárna, perfektní komín
    LALINA
    LALINA --- ---
    HLOH: tyjova :-) fakt dobrý !!!
    DAW
    DAW --- ---
    HLOH: Priiima :-). Vsechno me to moc zajima. Jak udelat spravne zaklad.. a tak podobne.. Budu moc rad, kdyz to vyfotis a napises nam jak na to :-)))
    HLOH
    HLOH --- ---
    DAW: Povolení jsem řešil tak že jsem na bílý papír nakreslil kovárnu
    (jen takovou představu- nakonec vypadá úplně jinak) a k tomu napsal že půjde o kůlnu na nářadí s grilem ne větší než 16 metrů čtverečních.
    Pak jsem na louce za domem vykolíkoval 4x4m čtverec a začal stavět.
    Základy to samozřejmě má- dostal jsem dokonce parádní radu jak udělat základ tak aby se do zdí netáhla vlhkost (bez použítí ipy igelitů a podobného- jen kamení a cement) Až budu stavět chlívek tak to nafotím.
    Plány jsme neměl,i stavěli jsme tak jak nás napadlo (ale samozřejmě jsem prolejzal starý domy abych vyděl jak třeba na krov a tak podobně)
    DAW
    DAW --- ---
    HLOH: JO! Ty ses borec :-)))) Hele a jak jsi to resil s nejakyma tema stavebnima povolenima a temahle vecma?

    ...dum za 10 000... skoro kompletne zrecyklovanej... :-)))

    Hele a ma to nejaky zaklady? Delals to podle nejakych planu/nakresu?
    HLOH
    HLOH --- ---
    Já (asi tak dva roky zpátky to už bude) postavil recyklovanou kovárnu.
    Celkové náklady nebyly víc než cca 10 000,-
    Kamení z bouraček, cihly a šamotky ze staré vápenky(taky za odvoz)
    dřevo ze staré střechy, dlažební kostky kdoví odkud.
    Investovat jsem musel do vápna, cimentu, písku, térpapíru zasklení oken a hřebíků.
    Jediná škoda je že je to na pozemku tchýně, sice mám volnou působnost ale nejsem úplně ve svým.
    Letos mám v plánu kozí chlív...
    KOKES
    KOKES --- ---
    je pátek! jedeme..:-)
    KONNY
    KONNY --- ---
    ROXXA: si ho zorganizujeme sami, což? zjistí se, kde je nejbližší, naskáčeme do vlaku a jedeme... .)
    DAW
    DAW --- ---
    WOOD: Jo :-) Nevim, jestli zrovna na koni, ale urcite to bude spis par tydnu nez dni :-))

    SELECTOR_IX: Jestli o tom budes vazne uvazovat, tak dej vedet :-)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    DAW: no, opravuju si to sám :)
    WOOD
    WOOD --- ---
    DAW: tak to konika leda ;DD


    ...to neni spatnej napad...letecky, vlakem a pak si poridit kone a zmizet ve stepi na par dni...
    KOKES
    KOKES --- ---
    TWORBO: jo, to všechno cos napsal:-)
    DAW
    DAW --- ---
    Ty neco takovyho mas? To by chtelo nejakej model, kterej po asii normalne jezdi, aby nebyl problem s opravou a nahradnima dilama..
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    6-ti místný spací, 7 - 8 l na 100 km
    DAW
    DAW --- ---
    Proc ne? A jakym? Na kolik penez by to vyslo?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    já bych jel... ale celou trasu autem...
    DAW
    DAW --- ---
    Kdybyste nekdo chteli v lete do Mongolska, tak se pridejte :-) Trasa pravdepodobne letecky do Moskvy a dal vlakem.. odjezd nekdy v cervenci..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam