• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    LURA
    LURA --- ---
    BRETA: Bezva, díky :-)
    BRETA
    BRETA --- ---
    narazil jsem na zajímavou stavební příručku:
    http://permalot.org/files/u2/files/my_ze_slamenych_baliku.pdf
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    DENDROBATA: Ja nekde cetla, ze delal sam konstrukci strechy, ale samotny rakos a upevnovani a tyhle veci mu delal nekdo na zakazku. Tedy ze delal vse svepomoci prave krome te rakosove strechy...
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    DENDROBATA: Ta střecha je dost náročná, a jen tak laik by to asi nedokázal. Jak je to v tom filmíku popsaný to zase až taková sranda není podlemne. A střecha je dost důležitá, tak nějaká ta záruka kvality je tam potřebná
    BRETA
    BRETA --- ---
    SVETLUSKA222: to bude asi toto:
    Chalupa je hra: 19. 1. 2010 — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122071611-chalupa-je-hra/410236100111003/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LURA: To jsme pochopili stejne, jen ze 2 mil v materialu plus prace pro 4 - 8 lidi za rok :) no neni nad to mit dobre kamarady .. ty mne, ja tobe .. proc nalevat do systemu, ktery stejne nefunguje, ze ?)
    LURA
    LURA --- ---
    DENDROBATA: Já to pochopila tak, že on je právě truhlář, takže dřevo si dělali sami (svojí firmou?)...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ten dum vypada moc krasne ... ale ta cena !! kdyz tvrdi ze si to delali svepomoci a pak tam na fotce clovek vidi partu chlapu, kteri delaji tu strechu, a pak cejeni zase vsechno drevo, slamu a omitku .. jarku to bude celkem za takovejch 4-5 mil. Ale ten dum je nadherny, fakt :)
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    BRETA: Před pár měsíci jsme koukala v archivu-nevím jestli čt ale byl tam komplet přehled jak se dělá z rákosu, jak ze dřeva. Možná to bylo chalupa je hra. Byly tam moc pěkné rekonstrukce starších stavení a dřevěných roubenek. Určitě stojí za shlédnutí
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    BRETA: No... ano, proto jsem odkazoval na sebe. ;-)
    BRETA
    BRETA --- ---
    KERRAY: skoro to vypadá, že jsou tam jen nabouchaný, nijak neupevněný

    mě by zajímalo jak se udělá taková pěkná střecha z rákosu
    BRETA
    BRETA --- ---
    VSOUKOLOHLOR: je to ten barák co vyhrál tu soutěž za půl mega, teda aspoň tak vypadá
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    SVETLUSKA222: Nedával, s tímhle domem jsem se setkal až nyní.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    jo, zajímalo by mně, když to nese ten dřevěnej rám, jak jsou upevněný ty balíky? přitažený k základům drátem nebo tak něco? z fotek jsem to nevyčetl...
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Ten vyfocený kámen/obelisk je úžasnej. Vytvořený zdejším umělcem? Ty spoje těch trámů jsou famozní teda. Neuvěřitelný spoje bez hřebů. Jinak ty slámový balíky, to jsou standartní velikosti nebo jsou menší? Potom při stavění těch balíků do zdí jsou něčím spletený nebo upevněný? Pícka taky nemá chybu :) ten kdo ji navrhoval skutečně ji usadil vkusně... Se člověku úplně tají dech jak je to přírodní, harmonické a všechny materiály co nezatěžují přírodu. Fandím takovým lidem, co se rozhodnou vlastníma rukama vytvořit něco takového neskutečně krásnýho. Je dobře že se lidi začínají vracet k těmto materiálům. Kde jsi hledal všechny informace o stavbě? JINAK FAKT KLOBOUK DOLŮ!!!!
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    VSOUKOLOHLOR: Krásnej harmonickej domeček!! fAKT, KLOBOUK DOLÚ! jinak nedával jsi sem fotky slaměnky už před rokem? Možná si to pletu.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    DAWYT: No docela by mne zajímalo, zda by to fungovalo i v Čr. Nevíte někdo jestli ten projekt v tý zoo Praha byl schválen?
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    IQ: Máte doma nepotrebnú slamu? Postavte si z nej dom | Z domova | tv.sme.sk
    http://tv.sme.sk/v/22704/iq-mate-doma-nepotrebnu-slamu-postavte-si-z-nej-dom.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam