• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LUNIX: no 12metru bych ja uz dneska v medi natahl...to neni zas tolik a zvlast kdyz to jde od kamen. preci jenom ty trubky maj max. teplotu 95C ne?
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    OGMIOS: PE-AL-PE je 18ka, tahnu to daleko (odhadem tak 12m), ale zas prakticky bez zatacek, sam jsem zvedavej jak moc to bude efektivni. Ten vymenik je z 18ky mekky medi. Chtel jsem to udelat cele v medi, ale vyslo to takhle.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LUNIX: kolikatka to je a jak daleko to tahnes tu plastovou trubku? ja si v nich totiz taky natahl topeni v baraku a ja mam 16ctky a dneska bych to radsi udelal jinak. ikdyz na kratky spoje to jde.
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    OGMIOS: ty plastovy trubky mimochodem budou napojeny na ten vymenik, jen to zatim nechci napojovat, nez v tom bude voda, abych to neupek.
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    OGMIOS: nebyla skoro vubec zanesena, vetsina prachu se usadila v te zachytne komore pred trubkou, byl tam toho tak kybl. Foto nemam.

    Ta roura neni zas tak horka, plastova trubka pod je uplne v pohode. Zatim jsem hned za kamnama nameril maximalne 150 stupnu, bezne tak do 100. Taky jsem delal vic testu s toplotou sudu a dosavadni rekord je lehce pres 300 (to mela ta trubka vzadu 150), vetsinou se pohybujem mezi 100 a 200.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LUNIX: hele do ty kominovy roury dal si nekoukal jak je zanesena? nemas foto?
    jo a jak je ta cerna roura vzadu horka ze mas pod ni v ty lavicce plastovou trubku? :D
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    Raketova kamna - 2. dil serialu - doplnene fotky
    Raketova Kamna Photos by lunix_cz | Photobucket
    http://s1103.photobucket.com/user/lunix_cz/library/2013/Raketova%20kamna?sort=2&page=2

    - oproti privni serii facelift predni casti
    - sundany sud po cca mesicnim provozu (topil jsem mimo jine i zbytky uhli, co potrebuju spalit, takze asi proto je to tak zacuzene)
    - instalace vymeniku (dost nakrivo, ale uspech je, ze jsem to tam vubec dostal, uz jsem myslel, ze to vzdam)
    - stavba dute akumulacni lavicky

    Zkusenosti z provozu jsou dobre, krasne to huci, jde topit i dlouhyma klackama, kdyz je clovek linej to rezat, ale min prace da topit nadrobno nasekanym drevem, ktere se nezasekava. Roztapeni je diky dvirkum taky jednoduche, jen to chce trochu cviku (hodne papiru a hodne drobneho dreva, jinak to v tom pruvanu zhasne).

    Zbyva dodelat:
    - lavicka
    - napojeni na akumulacni nadobu (ktera jeste neni)
    - hlineny obal na kamna i lavicku
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    27102013
    24112013

    Od září se v kavárně klubu Cross koná nový přednáškový cyklus s názvem Příroda & človek & umění & technologie.

    Smyslem tohoto cyklu je ukázat, že veškeré prostředí ve kterém člověk žije, lze vytvářet způsobem, který je trvale udržitelný a stále obnovující.
    Blíž k přírodě, blíž k sobě...

    27.10.2013 - od 20:00
    O vodě v domě a všude kolem

    s Ing. Jaroslvam Kšňákem

    Přednáska na téma: co doma teče, co z domu odtéká a kam, co lze dělat s dešťovou vodou, kořenové čistírny, okrasná a dočišťovací jezírka, koupací jezírka, voda v krajině kolem domu.




    [ GHETTOLLEGE - Příroda & človek & umění & technolo / konferenceconference / 27.10.2013 / CR - Praha - Cross club ]
    Prirodni-zahrady.com
    http://www.prirodni-zahrady.com/
    NEBESKABLECHA
    NEBESKABLECHA --- ---
    Našel jsem jeden odkaz na tento způsob vytápění domu na netu další možnost bít nezávislí :)
    http://www.budoucnostjsity.cz/napady-pro-zahradu/biomilir-vytapeni-kompostem
    NEBESKABLECHA
    NEBESKABLECHA --- ---
    GAS: Na Andělu Se beton používá na stavbu vytápěcího kompostéru . Potřebujeme ještě 345 cihel kdo ví ať se prosím ozve auto mám rád jim to odvezu.
    IWYS
    IWYS --- ---
    OGMIOS: Dyt jo, zemělod s pneu neni nutnost, už jen ty systémy jsou dobrý, to že si někdo postaví stavbu z pneumatik, levnějc, je jeho věc..mi ji stavíme, ozvali se lidi, co na lodce chtěj zkoumat škodlivost pneumatik a uvidíme ,na co přijdou. Můj osobní názor je , že plastů okolo sebe máme tolik a ještě jsme neumřeli, tak pneu ve zdi je jen maličkost v tom všem, ikdyby to bylo škodlivý. Navíc, když se pneu pálej, tak ten vzduch pak vdechujem a ani o tom nevíme.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    IWYS: ani tohle me nepresvedci ze pneumatiky jsou dobra volba :D
    IWYS
    IWYS --- ---
    http://earthship.com/offgassing?highlight=WyJ0aXJlIiwic3R1ZHkiXQ%3D%3D studie ohledne pneumatik a uvolnovani toxickych latek v nich obsazenych
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    MEIDOG: Doufám že to myslí vážně :)
    To, co tvrdí, že se snaží vybudovat se mi líbí, včetně toho, že dál experimentují (viz hliněné omítky, které v původním earthship nejsou).
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    kdyby nekdo chtěl, daruju za odvoz odhadem15 kubíků betonu v deskách asi 2x2x0,5 metru ;) když se vám tak líbí
    TURF
    TURF --- ---
    trollim. beton je fajn material, ma svy, jako vsechno, ceho je moc. zalezi ceho chce clovek dosahnout a co si muze dovolit. ve stavebnim procesu(jak) jsou horsi omyly, nez neuvazlivy pouzivani konkretnich materialu(co).
    TURF
    TURF --- ---
    DENDROBATA: treba to, ze (i) diky nemu stavebnictvi vytvari asi 35% svetovejch emisi co2 a beton je nerecyklovatelnej? oh, wait. ono jde vlastne o to, udelat to co nejlevnejsi :) oh wait wait wait, my jsme vlastne v diskuzi earthship:))
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    A co máte proti betonu? Krom toho že se musím pálit cement a převážet na velké vzdálenosti. :) Takový skvělý materiál ... Stavíme slamák a betonu tam je zatím požehnaně. Jo základy, ty se nevypláci podcenit a ještě k tomu ve svahu .. Ale stavíme bez základové desky, jen pasy, tak betonu bude kolem 35m3.
    ULBFL
    ULBFL --- ---
    Na Andělu se beton použije jen na věnec.
    MEIDOG
    MEIDOG --- ---
    a betonu tam fakt neni málo.. třeba železobetonová střecha pro svod dešťový vody
    MEIDOG
    MEIDOG --- ---
    MORKANT: Taky jsem si to přečet, jenom mi to přijde jako takovej povinně volitelnej titulek.. tak doufám, že se budu mílit a přístup lidí bude otevřenější než jak píšeš že je na tý sázavě..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam