• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COLOMAN: Kde chces prosimte pouzivat navlhlou vlnu? Jinak planuji ji dat do stropu na baraku pac na jare delame strechu a balíky budu mít az po žních. A tam bude v suchu :)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    simVás, máte nahodou volaku spolehlivy web-informacný zdoj, kde je potvrdené, ze ovčí vlna ma výborné izolacné vlastnosti aj ked je navlhnutá? (pokial je to teda tak). ja otom viem iba z JPP a z webstránok, kde sa ta vlna predava... diky
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    tuto je dajaky prej super vylepsovák na hajzel, kde mozes splachovat vodou, nasledne "produkty" zeru dešťofky... takový aktivný piliňák... máte skusenosti stým?
    Solviva - Sustainable Solar-Dynamic Bio-Benign Design: Offering Better Ways to Live, at Less Cost Today and Tomorrow, Anywhere on Earth
    Solviva - Sustainable Solar-Dynamic Bio-Benign Design: Offering Better Ways to Live, at Less Cost Today and Tomorrow, Anywhere on Earth
    http://www.solviva.com/wastewater_management.htm
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    navsteva holzerovy farmy, pokud by vas nekoho zajimalo: [ Krameterhof 2014 / ostatniother / 15.6.2014 / Evropa - Ramingstein, Rakousko ]
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MAHUTA: Vitez souteze o nejlepsi anglickou kulnu - nutno uznat, ze hezci, nez vetsina tradicnich ceskych drevniku a budniku v zahradkarskych koloniich, to je. Akorat v nasich podminkach bych mel trochu problem nechavat tam naradi (moc oken)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Strawbale House / Slamený dom (Sekier, Zaježka ecovillage, Slovakia)
    https://www.youtube.com/watch?v=jGXI151uqfU
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAHUTA: neni to nekde na novym zelandu? kazdopadne tezkej minimalizmus
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Taky názor, jen jsem repastoval akci, kterou pořádá kamarád .. o Skořepovi fakt nic nevím, ale koukám že reklamu má slušnou, tak třeba někdo poreferuje jaký to bylo .. :) Třeba Jindra Sláma je super chlapík, pracovitý a příjemný, výsledky má i když ty lepené profily vozí odněkud z německa (což mi moc neštimuje) ale dokáže tím dělat velký nepodepřený prostory, který staticky normálním rostlým trámem neuděláš. Tak to má něco do sebe ty jeho stavby. A co Kuba Wihan ? Na toho mám jenom dobré reference
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DENDROBATA: lže jak když tiskne, k spoustě lidem se chová hrozně, neplatí dohodnuté peníze a často si protimluví, dlouho sem nepracoval s takovým člověkem.
    Hlavně mě zascinuje, že má přednášku o soběstačnosti, když není schopen vypěstovat ani mrkev, o celou zahradu se mu staral kamarád a když na dva tři týdny odjel půlka toho poschla. Nebo ostrovní systém, co on o tom může vidět?
    Nebo komunita? Jeho večerní procházky se stali takřka legendární. Nejdříve obejít po celém dnu všechny pracující, vynadat jim, že to udělali tak jak po nich chtěl, i třeba přes to že předchozí den říkal jak se mu to líbí, jak to je geniální atd. Pak se hlavně pořádně zhulit aby byla večer pořádná sranda... A to ani nemluvím o tom, že chtěl mladý pár co se k němu stěhoval s děckem vyměnit za dva týpky protože "měli to nejsuprovější hulení a furt to bylili". Nikdo u něj nevydrží dlouho, nedá se s ním vyjít. I když, zaslech sem už, že se poslední dobou změnil, že už se chová trochu líp.
    Takže proč by mi měl takový člověk říkat něco o tom jak založit komunitu, nebo jak být soběstačný, nebo jak udělat ostrovní systém?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    DENDROBATA: ještě by bylo dobré přidat, aby to nikdo nehledal zbytečně:
    Vstupné
    Celá konference Pá – Ne 900 Kč/osoba
    Sleva pro páry a skupiny 800 Kč/osoba
    Jednotlivé dny
    Pátek 200 Kč/osoba
    Sobota 600 Kč/osoba
    Neděle 300 Kč/osoba
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Jo dík, přeposlal jsem autorům... Skořepa je takovej jo? o tom nic nevim, setkal jsem se sním pouze jednou :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DENDROBATA: mají tam nějakou chybu, Jindra Sláma začíná v 14:20 a končí v 14:00...
    Nevím jestli zrovna od arogantního a prolhanýho Skořepy chci slyšet povídání o čemkoli, natož o vytváření komunity :D, nebo o ostrovních systémech :D, nebo o soběstačnosti :). Dost těch vtipů...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Konference – Stavby z přírodních materiálů 2014
    Praha – HUB/ Vila Flora
    28.2. – 2.3.2014

    Program konference :
    Pátek - 28.2.
    19:30 Josef Chybík – O stavebním průmyslu a potenciálu přírodních staveb.
    20:30 David Eyer – Baubiologie – citlivé navrhování staveb v souladu s krajinou a člověkem.
    21:30 After party – prostor pro neformální diskuze, seznamování „s lidmi na cestě“,ale třeba i tanec.

    Sobota - 1.3.
    10:00 Jakub Wihan – Vlastnosti a specifika slaměných domů
    11:00 Petr Skořepa – Riwen styl, panely ecococon
    14:20 Jindra Sláma - Lehký dřevěný skelet, konstrukce z lepeného dřeva
    14:00 Juraj Hazucha – Jak dosáhnout pasivního standartu ?
    15:000 Prezentace firem, keré vyrábějí ekologicky šerné maeriály
    16:00 Katka Šmardová - Dekorativní techniky v hliněných omítkách.
    17:00 Stano Vaněk – Rostoucí domy

    Neděle 2.3.
    9:30 Petr Skořepa – Soběstačnost, vytváření komunit, ostrovní systémy
    10:30 Michaela Pospíšilová – Earthships
    11:30 Jarda Kršňák – Šetrné hospodaření s vodou
    12:30 Lukáš Gavlovský – Tvůrčí využití přírodních materiálů v prostorové tvorbě.

    Na konferenci je nutné přihlásit se dopředu na e-mail - stav.baobaby@gmail.com

    více info na www.baobaby.org
    https://www.facebook.com/events/1387674811483087
    IWYS
    IWYS --- ---
    DOKKTOR: V kostce je to tak, jestli chcete a máte zájem se něco dozvědět o aquaponii a naučit se jí stavět, přijďte. Pravděpodobně budete obohaceni o nový informace a zkušenosti, tak máte možnost přispět pěnězma, který uznáte za vhodný, doporučenej příspěvek je 500,- ,ale nemusíte platit nic. Pokud se o tohle téma zajímáte a víte něco, co mi nevíme, můžete zase obohatit informacema vy nás.
    DENDROBATA: Fotky i video bude, jen se to musí zpracovat. Pro fejsbukaře https://www.facebook.com/VilaFloraPraha se tam objeví další info a fotky.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    IWYS: Jaký to bylo? Máte nějaké fota výsledné podoby? A bude nějakej výstup pro nás online? :)
    DOKKTOR: Jo bylo to včera :)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    IWYS: já se omlouvám, pokud mi něco uniklo, ale je to teda v kostce tak, že: postavte nám systém do komerčního provozu, pokud něco víte, tak nám to sdělte a jako bonus to zaplaťte ze svého?
    IWYS
    IWYS --- ---
    OMNIHASH: Na workshopu budeme systém aquaponie přímo stavět. Na teoretickou přednášku od 11:00 chodit nemusíte, stavba bude začínat po 12:00. 500Kč je doporučená výše dobrovolného vstupného, jehož konečnou výši si však určíte Vy sám. V rámci workshopu bude i diskuze, kde budete moci sdílet Vaše znalosti a tak přispět do celkové podoby workshopu. Vítáme jakékoliv formy spolupráce. Moc se těšíme!
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    BEDUAN:
    DOKKTOR: heslo je v komentářích pod downloadem ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam