• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    WILLHELM: Děkuji za nabídku, moc jí nepotřebuji. Ale chci vidět odkud jíl pochází a pokud možno vědět, že byl získaný nenásilnou cestou, tedy nejlépe mnou:) Zní to šíleně, ale chtěla bych aby v něm bylo co nejvíce pozitivní energie, takže vezmu prostě krumpáč a lopatu a půjdu kopat :D Každopádně dobré rady, využiji je!
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    KITIARA: Ve městě doporučuji zeptat se stavebních firem, občas ho potkají při výkopu základů. V přírodě ho najdeš pod bujnější vegetací, kde je vlhko, buď je to jíl, nebo nepropustná skála :-) My máme jíl ze staré cihelny, to je taky možnost. Každopádně nejlepší je ptát se ptát se ptát se. A taky názvy vesniček jako Jílová, Hliniště a tak podobně mohou s hledáním napovědět. Koukal jsem namátkou na mapu Třeboně. Jsou tam blízko sebe ulice U Cihelny a Hliník, pokud to ještě není zastavěné, mohlo by se tam něco třeba najít. Kolik bys ho potřebovala? Ještě něco mám.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    BRANA KRALIK:
    stejny dum to imho urcite neni - to nalevo hodne vypada jako eartship podle reinoldse a ty byvaji v zemi, ne nastrome ;)
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Tušíte kde v čechách (nejlepe okolí prahy nebo Třeboně) by se dal nasbírat poměrně kvalitní jíl? Nepotřebuji ho moc a kupovat ho nechci. Vím že v Borovanech je těžiště jílu, ale raději bych nějaký z přírody.
    BRANA
    BRANA --- ---
    neskodil, dala bych, ale vic k tomu nebylo {KRALIK, moc pekny}
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    BRANA: to je jeden a ten samej dum? zdroj by neskodil
    BRANA
    BRANA --- ---
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    WILLHELM: Vůbec netuším, našel jsem to náhodou, když jsem hledal nějaké info o keramice ;) Ale je to nádhera..
    KOKES
    KOKES --- ---
    MATT: nemusíš se bát, největší potvora široko daleko je člověk...
    MATT
    MATT --- ---
    resil jste nekdo co treba zije v ty slame za potvory? popr. v ty nepaleny hline?
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    RESOLUT: wow, ten se mi líbí! na slámu se taky těším. Kdo to dělal? Nejsou nějaké fotky jak jste řešili průchod komínu střechou?
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    HLINĚNÉ WORKSHOPY - slaměný domek
    http://www.jetohlina.unas.cz/domecek.html
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    panve fandim, uz jenom vydrzet!!! a snad nezacne zima drive nez postavite strechu!
    KOCKA_SKLIBA
    KOCKA_SKLIBA --- ---
    KRALIK: Moc pěknej :-)
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    neco novych fotek domecku z lepenice od Mlade Vozice.

    http://www.kralyk.com/temp/foto/index.php?d=2010-09-03-12_cob_house
    HLOH
    HLOH --- ---
    VSOUKOLOHLOR: No, zatím jen zhruba, nenašel jsem podrobnější informace, vím kdy ho sklízet, jak ho sušit a skladovat ale o samotném pokrývání toho moc nevím.
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    HLOH: A víš, jak ho zpracovat?
    HLOH
    HLOH --- ---
    Ptal jsem se místních na rákos kolem rybníka a zdá se že nebude se sekáním žádný problém, naopak budou rádi když zmizí sami rybáři ho zkoušeli sekat ale prej se docela blbě toho posekanýho zbavovali tak ho radši nechávaj stát.
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    KRALIK:
    VSOUKOLOHLOR: bylo to super, těšim se na další akci:)
    DAW
    DAW --- ---
    WILLHELM: Díky.. to je moc pěkná lokalita. Až zase pojedem na jih (hledat místo) tak bysme se tam rádi zastavili. Kdyžtak bych se tě pak zeptal v poště.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam