• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    LINKOS:
    - Vrt cca 30000, s tím, že když vodu nenajdou, neplatíš nic - http://www.vrtani-studni-vysocina.cz/
    - Projekt - studie cca 12 tis. + podklady pro uzemni rozhodnuti cca 9 tis. + detailni provadeci projekt a ucast projektanta na stavbe (musi tam byt) cca 70-80 tis.
    - pozarni zprava 3 tis.
    - Pripojeni k el. siti = vyhrazeni 16 amper = poplatek 8 tis. (500 Kc/A)
    - budou asi i nejake kolky apod. netusim presne za kolik, radove pocitam par set az tisic
    - nevim kolik bude stat statik, pocitam neco mezi 5 - 20 tis.
    LURA
    LURA --- ---
    LINKOS: Radonový posudek, pokud budeš dělat klasické základy. Pokud budeš zakládat na pilotách, nemusíš radon řešit.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    YESHEYDO: jo jsou to vtipálci :) Já už sem se nějak rozloučil s ES jako levnou alternativou ke klasickejm domům, spíš mě zajímají domy ze slámy. Dá se to dělat mnohem levnějc a ty věci jako zadržování vody a ostatní vymoženosti se tam dají taky udělat.

    Mě by teď zajímaly náklady na začátek stavby, myslím tím co všechno musí člověk zaplatit než kopne do země.
    Pokuď vím, tak stavební parcelu, nebo pozemek, kterej se na ní dá přepsat a vyplatit ho z půdního fondu(jasný, že todle se bude dost lišit). Pak připojení vody(nebo vrtání studny), elektrika, čistička. Povolení a různý uořednický papírování, projekt atd. V tomhle docela plavu, víte někdo kolik to tak může vyjít a na co sem zapoměl?? Ještě se na to poptám bratra, ten nedávno stavěl, ale teď ho moc nevídám, tak tady to bude třeba rychlejší...
    YESHEYDO
    YESHEYDO --- ---
    LINKOS: díky, taky mi to přišlo a chtěl jsem to sem postnout.... myslel jsem, že mu už napíšu jestli si dělá prdel, nebo to myslí vážně.
    Takhle si to jistě získá spoustu příznivců a dostane se to mezi lidi a posuneme se jako rasa....
    Chce se mi blejt velebnosti.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Kdyby někdo chtěl, skoro zadarmo poslouchat tlachání a koukat na filmy, muhehe

    O.s. Zeměloď pořádá ve dnech 14. - 16. prosince zimní weekendový cyklus přednášek o zemělodi. Přednášky se konají v zemělodi Zeměnka a v penzionu U lanovky vzdáleném cca. 10 min. pěšky, kde je možné i ubytování a stravování.

    Program:

    pátek
    18 - 20 příjezd účastníků, ubytování, večeře
    od 20 projekce filmů o energetice, poté společné posezení

    sobota:
    10 - 13 Úvod a přednáška 1: filosofie zemělodi (penzion)
    13 - 14 oběd
    14 - 15 konstrukce a tepelný systém (Zeměnka)
    15 - 18 Přednáška 2: konstrukce zemělodi (penzion)
    19 - 20 večeře
    od 20 projekce filmu Farmář, který slyší trávu růst, poté společné posezení (penzion)

    neděle:
    10 - 12 Přednáška 3: Vodní a tepelný systém (penzion)
    12 - 13 oběd
    13 - 14 vodní a elektrický systém (Zeměnka)
    14 - 17 Přednáška 4: Vývoj designu, film Zeměloď na Haiti (penzion)

    Cena tohoto víkendového cyklu je 5 000 Kč (v ceně není zahrnuta cesta, ubytování ani stravování). Cyklus je organizován jako fundraising, celý výtěžek jde na dostavbu první české zemělodi Zeměnka. Ubytování je nutno dohodnout individuálně v penzionu (ceny zde, kontakt zde). Počet účastníků je omezen.

    Zájemce prosíme, aby napsali na Martin@zemelod.cz.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    děkuji všem, kteří podpořili vznik klubu [ Solární letadla a vzducholodi ]

    koho zajímá, jak se mezi autonomními enviromentálně ohleduplnými stavbami následně také "autonomně a enviromentálně ohleduplně" cestovat, tak se může zapojit (aneb eko-tým z USA sice postavil enviromentálně totálně šetrnou stavbu... ale stejně na ní přicestoval korporátním tryskáčem, protože jinak to téměř nejde...)
    DAW
    DAW --- ---
    LINKOS: tyjo super.. já jsem se kdysi pídil po tom, zda by se takhle nedala využít žumpa a (energeticky nabitý) lidský výkaly :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Kruhovou čajovnu vytápí kompost | Bioplanet.cz - Energie, recyklace odpadu, bio výrobky, voda, design a další novinky na jednom místě
    http://www.bioplanet.cz/blog/kruhovou-cajovnu-vytapi-kompost/
    Myslím, že zde sme řešili, jak vytápět hnojem, nebo kompostem, tak tady je realizace :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    dovolím si menší spam, v tomto klubu... podpoří zdejší spřízněné duše svým hlasem založení mého klubu o solárním létání? [ XCHAOS @ nyx :: kluby :: věda a technika ]

    (aneb mezi vašimi udržitelnými autonomními stavbami také bude nutné nějak cestovat, ne? :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LURA: megalolkomplex? .)
    LURA
    LURA --- ---
    JAZZZ: Přehlídla jsem se a v článku místo megakomplex četla megalokomplex...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    a v kontrastu s tim architektura vrcholne debility predznamenavajici konec nasi civilizace.
    Korea postaví nové superměsto za biliony. Připomíná Hvězdné války - iDNES.cz
    http://cestovani.idnes.cz/korea-megamesto-eightcity-dc1-/kolem-sveta.aspx?c=A121107_130450_kolem-sveta_tom
    a stejne vam bude leckdo tvrdit, ze ta sklenena monstra jsou "inteligentni budovy" .. to mozna ano, ale blbe postavena od blbcu pro blbce.

    "Bude to jedno z nejpřitažlivějších měst světa, které tak na jednom místě nabídne kreativitu Dubaje, zábavu a kasina ve stylu Las Vegas a Macaa i nákupní centra a finanční instituce na úrovni Singapuru a Hongkongu," uvedl viceprezident firmy Eightcity.


    ano presne to nas svet potrebuje. vic bank, kasin a klimatizaci ..
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    pekna nora :)

    Dům otáčející se za sluncem získal ekologického Oskara — Ekonomika — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/199513-dum-otacejici-se-za-sluncem-ziskal-ekologickeho-oskara/

    V Čechách stojí unikátní dům, který se dokáže zavrtat pod zem  – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/bydleni/271796-v-cechach-stoji-unikatni-dum-ktery-se-dokaze-zavrtat-pod-zem.html
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VSOUKOLOHLOR: musím říct, že po estetické stránce to má blíže k mým solárním letadlům :-)
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    A Big Bale Straw Bale Hotel in Switzerland
    http://naturalhomes.org/maya.htm
    VORTAVOR
    VORTAVOR --- ---
    jo tak tohle přesně v naší ulici pozoruju

    vyhlášky o vizáži a úpravě obce si může podle zákona o spravování obcí každej úřad udělat sám, a taky se to řídí územním plánováním, případně zákonem o ochraně historických památek (aspoň snaha zachovat ráz lokality)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Konkretne na zakladani travniku jsou normy, a pokud si za to uctujes penize (jako zahradnicka firma) tak to tak proste udelas http://csnonlinefirmy.unmz.cz/html_nahledy/83/21842/21842_nahled.htm .. Timto nechci obhajovat, mne to prijde taky jako totalni (drahy) nesmysl ... Ohledne mistnich regulativ u vystavby je to zase uzemni plan a stavebni zakon ktery ti rika co a kde muze stavet .. jo a zmena orne pudy na stavebni parcelu (az 1000% zhodnocení) je oblibená u nasich zastupitelu. Levne koupis/draze prodas.. Ale to uz jsem trosku OT
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VORTAVOR: oni lidi začínaj docela dementnět. Jako vzpomínám na jeden díl receptáře z poslední doby kde radili jak se "zakládá" trávník. To se nejdřív veme roundub všechno se vyhubí, pak se koupěj pytle se zeminou udělá se povrch, zaseje...
    No brácha stavěl taky v satelitu, nařízení typu sklon střechy barva, jak daleko má bejt dům od plotu a jakej plot. A pak si tam někteří postaví vyblitě zelený dům :D
    Ty satelity jsou taky dobrej kšeft, když si vemete, že z ornici prodáte jako stavební parcelu. A navíc sem koukal na katastru, že jako stavební přepsali jen to co je pod barákama, zbytek je psaný jako ornice. I když za cenu stavebního pozemku
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Mne by zajímalo jestli je na ty pampelišky a ochranu golfových trávníků zákon :) ostatně na padající listí ze stromu prej ne ... http://www.novinky.cz/krimi/282670-na-travnik-mu-padalo-sousedovo-listi-tak-ho-zaloval-prohral-a-vsechno-zaplati.html
    VORTAVOR: Sousedské vztahy, to je kapitola sama pro sebe .. Hodně štěstí a pevné nervy :)
    VORTAVOR
    VORTAVOR --- ---
    tak my jsme malý satelit u původní vesnice, ale starostka je holt taková "nezištná" bůůů a chce to mít všechno perfektní, proto nám poslali upomínku na pampelišky, máme předepsanou podezídku, vrata, a sklon střechy....ale je věčnej problém s provozovatelem kanalizace a čističky, a s rychlostí aut uvnitř obce
    ono se to ale buď brzo vyřeší, nebo my se přestěhujeme jinam do slamáku :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam