• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    BALI_
    BALI_ --- ---
    taky mi to prslo slaby.. tady kdyz delas slamak tak to delas na sirku baliku takze nejakych 50, min nema smysl. kdyz uz ty palety tak ja bych je daval 2 vedle sebe - vic izolace, ale vic palet :(
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    R6ANDREW: no vidis, to by me taky zajimalo jak tam budou mit teplo...pokud jsem to dobre pochopil tak to je v pien ridge rezervaci kterazto je i vcelku severne v USA takze predpokladam ze zimy minimalne jako u nas. tak snad si nepostavej barak v kterym budou klepat kosu....?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    OGMIOS: prislo mi, ze cca 20 cm slamy, ktera se vejde mezi palety, je malo..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    R6ANDREW: u nas asi uplne stejne ne v tom pine ridge asi taky budou mit studeny zimy.? ve finale klasicka drevostavba..jen jestli ti ji povolej ourady.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    BALI_: pekne.. nevim ale, jak do nasich podminek..
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    24112013


    Land art - prostor ve městě a volné krajině

    s Bc.A Františkem Dvoříkem

    Tato přednáška bude poukazovat jak by se mohl "zpracovávat" prostor ve městě i ve volné krajině.

    Blíž k přírodě, blíž k sobě...

    [ GHETTOLLEGE - Příroda & človek & umění & technolog / konferenceconference / 24.11.2013 / CR - Praha - Cross club ]


    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    tak to pardon, o slámě ve vepřovici jsem nikdy neslyšel.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    SELECTOR_IX: Vepřovice/kotovice je nepálená (sušená) cihla složená dle místních podmínek nejčastěji z jílu (jílovité zeminy a písku) a slámy - řezanky, popř. plev. V COBu je navíc dle tebe co?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    vepřovice jsou nepálený cihly. materiál jílovitá hlína. což je pouze jedna ze složek COBu.
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    SELECTOR_IX: tj. rammed earth, což je něco jiného než cob

    Dusaná hliněná stěna: design i schopnost vázat škodliviny a vlhkost - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/dusana-hlinena-stena-0ls-/stavba.aspx?c=A131028_162553_stavba_rez

    Cob je česky spíš vepřovice/kotovice atp., i když to je jiná technika, ale materiálově to odpovídá.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    dusaná hliněná stěna
    JONKA
    JONKA --- ---
    Nevíte, jestli existuje nějaký český jedno/dvou/tříslovný výraz, který by byl ekvivalentem pro anglické "cob"?
    EKIM
    EKIM --- ---
    Stavební zákon platí i pro hobity - Ekologické bydlení
    http://www.ekobydleni.eu/architektura/stavebni-zakon-plati-i-pro-hobity
    ROGER_WILCO
    ROGER_WILCO --- ---
    moc to tady nesleduju, ale aspoň trochu k tématu to je.. v minulym (10/2013) Vodnim Hospodářství je zajímavej článek o kolmataci kořenovejch čističek. Popisujou, že v některejch případech klesne životnost z plánovaných 20 let až na 4...

    Obsah ročníku 2013
    http://www.vodnihospodarstvi.cz/cze/vh2013.htm
    DAW
    DAW --- ---
    JAZZZ: dík.. dal jsem ti sem administrátorský práva, kdybys chtěl dělat to záhlaví..
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    DAW: pristup udelen :) tam je to zamerene spis na reseni konkretnich lokaci. tady bychom mohli sepsat podobne projekty do zahlavi a zacit tu ceskou GEN sit propojovat. mam radost z toho, ze na to prislo tolik lidi nezavisle na sobe a vyviji se to spravnym smerem :)

    KOCOURR: jj je to dost, ale ty rybniky by na to mohly vydelat. toho stavebniho pozemku je tam krome dvora 1600m2 jeste dalsich 3400m2 takze mista pro takovy maly kmen akorat :)

    SHAMAN: jsem v kontaktu s jejich realitnim zastupcem. kdybychom dali prachy na drevo do konce listopadu, tak to muze byt nase. stahli to z nabidky ve snaze zrusit omezeni na chovu ryb do 2016, ale nevyslo to, takze ty rybniky prodavaj za cenu louky 10kc/m2. spis si myslim, ze to zorganizovat nestihnu, ale je to takovy priklad dobreho mista pro ekovesnicku. jenom doufam, ze to tam nekoupi nejaky vemeno, a z tech rybniku si neudela bazen :)
    SHAMAN
    SHAMAN --- ---
    JAZZZ: neni uz to nahodou prodane? Byl jsem tam zacatkem rijna, pak se se nabidka stala neaktualni, tak jsem to neresil..
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    JAZZZ: pěkná zřícenina za 3,5 mega :), to abys měl další 3,5-5 mega na to dát to pořádně do kupy...ale ty rybníky jsou krásný o tom žádná a při troše snahy by mohli i něco vydělat...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DAW: kde u doks?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam