• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    KULHY
    KULHY --- ---
    MENURAK: no odpověděl jsi, solar, filtrace dešťovky .. zkrátka technologie a konstrukce využívaná při stavbě Earthships :)
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    KULHY: co myslíš tím: zeměloďský vychytávky??
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    KULHY: no ustálo to několik večírků a pár mejdanů, bytelný to docela je, samosebou, že když to budeš chtít rozbourat, tak to zboříš, jsou v plánu tam ještě natlouct roksory, ta stěna z pneu je samonosná, ponese jen sebe, střechu ponese konstrukce uvnitř, již započato. V pneu je jen hlína, .
    Podlaha. . . na ty tři fošny jak jsou dole, přijde ještě rošt z trámů bo fošen na vejšku, nějaká ta folie, a nakonec pohledový prkna.
    vychytávky, nevim, spíš věci nutný pro život ;-)) neni tam voda, tkz filtrace dešťovky atd
    v plánu je solar, páč já to mám: fakof eon!!!
    a eště plán je takový, že střecha bude porostlá trávou, a průčelí stavby bude z bakonovajch dveří co se vyhazovalo při rekostrukcích tady u nás na sídlištích.
    KUATO
    KUATO --- ---
    VSOUKOLOHLOR: ja tak nejak furt mam strach, ze se do toho nastehuji mysi nebo nejaci brouci, vlhkost, nebo neco, co to znehodnoti. ale jinak jim drzim palce, at se jim v tom dobre bydli.
    KULHY
    KULHY --- ---
    MENURAK: Náhodou work in progress, pokus-omyl. Zatím to není výstavní, ale co není může být a mě se to líbí už jen pro tu práci :). Držím palce v pokračování!

    pár otázek:
    Testovali jste jak je to bytelný?
    Co je všechno v pneumatikách krom hlíny?
    Jakej je plán s podlahou?
    Nějaký další zeměloďský vychytávky budou?
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    u mě na profilu je více fotek, snad dostačující, kvalita je shit, uvidíme co s tim udělá paní Zima, není to hotové, je to experiment, na jaře se koukne, kde co ajak a snad příští zimu by se v tom dalo bydlet.
    BRETA
    BRETA --- ---
    MENURAK: docela rád bych viděl finálovou podobu tý přístavby, takhle to vypadá dost strašidelně.
    MENURAK
    MENURAK --- ---

    v galerce mám víc fotek, taxe mrkněte, esli chcete, Hawai!
    LURA
    LURA --- ---
    BRETA: Bezva, díky :-)
    BRETA
    BRETA --- ---
    narazil jsem na zajímavou stavební příručku:
    http://permalot.org/files/u2/files/my_ze_slamenych_baliku.pdf
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    DENDROBATA: Ja nekde cetla, ze delal sam konstrukci strechy, ale samotny rakos a upevnovani a tyhle veci mu delal nekdo na zakazku. Tedy ze delal vse svepomoci prave krome te rakosove strechy...
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    DENDROBATA: Ta střecha je dost náročná, a jen tak laik by to asi nedokázal. Jak je to v tom filmíku popsaný to zase až taková sranda není podlemne. A střecha je dost důležitá, tak nějaká ta záruka kvality je tam potřebná
    BRETA
    BRETA --- ---
    SVETLUSKA222: to bude asi toto:
    Chalupa je hra: 19. 1. 2010 — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122071611-chalupa-je-hra/410236100111003/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LURA: To jsme pochopili stejne, jen ze 2 mil v materialu plus prace pro 4 - 8 lidi za rok :) no neni nad to mit dobre kamarady .. ty mne, ja tobe .. proc nalevat do systemu, ktery stejne nefunguje, ze ?)
    LURA
    LURA --- ---
    DENDROBATA: Já to pochopila tak, že on je právě truhlář, takže dřevo si dělali sami (svojí firmou?)...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ten dum vypada moc krasne ... ale ta cena !! kdyz tvrdi ze si to delali svepomoci a pak tam na fotce clovek vidi partu chlapu, kteri delaji tu strechu, a pak cejeni zase vsechno drevo, slamu a omitku .. jarku to bude celkem za takovejch 4-5 mil. Ale ten dum je nadherny, fakt :)
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    BRETA: Před pár měsíci jsme koukala v archivu-nevím jestli čt ale byl tam komplet přehled jak se dělá z rákosu, jak ze dřeva. Možná to bylo chalupa je hra. Byly tam moc pěkné rekonstrukce starších stavení a dřevěných roubenek. Určitě stojí za shlédnutí
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    BRETA: No... ano, proto jsem odkazoval na sebe. ;-)
    BRETA
    BRETA --- ---
    KERRAY: skoro to vypadá, že jsou tam jen nabouchaný, nijak neupevněný

    mě by zajímalo jak se udělá taková pěkná střecha z rákosu
    BRETA
    BRETA --- ---
    VSOUKOLOHLOR: je to ten barák co vyhrál tu soutěž za půl mega, teda aspoň tak vypadá
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    SVETLUSKA222: Nedával, s tímhle domem jsem se setkal až nyní.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam