• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    LURA
    LURA --- ---
    SYNAESTHESIA: "Cílem je, aby dům vyhřálo jen mé tělo, za rok bych měl spotřebovat maximálně pět metrů krychlových dřeva, což představuje asi 6000 korun."

    To mi nepřijde zrovna málo na to, že se jedná o garsonku 33m2...
    B_KOMPLEX
    B_KOMPLEX --- ---
    KARLOS: normalne reklama na r1 na to
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    Tenhle obrázek mě pobavil. Obzvlášť ta Hummer limuzína (spotřeba ca 30l/100km)

    http://picasaweb.google.com/lh/photo/8cos7EbD2EqZ5xPcOVj65w?feat=directlink
    DAW
    DAW --- ---
    B_KOMPLEX: To je opravdu husta rodinka.. a maj zajimavej zivotni styl :-)
    Divim se ale, ze si z earthshipu nevzali aspon ten koncept s jizni stenou prosklenou a skosenou pod urcitym uhlem.. coz by mela bejt jedna z nejvetsich energetickejch vychytavek maximalizujici vyuziti slunecniho tepla.. Jinak samozrejme klobouk dolu..

    LURA: Juuu vesnicka u Benesova.. to beru :-)
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    KARLOS: Případně ke stažení na Czech Torrentu.
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    FRANCIMOR: tak ohledne tech solarnich panelu jsem si to zjistoval a koukam ze vyrobci sice poskytuji zaruku na 20-25 let ale s tim ze se vykon snizuje o 1% rocne. takze za dvacet let s apnelu co ma vykon 100W mate panel 80W
    sorry za predeslou dezinformaci
    LURA
    LURA --- ---
    Ještě info - kamarád založil firmu ekologického stavění (přírodní materiály, pasívní domy, ap.) - http://www.ekostep.cz
    Jednak hodlá s rodinou postavit domek a ekovesničku u Benešova a hledá další zájemce, jednak hledá lidi, kteří se zabývají něčím, co nějak s ekologickou stavbou souvisí pro spolupráci.
    LURA
    LURA --- ---
    B_KOMPLEX: Stažené to nemám, ale teď mě to vede k zamyšlení, kde to CD (nebo DVD) je... Kupovala jsem ho od nich už před několika lety a bylo tam o stavbě toho jejich domku a pak právě o cestě na kolech k moři.
    B_KOMPLEX
    B_KOMPLEX --- ---
    LURA: da se jich tam stahnout vic http://www.livepla.net/v_film.php
    B_KOMPLEX
    B_KOMPLEX --- ---
    LURA: podle infa na webu,by to meli bejt oni;)
    LURA
    LURA --- ---
    B_KOMPLEX: Jé, to jsou ti, jak cestují hodně na kolech, ne? Mám od nich někde DVD o jejich cestě na kolech s dětmi k moři.
    B_KOMPLEX
    B_KOMPLEX --- ---
    o vikendu sem zprovoznil solarni soundsystem ze svyho pojizdnyho domecku;)

    jinak uz je to celkem dyl,co sem v souvislosti s earthships narazil na web http://www.livepla.net/ , mel sem par dotazu,ohledne jejich slamenyho domku http://www.livepla.net/slamak.php ,tak preposilam odpovedi:

    dobry den,
    pri hledani vetsich podrobnosti o earthships u nas jsem narazil na Vas slameny domek.
    chtel jsem poprosit o odpovedi na par otazek:
    vite o nekom,kdo si v cr earthship postavil?
    vas slameny domek potreboval stavebni povoleni?
    jak resite vodu?
    staci v zime slamena izolace a okna na jih k vytopeni nebo musite pritapet v kamnech?
    dekuji a tesim se na odpoved;)

    dobry den,

    omlouvam se, ze odpovidam s takovym zpodenim.
    o nikom, kdo by v cechach postavil earthship nevime. my jsme jej puvodne stavet chteli, dokonce jsme si nechali z USA poslat tri knihy a videokazetu s presnym postupem (krok za krokem) jak jej postavit a jak realizovat vsechny systemy earthshipu. nakonec jsme se vsak rozhodli pro realizaci slamene stavby.
    od naseho staveni uplynulo uz mnoho let a leislativa se hodne zmenila. jak je to dnes se stavebnim povolenim nevim, ale asi by vam poradil arch. Brotanek, ktery se stavenim ze slamy dlouhodobe zabyva.
    vodu do domku zavedenou nemame. jako uzitkovou pouzivame vodu z maleho pramene na nasem pozemnu nebo destovku. pitnou vodu si domu prinasime z pramene v lese.
    v zime pritapime drevem v kamnech. nespotrebujeme ho vsak moc. nemame jeste plne zaizolovanou strechu a podlahu a jsme na velmi vetrnem miste, ale stejne by pritapeni bylo asi nutne.

    s pozdravem a pranim veseleho a uspesneho staveni

    ales
    DAW
    DAW --- ---
    KOKES: No vidis.. konecne rozumny slovo.. A navic kdyz prsí, tak ani nepotrebuje clovek sud zejo.. muze se sprchovat open air..
    KOKES
    KOKES --- ---
    DAW: asi prodám svý 2 ferrari a koupím si taky sud na střeše:-)
    Naštěstí konečně začlo rozumný letní počasí(prší)
    DAW
    DAW --- ---
    KOKES: Komu staci chude zivobiti, ten se muze misto prace sprchovat :-)
    KOKES
    KOKES --- ---
    DAW: jak? do práce s tebou!:-) My musíme hákovat a ty si dáváš solárek?
    DAW
    DAW --- ---
    Noo koukal jsem na to a jsou to proste normalni solarni panely.. nic zvlastního.. mozna jen docela dobry ceny.. Tudiz se omlouvam za zmatky a jdu si dat solarní sprchu (ze sudu na strese)..
    DAW
    DAW --- ---
    Hele tak prej to jsou solarni panely na vyrobu elektriny, ne na ohrev vody..
    www.aaasolarnipanely.cz
    DAW
    DAW --- ---
    To by snad nemelo vadit.. prej to jsou nejaky skleneny valce, skrze ktere teprve az vede hadice s vodou..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam