• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LUNIX: jinak ja mam taky akumulacku a mam v ni topnou jednotku a...a vubec jsem to nezapojoval(zbytecne vyhozenejch 6litru nebo kolik). pres leto jsem zatopil vecer, napral akumulacku a 4 dny byla fajn tepla voda, pak uz to bylo jeste treba porad na koupani pro me, ale pritelkyne chce teplejsi.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LUNIX: a jak kamna jedou? ma to nejaky nedostatky? neco co bys treba dneska uz udelal jinak...nebo?
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    OGMIOS: kamna jedou suprove. uz mam zapojenou i akumulacni nadobu. o vikendu budu delat hlinene omitky na kamna, tak pak udelam nove foto. Ted uz se malo topi, takze jsem zapnul elektricky dohrev, nejake screenshoty z monitoringu mam tady:
    http://storage.lunix.cz/tmp/topeni.png (modra cara je teplota na komine, podle ktere se spina obehove cerpadlo)
    http://storage.lunix.cz/tmp/nadoba.png (teplota v nadobe, seda nahore, cerna v dolni casti).

    Jeste mi nefunguje grafovani spinani HDO, mam to zaple 3 dny a nemel jsem cas to odladit. Nicmene je to videt, dohrivani elektrikou zvysuje teplotu hlavne v horni casti nadrze, dole temer vubec.

    Zajimavy poznatek je kvalita/energie teple vody, ta ohrata z kamen je takova heboucka, zatimco ta elekrikou je takova hrubsi.

    Krome omitek na kamna budu pridavat dalsi kamna s vymenikem primo k nadobe, aby se dalo zatopit jen za ucelem ohrati vody.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    R6ANDREW: Výměna kontaktů a zkušeností, hovory mimo hlavní program, konzultace vlastních projektů a všeobecné klokotání, to je tak všecko co k tomu můžu říct ...
    TURF: Dní
    TURF
    TURF --- ---
    DENDROBATA: 14 ceho?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    DENDROBATA: njn, z podkarpatsky rusi je to daleko:D
    No a jinak? nějaké převratné novinky? jak to probíhalo? promítač a výklad bez praktických ukázek předpokládám..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA: Pár postřehů k právě proběhnuvší konferenci Konference – Stavby z přírodních materiálů 2014 .. bylo natřískáno, kapacita sálu přeplněna tedy zájem byl, Skořepa nepřijel ačkoli měl několik přednášek a domluveno to bylo půl roku dopředu, 14 předem se omluvil že už něco má :)) lol
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    JAZZZ: zduplikuju svůj dotaz sem, ten dvojitý komín mě velice zajímá ;)
    [ DOKKTOR @ Vytápění rodinných domů ]
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    LUNIX: to jsou pekny kamna. dobra prace :)

    k kamnum obecne bych jen rad podotknul jednu dulezitou (mnozi uz to urcite slyseli). pokud v zime kamna nasavaji ohraty vzduch z mistnosti, tak tam musi proudit studeny vzduch skvirami a netesnostmi treba kolem dveri. a tenhle studeny vzduch musi kamna zase ohrat.
    pokud si clovek ke kamnum udela privod vzduchu zvenku jinym pruduchem nebo dvojitym kominem, tak usetri kolem 30% vykonu.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LUNIX: prosimte jak ti jedou ty raketovy kamna? nejaky poznatky z provozu?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    LINKOS: nechces si jit poslechnout oblibence Skorepu? hned 2x? :D
    [ o.s. Baobaby / konferenceconference / 28.2.2014 / CR - Praha - Impact HUB Drtinova 557/1o ]
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    AQUALOCO: zajimavy, bych rekl ze rok bude stacit. susil jsem klacky na didge a stacilo to - ikdyz teda to nebyly stromy, ale max 10 prumer kminky..
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    R6ANDREW: pro klid v duši ano, pokud má být dřevo zaklopeno (uzavřeno v konstrukci), s vlhkostí na dvacet % (dlouhodobě) se zvyšuje riziko napadení plísní, houbou, škůdci..., kámoš stavěl z mokrýho systém two-by-four, což jsou pěticentimetrový fošny v podstatě a po roce stavění měřil vlhkost dřeva, no rozhodně to nebylo pod dvacet ani u takhle tenkých prvků..
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    ok,omlouvám se za mystifikaci viz
    http://www.dumachalupa.cz/...evo-a-drevostavby/nutno-susit-nove-stropni-tramy-a-zaklop-nebo-ne-1907/
    holt to neni to samé co truhlařina. nicméně se tam píše o klasickém tráovém stropu, tady u té střechy nevim, každopádně bych to určitě kotvil do věnce, jak tu nekdo psal.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    DOKKTOR: pár roků?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    ZONKER: jeti jasné, že to dřevo by mělo pár roků vysychat?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    ZONKER: hoď sem projekt neba aspoň ty návrhy jestli můžeš/chceš, ti to tu můžeme opřipomínkovat, navíc jsem zvědavej a po stavbě řekněme "klasický" dřevostavby bych se jednou rád věnoval něčemu "bez pravítka", takže inspirace, zkušenosti, plus to máš někde u lípy žejo, tak bych se přijel podívat, vzhledem k práci a rodinným závazkům bez mynuální výpomoci ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    je pravda ze kdyz ma clovek vlastni stromy na pokaceni tak bych ten skelet taky udelal. vlastne bych udelal skelet i tak pac to neni zas takova palka. ja byl prekvapenej jak malo stoji takovej tram kdyz jsem si je nechal delat. 17x17 5m me vyslo na nakejch 800 +-.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    jen tak dotaz - samotna nosna slama bez dreveneho skeletu je preci ze strany vsevedoucich uredniku neakceptovatelna, ne? Stoji ti to za pripadne problemy? Na skelet se toho uz take tolik nespotrebuje ne a pri vichrici to neodleti:)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZONKER: Bude tam potřeba udělat horní věnec, pač ta střecha má tendenci stavbu rozevírat, Ve směru vertikálním je nosná sláma v poho při zajisteni potrebné hustoty balíku.. Byl by opatrny s dlouhymi preklady, velkymi okny. A osobne bych sel do podperných sloupu, je to par kacek navic za pár dubových kmenů.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    ZONKER:
    OGMIOS:
    me to taky zajima. Clanky a zkusenosti z prakticke stavby jsou tu ne vitany, ale pozadovany.. ;-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZONKER: klidne to tu properte verejne me by to taky zajimalo ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam