• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    PANDAMON: Voda se za větru sbírá do toho zásobníku nahoře a když fouká i když je zásobník plnej, přetéká to dolů, kde je turbína a tvoří se elektřina. Pokud přestane foukat a všechnu vodu vypustím, je tam ještě ruční pumpa, kterou mohu vodu nahoru napumpovat.
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    PANDAMON: viz odkaz: Vodní a větrná energie začíná jako pohybová energie, jen se za velkých ztrát mění v elektrickou a zpět v pohybovou. Při dalších ztrátách a nákladech při uchování el. energie. Pokud ale změníme pohybovou v potenciální (zvednuté závaží) a pak zpět v pohybovou, jsou ztráty mnohem nižší, při snadném uchování. Přitom potenciální energii můžeme využít k výrobě el. energie ve chvíli, kdy je opravdu potřeba.

    Zajímavá myšlenka, jen teda nevim jak vysoko a jak těžké závaží by muselo být, aby se tato teorie dala využít, na provoz tohoto zařízení pro normální potřebu vody, v domácnosti. A nebo jsem to taky nepochopila?
    PANDAMON
    PANDAMON --- ---
    ZONKER: Ja jsem teda uplnej lajk, ale neznamena to nahodou, ze kdyz nejni vitr tak nejni voda?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    ta voda v zasobniku ti v zime zamrzne,mneli sme to podobne udelane este po nemcich a jim ta nadoba praskla a pohloto celou zed. v zime a v mrazech to chce nejak vychytat
    PANDAMON
    PANDAMON --- ---
    LINKOS: Jo to je taky zajimava moznost. Diky.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    PANDAMON: čerpaní vody?
    _SRANDA_
    _SRANDA_ --- ---
    PANDAMON: odvlhceni zdiva? nejaka ta elektrarna v mensim (ne klasicke lopatky) je asi nejlepsi.
    PANDAMON
    PANDAMON --- ---
    Cau vespolek, napada vas nejaky jiny zpusob vyuziti vetru ve prospech domu krome vetrne elektrarny?
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    LINKOS: Hodně povedenej dokument
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Zpátky pod došky - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=b8j8IvET_No
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    http://www.mujdum.cz/rodinne-domy/bydleni-v-pasivni-pohode_186_katalog_fotogalerie.html To byla láska na první pohled!! Pozemek už na něj je vhodný. Proto ta OTÁZKA REKUPERACE
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    http://www.vetranie.sk/nase_obrazky/vymennik_velky.gif
    http://www.bears.cz/userfiles/fotografie/normal/_2-1.jpg
    a co zkusit navařit si něco podobnýho, sice by to bylo finančně náročnější, ale zase by to vydrželo
    MATT
    MATT --- ---
    ted me napadlo, ze by mohlo bejt zajimavy probublavat ten vzduch skrz nakou nadrz ;)) rovnou by to byl i prachovej filtr..
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    K papíru ve výměníku..viděla jsem na řezu Lossnay od ME...a je to tvrdý , hodně drobný papír..takže používat normální bych asi neměla odvahu. Jinak když řešíte rekuperaci..je důležité řešit i vlhkost v domě..je několik přístupů...plastový rekuperátor..a fontána v domě nebo papírový s tím, že se předává i vlhkost a určitě jsou i jiné přístupy...je důležité se na to podívat komplexně. My máme stavbu z vpc a budeme mít právě lossnaye...
    MATT
    MATT --- ---
    druha vec je, ze vecinou bejva problem s vlhkosti uvnitr domu, nez ze by byl vzduch prilis suchej

    u tech papiru bych se taky bal, ze se z toho stane semeniste plisni a bakterek...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    RAHANUR: práve kolem té vlhkosti mne napadá málo trvanlivost prístroja a výmenu tech papírů cca po 2-3 sezonach... som rád, že je tam uvedené i rozné meření a dáva mi to doveru i naprek tomu, že mi nic neříkaj, nerozumiem im, ztech čísel by možná šlo vyčíst veci i kolem te vodivosti papíru a vlhkosti, ale v slovech otom není reč...
    ...ja by sa dotoho pustil, ale nemam to kde testovat,,, pokud by sa nekdo našel koho to vážne zaujalo, klidne nech sa ozve ohledne prekladu, inak promne je to este neaktuálné...
    MATT
    MATT --- ---
    RAHANUR: good point, to me nanapdalo..
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    MATT: papír..ale spešl používají i profi výrobci..umí předávat i vlhkost
    MATT
    MATT --- ---
    SVETLUSKA222: nenapsala si z ceho do ceho chces rekuperovat...

    ale pokud vzduch, tak mi prijde ten karton docela nevhodnej. papir je imho vcelku izolant, ja bych spis pouzil naky hlinikovy plechy, mozna by se daly dobre recyklovat chladice a teplovodny trubky (heat pipe) z pocitacu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam