• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    KAREN
    KAREN --- ---
    SAPPY:

    Karlovac - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Karlovac
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OSUDOVÝ LIBEREC - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=L9K09eWSXF4&feature=plcp


    nevim jestli tam někdo z vás byl? Stavělo se to 2 týdny a 3 dny s tím, že se tam ještě musí dojet vevnitř udělat finální omítka až to vyschne. Vetšinou nás tam moc nebylo, záběry jsou hodně z víkendu, kdy tam bylo celkem dost.
    MILIS
    MILIS --- ---
    The Whole Hemp House : TreeHugger
    The Whole Hemp House : TreeHugger
    http://www.treehugger.com/sustainable-product-design/the-whole-hemp-house.html

    The house made of hemp
    The house made of hemp
    http://www.gizmag.com/first-us-hemp-house/17115/

    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    LINKOS: Presne to si myslim taky. Baliky se nesmi uzavirat, ale treba tam maji nejakou vetranou mezeru, kudy voda stece dolu a ztrati se...
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    LINKOS: to se mi nejak nechce verit, ze by clovek formatu G. Minkeho (ktery stavi ze slamy uz asi 20 let) udelal takovou "zakladni" chybu..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    AMBIENTIUM: tahle stavba se prý moc nepovedla. Mezi hlínou a balíkama je folie, která sice zabraňuje aby dovnitř teklo, ale vzdušná pára, která by jinak přirozeně odvědtrávala zkrz balíky se u ní sráží a balíky u ní budou hnít. Slyšel sem
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    Fotogalerie: Jedinečná stavba v malé vesnici Hrubý Šúr nedaleko Sence na jihozápadě...
    http://bydleni.idnes.cz/foto.aspx?r=architektura&c=A121128_141832_architektura_web&foto=WEB4782e4_ostred_kupoli_s_prumerem_sest_metru..png
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    R6ANDREW: http://www.claygar.cz/
    jestli toho nechceš dělat moc, je možná lepší si to koupit, měli by to prodávat i v Praze
    PETAW
    PETAW --- ---
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    R6ANDREW: Musi to byt hodne jilovite, ne jakakoliv hlina. Cim vic jil tim vic se to pak redi piskem. Kravince se nedavaji dovnitr, ale ven, jako hydrofobni slozka. Pak potrebujes slamenou rezanku (slama nasekana sekackou na travu) a vodu. Pak to musis smichat (makacka, velka makacka, pokud nemas stroje). Udelal bych 2 vrstvy omitky - spodni hruba a vrchni jemna (presivana hlina pozadovaneho odstinu). Nema smysl davat spryc (klasicky prvni vrstva), hodne ridka, ta se pouziva na uzavreni slamy a pripravu povrchu pro stredni vrstvu). Jestli nejak straslive nespechas, tak experimentuj. Nacti na internetech jak na to, nebo jeste lepe zajdi si na kurz, vikendovej stoji par stovek, a pak to zkus na kousku zdi. Kdyz se nepovede, oklepes to a zkusis jinak. Na hlinu doporucuju kontaktovat Dana Grmelu, je to skvelej chlap, prima clovek a par domu uz mu stoji. Jeho web: www.slamak.info
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    ahoj, doufam ze nebudu OT, chci se zeptat, premyslime o hlineny omitce do bytu v novo-cihlo-panelako-stavbe. Neni to uplne panelak, ale novostavba 5ti patrova z cihel. Nema nekdo zkusenosti? Nechci kupovat zadne obkladacky hlinene a tak, jak je to ted moderni, chci si to namazat sam. Kravince domu asi nechci, slamu ale do toho nasekat chceme. Tak me zajima, trebas kam v Praze nakutat jil, jestli pojem "hlina" je proste hlina, nebo musi mit zvlastni vlastnosti, aby se treba s jilem nesnasela, a jak to komu doma funguje, teda jestli to nekdo v panelaku ma.. Prakticky postrehy, a tak..
    diky
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    AMBIENTIUM: To jsem sem psala, já mu hned volala, jak je možné, že to mají o tolik dražší a on mi řekl toto: Jsme dražší, protože používáme techniku určenou přímo pro studny. My děláme studny, neděláme díry, ale studny. Také používáme kvalitní materiál schválený pro nezávadnost. U levnějších vrtů se používají trubky z jiných materiálů, které nejsou pro studny určeny a ty kvalitní pak dávají nahoru, aby to vypadalo. Ona potom třeba ta studna špatně udělaná se místy svalí, takže pak se musí znovu převrtávat, což oni takovou práci už hodněkrát předělávali, tudíž náklady na sudnu se vyšplhaly. Taky nedeklarují, že vrt bude trvat jeden den, ale místo toho jsem byla obeznámena s tím, že vrt bude trvat třeba i dva až tři dny. Záleží na podloží. Pán mi šel na pozemek proměřit proutkem kde vrtat. V tomto je šikovný. Hlavně co, tak mu důvěřuji i skrzevá to, že je to otec mé pečlivé pilné a poctivé spolužačky, které důvěřuji. No a záruku mám na pět let.
    LURA
    LURA --- ---
    AMBIENTIUM: Škoda, že to je tak daleko... Já kupovala někde u Chrudimi a za těch asi 12 nebo 1300
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    LINKOS: Hahaaa, tak hele: Refaglass za 800 Kc / kubik. Okamzite objednavam 30 pytlu. Normalni cena je myslim 1200.

    Výprodej skladových zásob, cena 800,-Kč/m3 !!! volejte zelenou linku 800 12 13 13 | Pěnové sklo Refaglass
    http://www.penove-sklo.eu/vyprodej-skladovych-zasob-volejte-zelenou-linku-800-12-13-13/
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    ERIDANI: Nemohla bys zjistit z jakeho duvodu? Jediny rozdil co vidim, je sirka vrtu. Ty levnejsi vrty jsou vrtany prumerem 15,2 cm a ty drazsi, jak mas Ty, jsou vrtany prumerem 20,3 cm. Aniz bych si delal narok na pravdu, tak nejak selskym rozumem beru vrt jak vrt, je to proste dira do zeme. Ta vetsi sirka je samozrejme vyhodna kvuli objemu vody, ktera se tam nashromazdi, takze pak je mensi riziko, ze si to clovek cele vysaje a pak musi cekat, nez zase natece. Nicmene ten pan na linku, co jsem postoval, dava zaruku 2 roky + zaruku na pritok 2000 litru / 24 hodin, coz mi prijde vice nez dostatecne dimenzovane pro ucely bezneho rodinneho domu. Takze zaver je asi takovy, ze cena 2000/m tedy neni neobvykle draha, ale je to cena za jiny, lepsi produkt. Nicmene soused byl spokojen, problemy nehlasi. Kdyby ses pana zeptala, jak to zduvodnuje, proc je to lepsi jeho technologii, a hodila to sem, byl bych velmi rad...
    LURA
    LURA --- ---
    AMBIENTIUM: Kamarád kdysi dělal podlahu z PET láhví srovnaných vedle sebe, které potom zalil. Takže to bylo rovnou odizolované. Sbíral je tedy dost dlouho a sháněl i po známých, ale nepřijde mi to tak špatný nápad.
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    AMBIENTIUM:Já si tu studnu nechám dělat od tatínka mé spolužačky. Oni tu práci dělají poctivě a právě jsem s ním dohovořila, jak je možné, že to někdo dělá levněji.
    Oni totiž šetří na materiálu a vrt dělají jiným strojem, který se používá k navrtávání v dolech na odstřel. Takové studny pak předělávají ne zřídka právě ti, co se zdají být dražší..
    AMBIENTIUM: Jo, tak to byla rozvaha pro téměř celou stavbu. Jde o to, aby příliš dlouho nestála a tím se nestala ještě dražší.
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    LINKOS: Videl jsem nekde na fotkach, ze vzali hromadu ctrylitrovek, rovnomerne je rozmistili po srovnane zemi, na to davali podlahu a v ni byla izolace, asi by se daly pouzit baliky, ale podlaha je pak hodne vysoka i sama je hodne vysoko. Ja resim kazdej centimetr vysky domu kvuliva mistni stavebni regulaci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam